چگونه جورج فلوید است که جرقه آگاهی جدید در استرالیا از بومی مرگ و میر در بازداشت

یکfter Wayne Fella موریسون مرگ در بازداشت در سال 2016 را از برادر خود Latoya Aroha قانون سازماندهی تظاهرات به

توسط PATRIS-FUN در 5 تیر 1399

یکfter Wayne Fella موریسون مرگ در بازداشت در سال 2016 را از برادر خود Latoya Aroha قانون سازماندهی تظاهرات به فراخوان عدالت برای او و صدها نفر دیگر از مردم بومی که درگذشت در سراسر استرالیا.

شرایط موریسون مرگ جلب توجه ملی در زمان او دوخته بود توسط اصلاح افسران. دست و پا شد و با محدودیت یک تف-هود کشیده شد بر سر او و او رو پایین قرار داده شده در پشت یک زندان ون. زمانی که او گرفته شده بود از دقیقه بعد او آبی بود و بی توجه.

حدود 500 نفر نشان داد تا برای یک آوریل در آدلاید در اکتبر 2016 و 150 حامیان تبدیل به رویدادی در ملبورن و سیدنی است.

اما در اوایل این ماه ده ها هزار نفر از زمان خیابان ها به صورت سیاه و سفید زندگی می کند ماده تظاهرات در شهرهای سراسر استرالیا پس از کشتن جورج فلوید در ایالات متحده است. حکومت که با استفاده از ضمیر "آنها" شده است blown away با پاسخ. "Wayne به نام در آگهی ها در راهپیمایی ده ها هزار نفر از مردم است. این که چیزی نیست من تا حالا فکر کردین امکان پذیر خواهد بود. آن باور نکردنی است:" آنها می گویند.

فلوید مرگ در مینیاپولیس, Minn. برانگیخته تظاهرات در همبستگی تقریبا در هر قاره. برخی از 9000 مایل دور در استرالیا, آن است که تمرکز تمدید توجه در طولانی مدت مشکل: مرگ مردم بومی در بازداشت است.

"بسیاری از مردم آگاه بودند از مبلغ بومی و میر در بازداشت بودند که اتفاق می افتد می گوید:" شریل Axleby co-صندلی های ملی بومی & Torres Strait Islander خدمات حقوقی (NATSILS) و مدیر عامل بومی حقوق قانونی جنبش در آدلاید.

او می گوید: "من فکر می کنم این نوع از مشتعل شور و شوق در جریان اصلی استرالیا که گفت:" این قابل قبول نیست در کشور ما و چرا ما در انجام هر چیزی در مورد آن؟"

Latoya Aroha قانون (L) و وین Fella موریسون (R)
عکس حسن نیت ارائه میدهد از Latoya Aroha قانون

'گرفتن نتایج ما می خواهیم'

بومی استرالیا مواجه شده اند یک میراث از ظلم و ستم. کشتار و وارداتی بیماری از بین برود اکثریت جمعیت در سال از ورود در اواخر قرن 18. بعد آنها موضوع را به طور رسمی تحریم قتل و حذف اجباری از کودکان بومی از خانواده خود را. اعضای به اصطلاح به سرقت رفته نسل قرار داده شد در کلیسای ماموریت ها و موسسات دیگر در تلاش برای جذب آنها به جامعه است.

نوشتن در صبح سیدنی هرالد روز دوشنبه در دانشگاه نیو ساوت ولز استاد دانشگاه (UNSW) همین Weatherburn گفت: "شما نمی توانید حمله به یک کشور درایو اصلی ساکنان کردن زمین های خود را و نابود کردن راه خود را از زندگی عبور خود را در بیماری های گله آنها را به اردوگاه و یا به جزایر زور پاک خود و فرزندان و انتظار می رود این مهم در دراز مدت عوارض جانبی."

امروز مردم بومی مرگ حدود 8 سال قبل و کسب حدود 33 درصد کمتر از دیگر استرالیایی. آنها بیشتر احتمال دارد به مبارزه با مسائل مربوط به بهداشت روان و به صورت خشونت خانگی. نیز وجود دارد یک نسبت بالا از مردم بومی در سیستم زندان. در سال 2019 بومی استرالیایی که تنها حدود 2 تا 3 درصد از جمعیت استرالیا ساخته شده تا 28 درصد از جمعیت زندان.

ژوئن اسکار بومی و Torres Strait Islander عدالت اجتماعی کمیسر در استرالیا کمیسیون حقوق بشر می گوید که بیش از 10 سال گذشته وجود داشته است به 88 درصد افزایش در تعداد از مردم بومی زندانی.

روند چنین منعکس شده در مقایسه با تعداد بالایی از مرگ و میر ناشی از بومی های استرالیا در بازداشت است. حداقل 437 مردم بومی درگذشت از سال 2008 تا سال 2020 با توجه به مرگ و میر در داخل یک پروژه گزارش توسط نگهبان استرالیا.

درخواست رسمی به قبلی مرگ و میر در بازداشت ساخته شده 339 توصیه هایی برای رسیدگی به این مشکل در سال 1991. دولت دستور بررسی در سال 2018 یافت که 78% از توصیه شد به طور کامل و یا بیشتر اجرا شده است. بسیاری از کارشناسان می گویند تغییرات معنی دار نبوده است ساخته شده است. یک گروه از دانشگاهیان در این گزارش به نام "گمراه کننده مثبت" در نامه منتشر شده در پایان سال 2018 است.

نخست وزیر اسکات موریسون گفت: در 12 ژوئن که کاهش حبس نرخ پیچیده و دشوار است. آمار رسمی نشان می دهد که بیش از 60 درصد از مردم بومی در زندان از سال 1990 تا 2004 وجود دارد در جرایم خشونت آمیز و 65 درصد از مرگ و میر بود "خود تحمیل."

"این سیاست سلامت, این, جوانان, سیاست, آن را یک خودکشی سیاست آن اشتغال سیاست این سیاست رفاه—این فوق العاده پیچیده منطقه و همه تجربیات داخلی هستند," او گفت:. "وجود دارد هیچ کمبود بودجه بودن پرتاب این موضوع اما به وضوح برنامه بودجه توسط دولت در طول دهه ها و دهه ها و دهه ها است که گرفتن نتایج ما می خواهیم."

هنوز هم نه یک فرد است به اعدام محکوم شده به مرگ یک فرد بومی در زندان اگر چه ماموران پلیس دخیل در مرگ و میر اخیر از دو مردم بومی بوده اند به اتهام قتل و در انتظار دادگاه و پزشکی قانونی به مراجعه کننده در سال 2017, مرگ 55 ساله تانیا روز به دادستان.

یک پتانسیل واقعی برای تغییر'

اگر چه این موضوع شده است صحبت کردن در یک نقطه برای استرالیایی ها برای سال مشکل به نظر می رسد به ورود به گفتگو عمومی در راه است که آن را نه در گذشته. پس از شروع ماه ژوئن دهها هزار نفر از مردم به راهپیمایی در سراسر استرالیا در سیدنی و ملبورن و در شهرهای کوچکتر مانند داروین پرت و آدلاید.

کسانی که راهپیمایی برگزار کرده اند نشانه های مطلب "Black Lives Matter" و دیگران با نام کسانی که فوت کرده اند در بازداشت ناخوانا بر روی آنها. یکی از برجسته مرگ و میر است که دیوید Dungay جونیور که در سال 2015 در سن 26 پس از برگزار کردن توسط نگهبانان زندان به او فریاد زد "من نمی توانم نفس بکشم" را چندین بار.

"برای دیدن 20,000 استرالیایی نشان می دهد و تجمع در همبستگی با دیوید Dungay جونیور و جورج فلوید در وسط یک بیماری همه گیر و حیرت انگیز است و برای اولین بار من حس یک پتانسیل واقعی برای تغییر" می گوید جورج Newhouse سرب وکیل در ملی عدالت پروژه که در حال کار با Dungay خانواده است.

هزاران نفر از معترضان راهپیمایی در همبستگی با "Black Lives Matter" پایین کستلریق خیابان در CBD در سیدنی استرالیا در ژوئن 06, 2020.
D. James Morgan—Getty Images

رسانه های محلی گزارش می دهد که 25,000 استرالیا اهدا به GoFundMe کمپین برای حقوق محیط زیست در اولین روز ماه ژوئن به کمک یک ترکیب $1 میلیون نفر است.

"من بیش از حد طولانی برای باز کردن چشمان من بر آنچه اتفاق می افتد در حیاط خلوت خود" اظهار نظر کسی اهدا به جمع آوری کمک برای Dungay خانواده است.

نخست وزیر موجب انتقاد خود را برای پاسخ به اعتراضات. او گفت: در اوایل ماه ژوئن بود که "بدون نیاز به وارد کردن همه چیز اتفاق می افتد در کشورهای دیگر در اینجا به استرالیا" و به نام او کرده است برای کسانی که اعتراض در نقض COVID-19 اجتماعی فاصله قوانین به صورت اتهامات عنوان شده علیه. او همچنین جلب گسترده انتقاد زمانی که او گفت: در 11 ژوئن مصاحبه که استرالیا تا به حال هیچ سابقه ای از برده داری ادعا می کنند او بعد از رفت و برگشت و عذرخواهی کرد ،

اما در حال حاضر وجود دارد برخی از نشانه هایی که در آخرین تظاهرات این است که جرقه اقدام دولت. پس از تظاهرات در سیدنی استرالیا در یک تحقیق پارلمانی به چه مرگ و میر در بازداشت هستند و بررسی در ایالت نیو ساوت ولز راه اندازی شد.

"این یک چیز واقعا خوب حالا که استرالیا دارای نوعی باز چشمان خود را به آنچه که در آن کشور خود را, اما آن را دلخراش در آن طول می کشد تا به ده ها هزار نفر از مردم معترض آنها را به تصدیق آنچه که ما در حال رفتن را از طریق" 28 ساله Apryl روز دختر تانیا روز زمان می گوید.

سالمند بعد از آسیب به سر درگذشت پس از گرفته شدن یک قطار برای مستی و قرار داده شده در یک سلول که در آن او سقوط کرد و ضربه سر او. رسیدگی به مرگ او در بر داشت که هادی قطار تصمیم به تماس با پلیس شد "تحت تاثیر او Aboriginality." زندان, افسران شکست خورده به چک خود را هر 30 دقیقه طبق دستورالعمل.

"او در اینجا باید امروز با خانواده او grandkids. او حقش خیلی بیشتر از آنچه او دریافت" Apryl روز می گوید.

Apryl روز (L) و خواهر و برادر او در سال 2019
عکس حسن نیت ارائه میدهد از Charandev سینگ

یک تغییر عمده مورد نیاز است

برخی از آنها با احتیاط در مورد آنچه در این لحظه ممکن است معنی بومی حقوق. "وجود دارد یک ملی رفلکس انکار و انحراف از نگرانی در مورد تبعیض" تیم Soutphommasane یک جامعه شناسی و نظریه سیاسی استاد در دانشگاه سیدنی می گوید. "بسیاری از استرالیایی ها به سادگی نمی بینم نژادپرستی به عنوان یک مشکل در درون ما نهاد."

یک مطالعه منتشر شده در این ماه توسط محققان در دانشگاه ملی استرالیا یافت می شود که سه در چهار استرالیایی ها ضمنی منفی تعصب در برابر بومی استرالیا.

بازیگر و نویسنده Meyne وایات که اخیر تلویزیون عملکرد تک صدایی در مورد نژاد پرستی در استرالیا به دست آورده توجه ملی می گوید زمانی که او اولین برخورد با اجرای قانون زمانی که او تنها 11 سال سن دارد. پلیس او را متوقف کرد در راه خود را به یک پارک اسکیت.

"ما متوقف شد بدون هیچ دلیل دیگر از دهها" وایات می گوید. "از آن نقطه من می دانستم که رابطه ای که من با پلیس خواهد بود که یک منفی."

دانشگاه UNSW را Weatherburn که همچنین مدیر سابق, New South Wales, اداره آمار جرم و جنایت و تحقیقات گفت: زمانی که پلیس رفتار نسبت به مردم بومی آیا نیاز به بهبود اما گسترده تر مجموعه ای از مشکلات—بیکاری سوء مصرف مواد و خشونت ضعیف عملکرد مدرسه و غفلت— همچنین نیاز به خطاب.

"همه چیدن میوه کم حلق آویز, این تغییر به پلیس عمل است که مهم است اما آن را به آدرس فیل در اتاق" او گفت:.

در حالی که بسیاری از خواسته های کسانی که مبارزه برای مردم بومی' حقوق انجام تماس برای تغییرات به پلیس مانند پاسخگویی برای مرگ در دوران بازداشت و مستقل تحقیقات پلیس سوء استفاده اتهامات بسیاری از تشخیص نیاز برای تغییرات گسترده تر. فعالان خواستار گزینه های درمان (به جای مجازات های کیفری) برای مبارزه با مواد مخدر و سوء مصرف الکل و خواستار ضد نژادپرستی برنامه ها در مدارس و محل های کار و همچنین پایان دادن به آنچه که دیده می شود به عنوان یک نژادپرستی نظاممند است که منجر به نامتناسب حبس نرخ. بسیاری نیز می گویند که سن مسئولیت کیفری باید مطرح شود از 10 تا 14 سال به توقف بومی کودکان از پایان در زندان است که می توانید آنها را با فشار به یک عمر از دوچرخه سواری در داخل و خارج از سیستم زندان.

فعالان می گویند که آنها امید استرالیایی در حال حاضر پرداخت تمدید توجه خود را به علت کمک خواهد کرد که آنها را به صدای آنها شنیده می شود.

"ما دیده ایم پشتیبانی عالی از غیر بومی مردم درخواست آنچه که آنها می توانید آنها اهدا به بومی باعث می شود آنها در حال بالا بردن آگاهی می گوید:" Axleby. "ما امیدواریم که آنها را به این مسائل با خود سیاستمداران محلی و کسانی که در قدرت به می گویند که تغییر باید رخ دهد."

برخی از کسانی که مبارزه برای عدالت می گویند که این جنبش در آمریکا به آنها دلیلی برای خوش بینی.

هایی برای موریسون Latoya قانون نقل از یک تماس برای مینیاپولیس پال خواستار قطع بودجه دولت خود را اداره پلیس و سرمایه گذاری در توسعه جامعه به عنوان یک افزایش عمده. "من خیلی امیدوارم که من گریه کردم. که به نظر می رسد واقعی ساختاری تغییرات سیستماتیک و این لحظه ای که من دوست دارم برای دیدن در اینجا در استرالیا است."

اگر شما یا کسی که شما می دانید ممکن است به فکر خودکشی تماس ملی پیشگیری از خودکشی نجات در 800-273-8255 یا متن اصلی به 741741 برای رسیدن به بحران خط متن. در شرایط اضطراری 911 تماس بگیرید و یا به دنبال مراقبت از یک بیمارستان محلی یا روان-سلامت ارائه دهنده.

نوشتن به امی Gunia در amy.gunia@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب