چگونه COVID-19 می تواند تغییر راه شهرستانها نگاه کنید و بعد از عمل مستندات

تصاویر توسط جوآن Dymianiw

در طول چند ماه کوتاه ما شاهد ظهور یک کروناویروس و آن را تماشا کشتن بیش از 200 ، 000 نفر در سراسر جهان bedevil سیستم مراقبت های بهداشتی از خمیر اقتصاد جهانی و تغییر چگونه (و در آن) کار می کنیم.

در حالی که برخی از شهرها کاسته مستند محدودیت های فیزیکی, فاصله اقداماتی که مقامات بهداشتی می گویند بسیار مهم برای توقف گسترش COVID-19 به احتمال زیاد خواهد با ما به ماه, اگر نه دیگر. آنها در حال حاضر با داشتن یک اثر در سطح فعالیت و جریان شهرستانها و برنامه ریزان و معماران و طراحان در حال دیدن تغییرات هر دو در کانادا و در سراسر جهان است که می تواند تبدیل به دائم.

راشل MacCleery معاون ارشد رئیس جمهور در موسسه زمین شهری یک شهر برنامه ریزی فکر می کنم تانک در واشنگتن گفت که “بیش از کوتاه مدت و بلند مدت جنبه های خاصی از زندگی شهری تغییر خواهد” از استفاده از خیابان ها و حمل و نقل به طراحی فضاهای داخل ساختمان.

هر عمده, فاجعه, از قرن 19 وبا شیوع 2013 سیل در کلگری فراهم کرده است درس های ارزشمند در بهتر شهر سازی گفت: جان براون دین از دانشکده معماری, برنامه ریزی و چشم انداز در دانشگاه کلگری. برای مثال شناسایی بیماری های منتقله از راه آب مجبور مقامات به تجدید نظر آب و فاضلاب زیرساخت و “منجر به کل مفهوم برنامه ریزی شهرستان.”

اما COVID-19 شمار یک چالش منحصر به فرد. اطمینان مردم را از دسترسی به حمل و نقل, خرید, امکانات رفاهی و, هوای تازه, همه در حالی که حفظ یک دو متر فاصله است مشکل در بالا و تراکم مناطق.

اهمیت خیابان

برنت Toderian سابق شهرستان برنامه ریز برای ونکوور که در حال حاضر اجرا می شود یک طراحی شهری, مشاوره گفت: “بزرگترین و گفتگو در این بیماری همه گیر است که نقش خیابان به عنوان یک اصل فضای عمومی در شهرستانها.”

به عنوان یک نتیجه جمعی ما خود انزوا وجود دارد کمتر از اتومبیل در جاده ها است. در همان زمان مردم به دنبال استراحت در خارج از منزل با راه رفتن. اما از آن است که به طور فزاینده به چالش کشیدن برای حفظ فاصله احترام در پیاده رو بدون veering به ترافیک.

“طنز این است که همانطور که مردم در حال راه رفتن بر روی خیابان به فضای مناسب برای همسایگان خود در پیاده رو آنها را به خطر می اندازند ایمنی” گفت: Toderian.

برخی از شهرداری ها اقدام جسورانه به این آدرس. هفته گذشته میلان ایتالیا اعلام کرد “Strade Aperte,” یک طرح برای تبدیل 35 کیلومتر از خیابان به گسترش دوچرخه سواری و پیاده روی در فضا. در کاهش خودرو ظرفیت آن را داشته باشد دو اثر ارائه خروجی سالم برای واکر و کاهش آلودگی هوا است. برلین رومانی و مکزیک هستند و فقط برخی از شهرهای پیشنهاد اقدامات مشابه است.

(CBC)

در منافع کمتر تماس فیزیکی و توجه بیشتر برای عبور و مرور Toderian گفت: مسئولان شهرستان باید عبور غیر فعال کردن دکمه های (چه برخی از urbanists تماس “التماس دکمه”) و برنامه این گذرگاه به نور در فواصل مکرر — چیزی کلگری به تازگی.

کلگری نیز سریع به تعدادی از خیابان های شهر به اتومبیل به منظور ارائه یک خروجی برای دوچرخه سواران و عابران پیاده است. شهرهای دیگر رفته اند به طور قابل توجهی بیشتر است. اوکلند کالیفرنیا برای مثال بسته 119 کیلومتر — 10 درصد از کل شبکه خیابانی – به طریق ترافیک.

یک کلمبیا مدل

آماندا o’rourke, مدیر اجرایی تورنتو مبتنی بر طراحی شهری, مشاوره, 8 80 شهرستانها گفت: یکی از جالب ترین مدل بوگوتا, کلمبیا. این شهرستان از 7.4 میلیون گرسنگی برای فضای عمومی و پس از بازگشت در سال 1974 آن را تاسیس Ciclovía — هر پنج شنبه بین 7 صبح و 2 بعد از ظهر 120 کیلومتر شریانی خیابان های شهر بسته به موتوری ترافیک.

این Ciclovía تبدیل به یک جشنواره برای دوچرخه سواران, واکر, skateboarders و دیگران و هر هفته حدود 1.5 میلیون نفر در آن شرکت کنند. در حالی که این نوع از نزدیکی فیزیکی توصیه نمی شود در حال حاضر o’rourke گفت: Ciclovía است “تابآوری استراتژی است.”

“شما می توانید آن را باز کنید هر روز,” او گفت: اشاره به این که در طول COVID-19 گیر این Ciclovía تبدیل به “یک راهرو برای کارگران ضروری و تسکین برخی از فشار بر حمل و نقل عمومی.”

(CBC)

چالش حمل و نقل

در واقع حمل و نقل عمومی است که یک عنصر بسیار مهم از هر منظره به عنوان بسیاری از مردم نمی توانند بر روی یک ماشین به اطراف. بسیاری از شهرستانها در حال گزارش یک قطره در حمل و نقل عمومی استفاده در طول همه گیر و آن را به احتمال زیاد به پایین تر از حد معمول در کوتاه مدت گفت: Ahsan “حبیب” مدیر مدرسه از برنامه ریزی در دانشگاه Dalhousie.

“حتی اگر این بیماری ریشه کن شده است, وجود خواهد داشت یک خطر درک شده در [حمل و نقل عمومی],” حبیب گفت.

در طول همه گیر شهرهای آمریکا مانند آتلانتا و شیکاگو و دنور ساخته شده اند چندین تنظیمات خود را به سیستم های حمل و نقل از جمله تعلیق کرایه و اجازه می دهد عقب-درب شبانه روزی.

حمل و نقل عمومی است که یک عنصر کلیدی در هر شهرستان برنامه ریزی, استراتژی, اما برخی از urbanists تعجب می کنم اگر نگرانی بیش از COVID-19 می تواند به خطر اندازد سرمایه گذاری بیشتر در این زیرساخت ها است. (جیم براون/CBC)

حبیب گفت که در نهایت شهرستانها باید سرمایه گذاری در راه به اتوبوس و تراموای کمتر در معرض ابتلا به ازدحام. “ما نیاز به ترمینال جدید ما نیاز به نشانه گذاری های جدید جدید ترتیبات صندلی.”

در کنار خیابان ها پارک ها نقش کلیدی در شهرستانها. اگر چه او موافق با طناب زدن کردن زمین های بازی و تفریحی دیگر سازه به حداقل رساندن خطر انتقال coronavirus از طریق سطوح o’rourke گفت: پارک های خود را باید باز بماند چرا که آنها “ارائه فضا برای سلامت روانی و جسمانی.”

“پارک ها و فضاهای باز واقعا اثبات ارزش خود را در این زمان محیط زیست” گفت: MacCleery. او اشاره کرد که آنها به صورت یک “طبیعی شبکه” با خیابان هم می تواند مورد استفاده برای ایجاد راههای جایگزین برای مردم به حرکت در داخل شهر.

(CBC)

برای مثال به جای بیشتر دوچرخه سواران و پیاده ونکوور اوایل این ماه اعلام کرد که استنلی پارک خواهد بود بسته به ماشین (به جز پارک استنلی جاده یا بزرگراه 99 که منجر به Lions Gate Bridge).

راه های جدید برای کار

در میان چیزهای دیگر همه گیر نشان داده است امکان اجازه دادن به بخش بزرگی از نیروی کار از خانه کار می کنند. در حالی که نه هر کس می تواند ارتباط از راه دور به اندازه کافی مردم قادر به انجام به طوری که آن می تواند به کاهش تقاضای فیزیکی برای دفاترکه می تواند در نوبه خود بر گسترش ساختمان های بلند.

“من با تعدادی از مکالمات با شرکت هایی که می گویند “ما ممکن است نیاز به فضایی که ما داریم'” گفت: جان براون که او نیز اجرا می شود یک کلگری مبتنی بر شرکت معماری به نام Housebrand.

در نور از جسمی فاصله دستورات او گفت: دفاتر که باز باقی می ماند به احتمال زیاد تجدید نظر باز-مفهوم مدل شده است که بسیار فراگیر در دهه های اخیر.

همه گیر اتحادش را تغییر ایده از رفت و آمد به عنوان بسیاری از مردم خواسته شده است برای کار از خانه. (Adrian Microsoft Developer/کانادا مطبوعات)

او گفت: از راه دور نیز ممکن است تاثیر بر طرح خانه به عنوان ساکنان به دنبال حک کردن گسسته گوشه ها در حتی ریزترین محل سکونت و مجموعه های خصوصی را زوم نشست.

“مردم می گویند …” من نیاز به یک فضای جداگانه — و باید آن را جداگانه از من همسر [کار] فضا.'”

یکی از خدمات ضروری در طول همه گیر شده است و فروشگاه های مواد غذایی است که نه تنها نگه داشته فدرال آمریکا اما یک سری از اقدامات لازم برای محافظت از خریداران و کارکنان.

در حالی که این پروتکل نیستند استاندارد آنها شامل کاهش تعداد ورودی به فروشگاه; محدود کردن تعدادی از مشتریان در داخل در هر زمان داده شده; مارک یک فاصله ایمن بین خریداران و در برخی موارد معرفی یک راه راهرو.

براون گفت: هر نوع از فروشگاه های خرده فروشی “می تواند به دنبال مواد غذایی-فروشگاه مدل” فقط با “ماهرانه تنظیم راه مردم حرکت می کند.”

(CBC)

اجازه می دهد مردم را به غذا خوردن در رستوران به احتمال زیاد خواهد شد پیچیده تر کار براون گفت و احتمالا شامل کمتر پر بسته بندی شده و ناهارخوری و کمتر کاربران در یک زمان.

براون گفت: بزرگترین چالش این است که احتمالا رفتن به مکان “که در آن ما جمع برای مونتاژ استفاده می کند مانند کلیساها سینما تئاتر و ورزشگاه.”

سالن های ورزشی به خصوص روی حیله و تزویر او گفت: آنها به عنوان موفق ترین — هر دو از نظر سود و به عنوان یک تجربه اجتماعی — زمانی که آنها در حال بسته بندی شده. “چگونه ما مدیریت است ؟ شما فقط می توانید می گویند ما ترک سوم هر صندلی ،

MacCleery تاکید کرد که در حالی که ساکنان شهری هستند به احتمال زیاد برای دیدن که قبلا غیر قابل تصور تغییر در خود را روز به روز زندگی “اساسا قدرت و درخواست تجدید نظر از شهرستانها خواهد ماند. این اولین بیماری همه گیر است که جهان به خود دیده است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>