چگونه موزه ها در غرب آفریقا در حال صرفه جویی در گنجینه های فرهنگی

هیچ کس نمی داند که چگونه بسیاری از ماسک های قدیمی مجسمه و دیگر باستان شناسی نشان می دهد در حال داد و ستد غیر قانونی از غرب آفریقا هر سال است. راه اندازی به اصطلاح فرهنگ بانک ها در جوامع محلی ممکن است یک راه حل است.

Daouda Keita نشسته در دفتر کار خود در ساختمان اداره کل موزه ملی مالی در باماکو. موزه شناخته شده است برای بزرگ آن باغ های سبز, اما آن را نیز خانه های قابل توجه باستان شناسی و قوم نگاری مجموعه و به طور منظم سازماندهی نمایشگاه های موقت.

بیشتر بخوانید:هنر فرانسه نمایندگی عصبانی پس از گزارش خواستار آفریقایی گنجینه بازگشت

Keita, مدیر موزه دارای مجموعه ای را برای حمایت از استقرار بیشتر موزه ها در سراسر کشور است. یک باستان شناس او متعهد به ایجاد به اصطلاح فرهنگ بانک شناخته شده به عنوان banques culturelles.

یکی از اولین تاسیس شد در سال 1997 در Fombori یک شهر در Doganland در شرق نیجریه ، آن را زاییده افکار یک آمریکایی بازدید کننده بود که در مالی با سپاه صلح.

به منظور تامین مالی این فرهنگ بانک او پیشنهاد کرد که Keita شرکت در یک رقابت ایده های تسهیل توسط بانک جهانی.

“خوشبختانه ما انتخاب شده بودند” Keita به یاد می آورد. “بنابراین ما قادر به ساخت اولین فرهنگ بانک در Fombori.”

بعد از آن دیگران نیز ساخته شده است در Mali جنوبی در Dégnèkoro و کلا. اما آنها نمی گذشته است. فرهنگ بانک در Fombori است که در حال حاضر خاموش به دلیل شدید بحران امنیتی در مرکز و شمال مالی.

یک منبع جدید درآمد برای جامعه

West African cultural banks Daouda Keita (DW/K. Gänsler)

Daouda Keita خواستار ساخت و ساز فرهنگی بانک

اصطلاح ” فرهنگ بانک اساسا توصیف یک روستا و یا جامعه موزه. اعضای جامعه را تشویق به آوردن قدیمی سنتی ماسک مجسمه و دیگر اشکال هنری را شامل می شود در این نمایشگاه.

در ازای وام دریافت می کنند پرداخت نقدی است که آنها می توانید استفاده کنید به سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ،

“فرهنگ بانک یک منبع درآمد برای جامعه است و برای منافع مشترک” توضیح می دهد که Franck Komlan Ogou موقت مدیر دانشکده میراث آفریقایی (سازمان حفاظت محیط زیست) در بنین در پایتخت, Porto Novo.

بیشتر بخوانید:طرح های جدید برای مقابله با آلمان استعماری میراث

در همان زمان, فرهنگ, بانک در خدمت به عنوان یک جاذبه های محلی برای بازدید کنندگان و یک محل که در آن هنرمندان می توانند ملاقات و فروش کار خود را. نیز وجود دارد یک فرهنگ بانک در شمال بنین و توگو.

اما برای Daouda Keita, فرهنگ بانک ها را یکی از بزرگ مهم: برای جلوگیری از تجارت غیر قانونی در فرهنگی قابل توجهی اقلام است. آن اغلب کمبود پول است که درایوهای فروش. او نمی تواند برآورد که چگونه بسیاری از این اشیاء فرهنگی صادر شده از مالی هر سال است. کیتا مظنون به بحران امنیتی که دامنگیر مالی از سال 2012 بوده است که عمده عامل رانندگی پشت این بوم.

“[تاثیر] مناطق خارج از کنترل نیروهای امنیتی,” او گفت: DW. کیتا را دیدم خود را با تاثیر در سال 2014 در سفر به باستان شناسی سایت در دونتزا در منطقه موپتی: “ما دریافتیم بیش از ده سایت های باستان شناسی است که به طور کامل نابود شدند,” او می گوید. “آنها تجارت اشیاء حق در مقابل از ما. هیچ کس نگران بود.”

ممنوعیت صادرات در اصل

Cultural banks in West Africa Olumo Rock (DW/K. Gänsler)

این Olumo سنگ در ابئوکوتا در نیجریه است یک مکان مقدس و یک مقصد برای گردشگران

تنها نسخه هایی از این آثار تاریخی از هنر به طور رسمی مجاز به کشور را ترک کنند. یک گواهی ارائه می شود باید در فرودگاه در خروج صادر شده است و توسط موزه ملی. زمانی که شما موضوع مقالات Keita توضیح می دهد که شما نیاز به بسیار مراقب باشید که هدف اصلی است.

Franck Komlan Ogou همچنین فکر می کند که این آثار باید در محل خود را از مبدا. “این باعث می شود آنها را بیشتر به معنی” او توضیح می دهد.

آفریقایی اشیاء که در یک قسمت از مجموعه ها اروپا دیگر نمی خواهد همان نوع از معنا و ارزش را به عنوان قبل از آنها به فروش می رسد و یا به سرقت رفته است.

این هم یکی از مزایای این فرهنگ در بانک: اگر یک ماسک و یا مجسمه سازی استفاده شده است برای فرهنگی, مراسم, آن را به سادگی می توان با اقتباس از جامعه موزه و بعد از آن بازگشت. اما Ogou اذعان می کند که بیشتر بودجه مورد نیاز است.

فرهنگ بانک ها پایدار نیست و توسط بازدید کننده درآمد بنابراین ایده اصلی از راه اندازی جامعه موزه ها در سراسر کشور بنین است رها شده است. جامعه نیز باید به اندازه کافی آثار در وهله اول و همچنین تمایل ساکنان به مراقبت از آنها.

Cultural banks in West Africa Theophilus Umogbai (DW/K. Gänsler)

مدیر موزه Theophilus Umogbai متعهد به بازگشت غارت هنر

هنر نمایندگی مجاز و فروش در شکار برای مصنوعات

در یک پیشنهاد برای جلوگیری از این, نیجریه گرفته شده یک رویکرد متفاوت نسبت به نمایش و حفظ آثار فرهنگی. “ما سازماندهی آموزشی مبارزات انتخاباتی در رادیو و تلویزیون” توضیح می دهد که تئوفیلوس Umogbai که متصدی موزه ملی در شهر بنین در نیجریه جنوبی Edo دولت است. “ما صحبت در مورد اهمیت اشیاء و به همین دلیل آنها باید به فروش می رسد به غریبه ها به طوری که آنها نمی به طور غیر قانونی به خارج از کشور گرفته شده.”

منطقه است خانه را به جهان معروف بنین برنز– مجموعه ای از بیش از یک هزار فلزی آفت و مجسمه که پس از تزئین کاخ سلطنتی پادشاهی بنین در آنچه در حال حاضر نیجریه امروزی.

موزه ها اینجا با هم کار کنند با مجوز نمایندگی مجاز و فروش عتیقه به دریافت این پیام در سراسر. آنها پیگیری کردن صاحبان که می خواهید به فروش آثار و قرار دادن آنها در موزه ها. بسته به بودجه خود را به موزه خواهد شد و سپس خرید مصنوعات از صاحبان.

خانواده ها در اختیار مصنوعات نیز به نوبه خود به این موزه به طور موقت ذخیره اشیاء. “اغلب اتفاق می افتد زمانی که سرپرست خانواده می میرد و خانواده است هنوز رتبهدهی نشده است تصمیم گرفت آنچه را که با هنر خود مجموعه” Umogbai توضیح می دهد. در صورتی که مایل به استفاده از یک آیتم برای یک مراسم آنها نیز ممکن است به قرض گرفتن آن را برای چند روز قبل از بازگشت آن به موزه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>