چگونه افزایش کار, همسر, تغییر جامعه بریتانیا

این پست در همکاری با تاریخ امروز است. مقاله زیر در اصل منتشر شده در تاریخ امروز است.

1950s یاد شده است به عنوان یک دوران خانه ایده آل و کامل زنان خانه دار است. در عین حال این دهه آغاز یک سرنوشت تغییر اجتماعی: افزایش کار همسر و مادر.

زنان فقیر همیشه زحمت کشیده زمانی که آنها نیاز به کسب یک پوسته برای خانواده ها اغلب از طریق بازی گاه به گاه مشاغل مانند ذغال سنگ نوزاد-مراقبت و مصرف ساکن. اما پس از جنگ در بریتانیا بسیاری از زنان به طور منظم در محل کار پرداخت می شود به طور چشمگیری رشد: از حدود یک پنجم در سال 1951 به نزدیک به نیمی از دو دهه بعد.

این پدیده اولین بار دیدم در طول جنگ جهانی دوم زمانی که وطن پرست زنان خانه دار شدند برای مهمات و دوباره در اواخر 1940s, هنگامی که زنان بودند به نام بازگشت به کارخانه برای کمک به این کشور را ضعیف صادرات صنایع. “بریتانیا است تا در برابر آن” یک سال 1947 پوستر اعلام کرد: “سعی کنید و خودتان را به صورت کار تمام وقت و یا پاره وقت. در آینده تلاش شما می تواند یکی از زنانی که به نوبه خود جزر و مد از بازیابی.”

از طریق این دوره از 1950s چنین اقداماتی شد زمان صلح و هنجارها. در اوایل ازدواج, خانواده های کوچکتر و بهبود بهداشت و درمان ساخته شده این امکان را برای مادران در نظر گرفتن بازگشت به محل کار هنگامی که فرزندان خود را در مدرسه بودند. این مشخص شده تغییر قابل توجهی زودتر از زمانی که ازدواج کرده بود معمولا نشانه یک زن دائم و خروج از اشتغال پرداخت می شود. جامعه شناسان نام این ظهور الگوی “نقش دوگانه” اشاره کرد که چگونه همسران جوان بودند در حال حاضر کار خود را تا اول بارداری, عقب نشینی به خانه برای پنج یا ده سال پس از آن دوباره وارد کردن نیروی کار مناسب و سالم در اوایل سن متوسط است. اواخر 1960s, رسانه مفسران معتقد بودند که یک تغییر اساسی قرار گرفته بود: “تا چندی پیش زنان انتظار می رود به را انتخاب کنید یا یک کار و یا ازدواج” یک زن را مشاهده روزنامه نگار در سال 1969. “امروز بلند پروازانه نمی بینم که چرا او نمی تواند به ازدواج و حرفه ای.”

این حکم شد, خوش بینانه, با توجه به محدود طیف وسیعی از مشاغل موجود به بازگشت زن. او کارگری بود که در بزرگترین تقاضا در پایین پرداخت می شود بخش های که در آن زنان تا به حال toiled برای چندین دهه به عنوان کارخانه دست کارگران فروشگاه ها آشپز و سرپرستان. جذاب تر دهانه می توان برای کسانی که با مدارک رسمی در پرستاری و آموزش پزشکی و کار اجتماعی, تمام مشاغل است که در آن زنان مجرد قبلا ساخته شده را علامت. 1950s, کارفرمایان در این زمینه آغاز شد به رسمیت شناختن ازدواج خواسته های زنان برای ساعت های انعطاف پذیر و بازآموزی. استخدام در معتبر تر, حرفه, حقوق, دانشگاه, کسب و کار و خدمات مدنی باقی مانده تا حد زیادی حفظ از مردان است.

این “مشاغل کوچک” را به عنوان آنها اغلب به نام و نشان جدید لذت برای پس از جنگ ، پرداخت کار حتی از معمول ترین نوع می تواند ارائه بلیط به جهان فراتر از آشپزخانه و یک تکه کوچک از استقلال مالی. “شما احساس خوب زمانی که شما خود را دریافت کنید کمی از پول روز جمعه و می دانم که شما به دست آورده ام” بود که چگونه یک زن در جنوب لندن قرار داده و آن را به یک محقق در اواسط 1950s. “من استفاده می شود به نوبه خود در اطراف اتاق فقط برای چیزی برای انجام” به یاد می آورد یکی دیگر از توصیف سابق او غیر از درآمد خود را. بسیاری از همسران در زمان غرور در کمک به امن “اضافی” برای خانواده خود: یک juicier برش گوشت و لباس های جدید برای کودکان حتی در تلویزیون و یا یک ماشین. یکی سوانزی خانه دار صحبت می کرد از او در روزنامه صبح دور در نزدیکی سرخوشی نظر: “من دیدار با مردم, چت شنیدن این خبر و با شکوه پیاده روی … پس انداز من به آرامی در حال افزایش است و خانواده ما قادر خواهد بود به یک تعطیلات این سال است.”

چند شوهران بودند حاضر به ترک خود نان آور وضعیت, اما آنها تشخیص مزایای استفاده از یک دوم درآمد. “فقط با یک کار در خانه ما نمی خواهد بود قادر به گرفتن چیزهایی که ما می خواستیم و ما نمی خواهد بود قادر به رفتن در تعطیلات” توضیح داد: یکی 30 ساله جوشکار. چند شوهران حتی لنت یک دست با پخت و پز و شستشو و یا قرار دادن کودکان به رختخواب زمانی که همسران مشغول به کار شیفت شب در کارخانه. “البته شوهر به کمک کردن در خانه” یک لوله کش نوشت: “اما او با گرفتن سود.”

خود را تاریخ ثابت در یک محل: ثبت نام به صورت هفتگی زمان سابقه عضویت در خبرنامه

“کمک کردن” را به مقدار مساوی های از کارهای خانه و مراقبت از کودکان. این وظایف هنوز هم کاهش یافت و به مادران است. بسیاری از “مشاغل کوچک” تلقی مناسب برای ازدواج زنان در 1950s شد بخشی از وقت خود را فعال کنید که همسران برای شرکت به وظایف سنتی خود را کنار درآمد تکمیلی دستمزد. از یک دیدگاه این بود که ایده آل تنظیم. کارخانجات با ارائه یک انتخاب تغییر الگوهای مرخصی بدون حقوق در طول تعطیلات مدرسه و یا به طور منظم فصلی کار تا به حال هیچ کمبود مایل استخدام. از سوی دیگر بخشی تایمر معمولا فاقد شرایط لازم برای ارتقاء حقوق بازنشستگی و یا پرداخت افزایش می یابد و برای اولین بار گذاشته می شود زمانی که تجارت شل بود.

علاوه بر ارتقاء کار پاره وقت به عنوان “طبیعی” دامنه از همسران و مادران به دولت و کارفرمایان انگیزه کمی برای سرمایه گذاری در مهد کودک و یا بعد از مدرسه باشگاه که زنان انتخاب بیشتر در مورد انواع شغل ها به دنبال. کار پاره وقت نیز اجازه شوهران قلاب ارائه چالش کمی به خود الگوی مستمر و تمام وقت اشتغال یا معافیت خود را از بسیاری از کارهای داخلی.

با وجود این افزایش از کار همسر و مادر ثابت دگرگون است. او یک شکل عادی در مرفه بریتانیا: یک مدبر خوب تنظیم شده زن که درآمد اجازه خانواده خود را به لذت بردن از میوه از یک مصرف کننده در جامعه است. علاوه بر بازگشت به کار پس از یک دوره ساخت خانه اجازه بسیاری از زنان به ادعای برخی از مرتب کردن بر اساس از زندگی خود را فراتر از ازدواج و مادری. پس از جنگ دار می خواستم بیشتر از مادرش نسل تا به حال شده است قادر به تصور کنید. این خواسته presaged سیاست استقلال و خود مختاری است که جنبش آزادی زن خواهد پرورش در 1970s. کمی شغل می تواند اثرات بزرگ.

هلن مک کارتی است که نویسنده از زندگی دو: سابقه کار مادری (بلومزبری 2020).

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>