چگونه در آسیا نقشه رسمی ترویج و تبلیغ

برخی از کشورها در آسیا مسئله نقشه رسمی با نسخه خود را که در آن مرزهای ملی باید کشیده شود. بسیاری از استفاده می شود برای نفوذ در افکار عمومی است. در هند توزیع غیر رسمی نقشه است که یک جرم جنایی.

هنگامی که کودکان در هر نقطه در جهان در حال تدریس جغرافیا آنها رسم نقشه ها و یادگیری محل متحده مرزها و شهرها و رودخانه ها.

هندی, دانش آموزان یک نقشه از هند را جلب گنگ شاید با پیچ یا تاب خوردن; پایتخت دهلی نو با یک نقطه سیاه و سفید. و زمانی که آنها در قرعه کشی شمال هند آنها آموزش داده خواهد شد که شامل تمام کشمیر یک سرزمین است که هند و پاکستان و حتی چین ادعا می کنند بخش هایی از.

هند و مدارس و نیز جلوگیری از انتقال این واقعیت است که بخش زیادی از به اصطلاح “هند” کشمیر در واقع تجویز توسط پاکستان است. دانش آموزان نمی خواهد به یاد بگیرند که برخی از مردم زندگی در هند-اداره کشمیر به دنبال استقلال از هند یا حتی مدافع پیوستن به خاک پاکستان.

بسیاری از سرخپوستان یادگیری در مورد این جغرافیای سیاسی افتضاح برای اولین بار به عنوان بزرگسالان پس از خواندن در مورد آن در نشریات خارجی و یا دیدن نقشه های تولید شده در خارج از کشور. در هند توزیع نقشه ها که نمی مجسم نسخه رسمی از جغرافیا می تواند منجر به تحت تعقیب کیفری.

مدرن جغرافیای سیاسی است که نفوذ در این منطقه در تاریخ به امپراتوری بریتانیا در هند و “شاهزاده ایالت” جامو و کشمیر که منحل شد و پس از تجزيه هند در سال 1947.

در پاکستان و کشمیر موضوع به همان اندازه حساس. در نقشه رسمی, Jammu and Kashmir گنجانده شده است به عنوان قلمرو پاکستان است. اما بر خلاف هندی, نقشه های پاکستانی نقشه نشان می دهد وضعیت مبهم از مناطق مرزی با عباراتی مانند “سرزمین مورد مناقشه” و “مرزی تعریف نشده” چاپ شده بر روی نقشه.

Maps of Kashmir look different in India and Pakistan

نقشه کشمیر نگاه متفاوت در هند و پاکستان

نقشه برداری ناسیونالیسم

هند و پاکستان نه تنها کشورها با استفاده از نقشه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی. بسیاری از کشورهای آسیایی از انتشار رسمی نقشه جغرافیا است که دارای یک اتصال سست با صحت و دقت.

تیم Trainor رئیس بین المللی وابسته به نقشه کشی انجمن و عضو موسس سازمان ملل متحد کمیته ای از کارشناسان جهانی Geospatial اطلاعات مدیریت. او گفت: DW که نقشه ها می تواند تاثیر نحوه تفکر مردم در مورد نقاط جهان است.

“نقشه ها بسیار قدرتمند هستند و شما می دانید که هنگامی که اکثر مردم در یک نقشه ترین نقشه خوانندگان فرض کنیم که اطلاعاتی که آنها به دنبال درست است,” او گفت:.

A map of conflicting claims in Kashmir

یک نقشه دقیق به تصویر می کشد که وضعیت کنونی پس از دولت هند را سازماندهی مجدد از هند بخشی از کشمیر باید چیزی شبیه به این

شبیه به اعداد و ارقام است که به نظر می رسد هدف, اما لازم نیست که به طور دقیق نقشه ها به خصوص موثر به عنوان ابزار تبلیغاتی.

نویسنده آلمانی یوت اشنایدر می نویسد در کتاب خود “قدرت” نقشه وجود دارد که “هدف” یا “بی طرفانه” نقشه های چون “نقشه ها ابزار قدرت است.”

نقشه می تواند تبدیل به یک موضوع بحث انگیز بین دو کشور. برای مثال چندین کشور در جنوب شرقی آسیا به شدت انتقاد 2019 فیلم “زشت” را برای یک صحنه که در آن یک نقشه به تصویر می کشد چین بحث تفسیر دریای جنوب چین دیده می شد در پس زمینه.

ادامه مطلب: چین بلند پروازانه پیشنهاد برای آسیای جنوب شرقی هژمونی

این نقشه نشان داد که “نه داش خط” به تصویر می کشد که همه از تایوان و کل دریای چین جنوبی به عنوان خاک چینی.

چین ادعای تاریخی حاکمیت اما تایوان و کشورهای همسایه را رد پکن ادعای ارضی در منطقه است. در سال 2016 یک دادگاه بین المللی حکم داد که چین ادعا می کند در دریای چین جنوبی هستند نه حقوقی بین المللی دریایی تحت قانون است.

The South China Sea's disputed islands

بحرانی با استفاده از نقشه های

بسیاری از نقشه ها در سراسر جهان نشان می دهد که مرزهای نادرست هستند یک طرفه و یا عمدا اشتباه است.

در جریان اختلاف شمالی و کره جنوبی هر دو ادعا می کنند کل شبه جزیره کره. برای سال وجود دارد اختلاف بین تایلند و کامبوج در مورد مرز در نزدیکی Preah Vihear معبد.

ژاپن که از دست رفته بخشی از Kuril Islands به اتحاد جماهیر شوروی (روسیه) پس از جنگ جهانی دوم به تصویر می کشد جزایر به عنوان ژاپنی خاک بر روی آن نقشه.

در نسخه صحیح این نقشه ژاپن Kuril Islands خواهد بود نشان داد که روسیه و یا حداقل به عنوان مناقشه است. اشاره به “شمالی پایان ژاپن” گمراه کننده است.

ادامه مطلب: 156-سال-نقشه های قدیمی ممکن است دوباره ژاپن-کره جنوبی جزیره اختلاف

Japan claims parts of the Kuril Islands, which officially belong to Russia

اشاره به “شمالی پایان ژاپن” گمراه کننده است

برای جلوگیری از گرایش کارتوگرافی نقشه متخصص Trainor گفت که نقشه باید تولید در یک انتقادی و مسئول.

اول از همه باید آن را برای همه روشن است که الهام تعریف نمی کرد. که این کار از متحده از طریق قراردادها و موافقت نامه.

“وجود دارد یک اقتدار برای همه مرزهای سراسر جهان” گفت: Trainor اضافه کرد که مردم باید در نقشه ها در ذهن نگه داشتن: “که ایجاد نقشه و برای چه هدف؟”

یک نقشه خوب باید شامل منابع برای چگونه مرزهای کشیده شده و شامل یک تاریخ.

نقشه از سازمان زمین شناسی ایالات متحده ارائه یک مثال خوب است. در گوشه پایین سمت چپ نقشه ساز ذکر شده است همراه با دیتا برای همه نقشه مطالب از جمله خیابان نام, و مرزهای.

A USGS map

یک نقشه خوب خواهد شد که تاریخ و منابع داده ها

تفسیر Google earth

سازمان ملل متحد آگاه سیاسی حساسیت نقشه. گروه رسما مسئول نقشه های سازمان ملل Geospatial اطلاعات بخش” را منتشر و آنها را با یک سلب مسئولیت: “مرزهای نام و نشان و نامگذاریهای مورد استفاده در این نقشه نیست رسمی تایید و یا پذیرش توسط سازمان ملل متحد.”

برای چندین سال نقشه های گوگل شده است به مراتب وسیع ترین مورد استفاده مبتنی بر وب ابزار ناوبری. نقشه های گوگل جغرافیایی منبع برای خصوصی کاربران و همچنین یک پایه و اساس علمی و روزنامه نگاری پژوهشی.

بیشتر بخوانید: ژاپن و چین با یکدیگر رقابت برای نفوذ در اندونزی

اما نقشه های آنلاین را نیز تحت تاثیر سیاست است. در سال 2014 شوالیه-موزیلا OpenNews پروژه ثابت کرد که گوگل سازگار نقشه های آن با توجه به محل کاربر. این به این معنی است که یک کاربر در هند جهان را می بیند متفاوت از چگونه یک کاربر در چین یا پاکستان خواهد آن را ببینید.

Google shows a different version of Kashmir maps depending on the country

گوگل نشان می دهد که نسخه های مختلف کشمیر نقشه بسته به کشور

وقتی پرسید که توسط DW چگونه گوگل روش به تصویر می کشد اختلاف مرزهای این شرکت گفت: نقشه های آن منعکس کننده اختلافات مرزی به عنوان آنجا که ممکن است.

“اگر ما محلی نسخه از نقشه های ما پیروی از مقررات محلی برای نامگذاریهای و مرزهای. ما ایجاد نمی کند و هنجاری نقشه های ما به تصویر کشیدن حقیقت اساسی” گوگل در بیانیه ای گفت به DW. “ما ایجاد نمی کند و یا ایجاد تغییرات در مرزهای; بلکه ما با ما اطلاعات ارائه دهندگان برای به دست آوردن بهترین تعریف ممکن از جایی که مرز باید باشد.”

بیشتر بخوانید: چگونه ژاپن است که با استفاده از یک آلمانی نقشه به irk, کره جنوبی

که اطلاعات ارائه دهندگان هستند و تصمیم می گیرد که خط پایین نامشخص است. گوگل پاسخ نمی دهند به دویچه وله پس از پرسش است.

در ژانویه 2020, مدیر سابق گوگل راس LaJeunesse گفت که این شرکت مورد نیاز مطابق با مقررات ملی برای نقشه ها در چین است.

“در چین دولت نه تنها خواستار دسترسی کامل به یک شرکت داده های کاربر و زیرساخت های آن را نیز انتظار همکاری از شرکت ها برای اطمینان حاصل شود که کاربران چینی دیدن تنها محتوا است که در خط با استانداردهای دولت,” LaJeunesse نوشت: در این پلت فرم وبلاگ نویسی رسانه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>