چگونه Coronavirus کمک به رفع چین را شکسته و سیستم بهداشت و درمان

Wمرغ دای Yufan شروع به توسعه یک تب و درد کیست, او, اول فکر کردم به دکتر مراجعه کنید. اما با توجه به COVID-19 همه گیر از دیدن او در بیمارستان محلی به نظر می رسید ترسناکتر از نشانه های او.

“بنابراین من سعی کردم یک آنلاین خدمات سلامت می گوید:” دای 27 یک کارگر دفتر در جنوب چین شهر شنزن. “از من خواسته در مورد وضعیت من از طریق یک نرم افزار و [یک پزشک آنلاین] پیشنهاد برخی از دارو و درمان های دیگر.”

در حالی که coronavirus کشیده تا به خدمات پزشکی در سراسر جهان به نقطه شکستن این ویروس نیز موجب رونق در آنلاین خدمات پزشکی شناخته شده به عنوان telehealth. صنعت پیش بینی شده است به ارزش حدود 30 میلیارد دلار در این سال در چین به تنهایی و دارای پتانسیل برای تبدیل چینی بهداشتی با کاهش فشار در بیمارستان های شهری و ارائه ایستگاهی راه حل برای ساکنان روستایی.

چین در حال حاضر دارای بیش از 1000 telehealth شرکت با توجه به داده های شرکت Tianyancha از جمله برخی از اجرا توسط غول های فناوری JD.com Baidu Tencent و راهنمایی. دای استفاده می شود دکتر خوب تابعه پینگ بیمه که ادعا کرد در ماه سپتامبر به 300 میلیون کاربر ثبت شده. همه شاهد یک رونق در رایزنی با توجه به مستند اقدامات است.

قبل از همه گیر JD بهداشت در زمان 10,000 مشاوره آنلاین در هر روز است. اما به عنوان بیمارستان ها و درمانگاه شد غرق مشکوک به کروناویروس بیماران که دارای پرورشی به 150,000 با JD سلامت خود را از داروخانه تحویل دارو به طور مستقیم به بیماران مبتلا به’ خانه. شین Lijun مدیر عامل شرکت 7 میلیارد دلار ارزش شرکت می گوید به راحتی از telehealth باقی خواهد ماند و جذاب پس از بحران abates.

“مردم را توسعه داده اند عادت گرفتن تشخیص و درمان آنلاین” شین می گوید. “این تا حد زیادی کاهش فشار سنتی در بیمارستان است.”

چین سیستم بهداشت و درمان ساخته شده است گام های گسترده در طول چند دهه گذشته است. بخش دولتی هزینه های مراقبت های بهداشتی افزایش یافته است تقریبا 14 برابر بین شیوع سارس در سال 2003 و پایان 2018 با توجه مارس 2019 گزارش که و بانک جهانی. تقریبا هر شهروند چینی است برخی از سطح از بیمه بهداشت و درمان با بیماران و کمک به طور متوسط 32 درصد از هزینه های درمان در مقایسه با 60% یک دهه پیش.

اما مشکلات باقی بماند به خصوص به عنوان یک شدت پیری جمعیت باعث افزایش تقاضا برای درمان شرایط مزمن مانند آرتروز و سرطان و بیماری های قلبی. چین تنها 1.8 پزشکان برای هر 1000 نفر در مقایسه با 2.4 در آمریکا و 2.8 در انگلستان ترکیبات مهم چین پزشکان به طور نامنظم وزن نسبت تخصص به ضرر مراقبت های اولیه.

در حالی که ایالات متحده از یک دوجین پزشکان خانواده برای هر 10 ، 000 شهروندان چین فقط 2.2 معنی متخصصان چینی در بیمارستان ها سبب با وظایف عمومی. چینی بیماران به طور معمول در صف برای ساعت های زیادی در شدت رتبه بندی بیمارستان ها حتی به صورت جزئی aliments اما باقی می ماند مشکوک مورد استفاده قرارگرفته درمانگاه های محلی. با توجه به این که گزارش بانک جهانی چین بهداشت و درمان بیش از حد “بیمارستان محور تکه تکه و حجم رانده شده.” این سیستم نیز در حال تبدیل شدن بیش از حد گران قیمت برای حفظ, با هزینه های بهداشت و درمان در حال رشد 5-10% سریع تر از تولید ناخالص داخلی.

آنلاین مشاوره می تواند کمک به حل بسیاری از این مسائل توضیح داد که چرا بسیاری از شرکت ها به شدت کاوش در فضا. Baidu سلامت دارای بیش از 100 ، 000 پزشکان از سراسر چین که ارائه مشاوره آنلاین در 24 ساعت شبانه روز. پلت فرم ساخته شده رایگان به کسانی که مبتلا به ذات الریه علائم در این بیماری همه گیر و تا به حال به کار گرفته بیش از 54.5 میلیون درخواست توسط Apr. 26 از جمله 400,000 از خارج از چین است.

آن را نیز یک مزیت برای چین overworked و پرداخت نشده و پزشکان هستند که می توانند برای تکمیل درآمد خود را از طریق خدمات آنلاین. دکتر Qiao Guibin مدیر جراحی قفسه سینه در استان گوانگدونگ مردم در بیمارستان کار می کند برای Baidu بهداشت پاره وقت. با تشویق بیماران به ماندن در خانه در طول همه گیر آنلاین بهداشت و درمان نیز کاهش احتمال عفونت متقاطع از بیماران و پزشکان.

“آنلاین پزشکی درمان ممکن است نجات بسیاری از زندگی در این بیماری همه گیر” می گوید: Qiao.

و نه فقط در چین است. Qiao حتی درمان یک بیمار در کانادا بود که قرارداد COVID-19. “او بسیار مضطرب در ابتدا” می گویند Qiao. “اما من به او اطمینان کرده است که به عنوان یک مرد جوان او نباید نگران باشید بیش از حد, چرا که 80 درصد از مردم نیست و نیاز به دارو و COVID-19 [به عنوان یک بیماری ویروسی] است که خود شفا.”

Qiao در با بررسی بیمار روزانه خود را در طول قرنطینه و شنیده می شود چند روز پیش بود که او به طور کامل بهبود یافتند. “او بسیار سپاسگزار است.”

نیز وجود دارد که سلامت روانی مزایای برای بیماران جدا شده از دوستان و خانواده با توجه به مستند اقدامات است. زمانی که Cai Anqi, 23, بهداشت عمومی, دانشجو, در, لندن, ایجاد یک تب او به طور طبیعی نگران آن ممکن است COVID-19. اما دولت انگلیس دستورالعمل به سادگی به خود قرنطینه مگر اینکه نشانه های او به شدت بدتر شده است. موجب ویرانی با نگرانی او به جای تبدیل به چین telehealth ارائه دهنده WeDoctor.

“من توصیف وضعیت من: تب و سرگیجه و آبریزش بینی و سرفه. توصیه پزشک برای استراحت بیشتر خوردن مواد غذایی مغذی نوشیدن آب بیشتر است. او گفت: زمانی که من نمی سرفه باید آن را خوب به عنوان یک سرفه علامت اصلی از COVID-19. پس از مشاوره حرفه ای من نمی وحشت بسیار است. پس از چند روز پس از مشاوره دکتر تب رفته بود.”

ایالات متحده آمریکا نیز در تلاش برای تقویت بخش در پاسخ به این بیماری همه گیر. رئیس جمهور تهمت حمایت waiving برخی از قوانین فدرال به پزشکان اجازه می دهد به ارائه مراقبت از راه دور با استفاده از چت تصویری و دیگر خدمات است. “آنچه را که آنها انجام داده ایم با telehealth باور نکردنی است” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت.

در سراسر ایالات متحده telehealth ارائه دهنده Amwell است شاهد افزایش در حجم حدود 150-300% به طور کلی و تا 700% در طول روزهای اولیه از شیوع این بیماری در ایالت واشنگتن. بعضی از بیمارستان ها افزایش یافته است تقاضا برای Amwell خدمات 20 برابر در تلاش برای محافظت از خط مقدم پزشکی کارگران است. Amwell مدیر عامل Roy شونبرگ می گوید telehealth ثابت شده است به خصوص با ارزش در “جغرافیایی مراقبت بیابان” و برای بیماران با تحرک مسائل.

“ما این نرم افزار از تکنولوژی به عنوان بحرانی برای ترجمه بهداشت و درمان و اطمینان حاصل کرد که همه نیاز به مراقبت می تواند دسترسی به آن در طول COVID-19 و در آینده” او می گوید.

Telehealth همچنین اجازه می دهد تا بیماران برای انتخاب پزشکان بر اساس تجربه و بررسی بیمار. دکتر لیو Yafeng دارای 18 سال سابقه کار به عنوان یک متخصص گوارش در چین هبی که در آن او نیز فرار محلی بیمارستان انکولوژی و ICU بخش است. اما در حالی که او ممکن است رسیدگی به 30 مشاوره یک روز در یک آجر و ملات بیمارستان او می تواند مدیریت حدود 200 آنلاین. این هزینه فقط 10 renminbi (1.40 دلار) برای یک مشاوره آنلاین از طریق JD سلامت یا 15 renminbi ($2.10) برای 15 دقیقه صدای مشاوره. لیو ساخته شده است 15,154 آنلاین تشخیص پس از پیوستن به این شرکت با 99 درصد رضایت بیمار رای دادن.

“من بیشتر از حس موفقیت به دلیل بازخورد مثبت دریافت کنم از بیماران,” او می گوید.

هنوز چالش های قابل توجهی باقی می ماند: “بزرگترین چالش telehealth می آید از تشخیص که اغلب نیاز به متخصص تجهیزات می گوید:” لیو. “این در حال ظهور صنعت و ممکن است مدت زمان طولانی برای حل این مشکل است.”

این نگرانی در حال تکرار توسط بیمار دای.

“من هنوز هم با استفاده از آنلاین سلامت, خدمات پس از همه گیر اما من فکر نمی کنم من اعتماد آنلاین پزشکان تشخیص کاملا به عنوان به عنوان یک مشاوره مناسب,” او می گوید. “من هنوز هم احساس می کنم دور از آنلاین ، پس از همه, او نمی داند که تمام مشکلات من.”

—با گزارش توسط ژانگ چی/پکن

نوشتن به چارلی کمپبل در [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>