چگونه Coronavirus نگرانی را تقویت یک بی اساس اما خطرناک 5G تئوری توطئه

یکnxieties بیش از رشد coronavirus همه گیر هستند و مردم به طور فزاینده ای در معرض اطلاعات غلط با تئوری های توطئه ارتباط 5G فن آوری بی سیم به COVID-19 به دست آوردن کشش در هفته های اخیر. توطئه شده است گسترش مشاهیر از جمله وودی هارلسون و جان کیوساک و همچنین کمتر شناخته شده اثرگذارندهها و آنلاین عضو شورای نظارت مدت. و در 10 روز گذشته آنها تا به حال در دنیای واقعی عواقب با حداقل 20 دکل تلفن همراه در سراسر انگلستان است.

را بی اساس تئوری های توطئه بنا به گزارش ها زمانی شروع شد که یک بلژیکی دکتر گمان به یک روزنامه ملی درباره 5G دکل در ووهان چین که در آن جدید کروناویروس نشات گرفته است. با وجود این ماده حذف و پس از چند ساعت به دلیل نظرات بی پایه و اساس روایت بود و توسط توطئه گر اینترنت شخصیت و گسترش در سراسر اینترنت به عنوان coronavirus نگرانی طرفداران در سراسر جهان است. (بر خلاف تئوری های توطئه که می گویند 5G را بالا فرکانس امواج مضر جامعه علمی موافق آنها در زیر طول موج است که می تواند آسیب سلول های انسان است.)

توطئه کارشناسان می گویند که این قابل فهم است که اطلاعات غلط مانند بی اساس 5G نظریه را گسترش در چنین نامشخص زمان. “زمانی که دوره اضطراب زیادی در مورد ناشناخته حوادث و تهدیدات ناشناخته مردم بیشتر فکر توطئه می گوید:” Quassim Cassam یک استاد فلسفه در دانشگاه وارویک و نویسنده کتاب تئوری های توطئه. اصلی 5G توطئه وجود داشته است که در حاشیه مناطق از اینترنت قبل از COVID-19 شیوع متمرکز بر این ایده است که گوشی جدید دکل مورد نیاز این تکنولوژی به نحوی باعث مشکلات سلامتی که در حال پنهان توسط دولت.

زمانی که coronavirus شروع به گسترش در سراسر جهان در ماه ژانویه Cassam می گوید: نظریه پردازان توطئه در ایران به ابهامات اطراف این ویروس به گسترش بی اساس نظریه به مخاطبان گسترده تر به جستجو برای اطلاعات در مورد COVID-19. “فرم کلاسیک از یک تئوری توطئه است که یک گروه کوچک از یک گروه کوچک از افراد قدرتمند که در حال انجام مسائل پشت مردم و به خطر انداختن آینده ما,” او می گوید. “اگر شما را که به عنوان یک الگو به شما نگاه کنید به این 5G نظریه در واقع همان نظریه بازیافت. مردم گفتند همان مورد 4G فقط بدون coronavirus.”

اما 5G تئوری های توطئه سرعت در حال گسترش ساخت آنها به مراتب موثر تر از کسانی که اطراف 4G — تا حد زیادی به لطف خود piggybacking در coronavirus که رانده بی سابقه ترافیک آنلاین برای هر دو معتبر و بدنام اخبار سازمان. از پیدایش در مبهم گوشه ای از اینترنت, نظریه گسترش بر روی جریان اصلی شبکه های اجتماعی مانند Facebook و YouTube, جایی که آنها توسط برجسته و مشهور از جمله Harrelson Cusack و تلویزیونی بریتانیا شخصیت آماندا هولدن افزایش خود برسد. آنها سپس تکثير توسط رسانه های اجتماعی و الگوریتم “که به اندازه کافی هوشمند به نقطه ویروسی روند اما به اندازه کافی گنگ متوجه حماقت از محتوای آن” با توجه به سیمییک مجله تکنولوژی.

برخی از محققان نیز گفت: این نظریه به افزایش توسط دولت مورد حمایت اصیل فعالیت — به عبارت دیگر حساب های جعلی به عنوان يك واقعی مردم — هر چند هیچ مجرم است و در عین حال شناخته شده است. با این حال دولت بودجه ایستگاه تلویزیونی روسیه RT منتشر شده است 5G تئوری های توطئه پس حداقل 2019 شاید به سرعت گسترش تکنولوژی در غرب و اجازه می دهد روسیه به گرفتن تا با توجه به نیویورک تایمز.

شرکت های فن آوری در حال حاضر در حال حرکت به سرکوب 5G تئوری های توطئه زیر فشار از دولت — به خصوص انگلستان است که از عهده فشار از حملات روی دکل. این نظریه ها “خطرناک مزخرف” گفت: انگلستان وزیر کابینه مایکل گوو در روز شنبه به عنوان دولت بریتانیا آماده برای دیدار با شبکه های اجتماعی به صورت دقیق تر نظارت است.

این شرکت در حال حاضر با گرفتن امور به دست خود با صدور بسیاری از سیاست های جدید مربوط به COVID-19 اطلاعات غلط. “هر محتوایی که اختلافات وجود و یا انتقال COVID-19 … است که در تخلف از یوتیوب سیاست های” یوتیوب سخنگو در بیانیه ای گفت به زمان در روز پنج شنبه, و اضافه کرد که این به معنای این محتوا می تواند برداشته شود. “این شامل تئوری های توطئه که ادعا می کنند که علائم ناشی از 5G” آنها گفت. Facebook ساخته شده است که مشابه تعهد است. “ما سیاست های موجود در برابر آسیب های اطلاعات غلط ما شروع به حذف ادعاهای دروغین که لینک COVID-19 به 5G فناوری و می تواند منجر به آسیب فیزیکی” گفت: یک Facebook سخنگو.

توییتر در نظر گرفتن یک رویکرد متفاوت گفته آنها “نمی خواهد اجرای عمل در هر توییت که شامل ناقص و یا مورد مناقشه اطلاعات در مورد COVID-19.” به جای یک سخنگو گفت: زمان توییتر “اولویت حذف محتوای زمانی که آن را به یک تماس به عمل است که به طور بالقوه می تواند باعث آسیب شود.” توییتر حذف بیش از 1100 توییتهایی برای به اشتراک گذاری اطلاعات غلط در مورد COVID-19 — هر چند بسیاری از هزاران نفر دیگر هنوز هم آنلاین.

برخی از منتقدان می گویند که شرکت های فن آوری’ واکنش سریع برای مقابله با COVID-19 اطلاعات غلط — به عنوان آنها اغلب سرعت آهسته در مقابله پست با هدف قرار دادن اقلیت یا پخش با انگیزه های سیاسی جعلی اخبار — نشان می دهد تعصبات در شرکت. “شرکت COVID-19 پاسخ به ما نشان میدهد که آنها ساخته اند می تواند گزینه های مختلف در مورد تخصیص منابع و takedowns از مطالب که منجر به آفلاین خشونت و آسیب وقت پیش گفت:” قطر Kayyali فناوری و حمایت هماهنگ کننده در شاهد یک گروه حقوق بشر.

Cassam که به بررسی تئوری های توطئه برای سال ها می گوید: دولت با تکیه بر شرکت های فن آوری برای حذف 5G اطلاعات غلط می تواند خوراک به توطئه روایات. “دولت باید انجام آنچه آنها می توانند به مردم بگویید که این نظریه درست نیست,” او می گوید. “اما هنگامی که شما شروع به گفتن شرکت های فن آوری به این مسائل پایین پردازان توطئه خواهد شروع به فکر می کنم از آن به عنوان شواهد بیشتر در حمایت از نظریه خود را. افراد مشکوک که سانسور است نشانه ای که چیزی برای پنهان کردن دارد.”

ویژه داستان
قهرمانان از خط مقدم
داستان شجاع کارگران خطر زندگی خود را برای نجات ما

این جایگزین در حال خروج اطلاعات غلط به گسترش آنلاین به طور بالقوه میلیون ها نفر از مردم است. Deplatforming در حالی که گاهی اوقات بحث برانگیز تمایل به کار می کنند. پس از YouTube, Facebook و توییتر ممنوع شناخته شده نظریه پرداز توطئه الکس جونز به عنوان مثال او به کمتر از سایت های محبوب که در آن او پذیرفته شد اما جایی که رسیدن به خود را محدود شده بود تا حد زیادی تنها برای افرادی که به طور فعال به دنبال او.

نوشتن به بیلی Perrigo در [email protected].com.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>