حسنی مبارک مرد آهنین حاکم مصر برای دهه درگذشت 91

حسنی مبارک در مصر رهبر است که برای نزدیک به 30 سال بود و مصمم در صورت ثبات در خاورمیانه قبل از اینکه مجبور به

توسط PATRIS-FUN در 6 اسفند 1398

حسنی مبارک در مصر رهبر است که برای نزدیک به 30 سال بود و مصمم در صورت ثبات در خاورمیانه قبل از اینکه مجبور به استعفا شد و پس از 18 روز در سراسر کشور تظاهرات بودند که بخشی از جهان عرب در سال 2011 طرفدار دموکراسی تحول درگذشت این کشور state-run TV گفت. او 91.

به تلویزیون دولتی گفت: حسنی مبارک درگذشت و در قاهره بیمارستان که در آن او تا به حال تحت نامشخص عمل جراحی است. این گزارش گفت که او تا به حال عوارض ارائه شده اما هیچ جزئیات دیگر. یکی از پسرانش علا اعلام کرد بیش از آخر هفته که رئیس جمهور سابق بود و در بخش مراقبت های پس از عمل جراحی.

دولت مصر اعلام سه روز ماتم ملی را آغاز.

در طول حکومت خود او بود بی باک آمریکا متحد سدی در برابر ستیزه جویی اسلامی و نگهبان از مصر به صلح با اسرائیل است. اما به ده ها هزار نفر از جوانان مصری که بسیج برای 18 روز از بی سابقه تظاهرات خیابانی در قاهره مرکزی میدان تحریر و در جای دیگر در سال 2011 مبارک بود یادگار, یک روز دوم فرعون.

آنها با الهام از تونس شورش و مهار قدرت رسانه های اجتماعی برای جمع اوری پر سر و صدا جمعیت کثیری از رها کردن خشم مردمی بیش از پيوند و خشونت که در سایه حکومت خود را. در پایان با میلیون ها نفر فراوان در میدان تحریر و دیگر مراکز شهر در سراسر کشور و حتی راهپیمایی به آستان مبارک قصر.

مبارک گوش به پسرش جمال سمت چپ در طول یک جلسه در محاکمه مجدد در آکادمی پلیس در قاهره در آوریل 13, 2013. (خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

حسنی مبارک از ریاست جمهوری به یک تکان دهنده پایان on Feb. 11, 2011, زمانی که او رفت و در تلویزیون مصر اعلام استعفای خود در تظاهرات ضد دولتی. این بیمارستانها در حال تمام شدن مبارک هموار راه را برای انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی اغلب اشاره به عنوان اولین رای دموکرات در تاریخ مصر.

او محکوم شد همراه با رئیس پیشین امنیتی در ژوئن 2012 و محکوم به زندگی در زندان را برای عدم جلوگیری از کشتار برخی از 900 معترضان در طول قیام در برابر رژیم استبدادی. هر دو به دادگاه تجدید نظر حکم و دادگاه بالاتر بعد پاک آنها را در سال 2014.

تبرئه حیرت زده بسیاری از مردم مصر هزاران نفر از آنها ریخت و به مرکزی قاهره برای نشان دادن خشم خود در برابر دادگاه.

سال بعد مبارک و دو پسرش — تاجر ثروتمند Alaa و مبارک یک بار وارث ظاهری جمال — بودند محکوم به سه سال زندان به اتهام فساد مالی در طول یک محاکمه مجدد. پسران منتشر شد در سال 2015 برای زمان خدمت در حالی که مبارک رفت و در سال 2017.

پس از دستگیری او در مارس سال 2011 مبارک صرف نزدیک به شش سال زندان در بیمارستان. پس از آزادی او گرفته شد به یک آپارتمان در قاهره Heliopolis منطقه.

مراحل به قدرت درجه اعتبار ساقط پس از ترور

حسنی مبارک متولد شد و در ماه مه سال 1928 در روستای کفر ال-Moseilha در نزدیکی قاهره. آموزش دیده به عنوان یک خلبان جنگنده او صعود صفوف مصر نیروی هوایی شد و رئیس افغان پس از سال 1973 یوم کیپور جنگ با اسرائیل است.

کمی شناخته شده در خارج از محافل نظامی او شنود گذاشته شده توسط رئیس جمهور انور سادات در سال 1975 به عنوان معاون رئیس جمهور.

مبارک در سمت چپ نشان داده شده است با رئیس جمهور مصر انور سادات, راست, در Oct. 6, 1981 رویداد در قاهره که در آن سادات بود به ضرب گلوله کشته و مبارک مجروح شدند. (بیل فولی/آسوشیتد پرس)

مبارک نشسته بود کنار سادات در اکتبر. 6, 1981 در یک رویداد در فضای باز در قاهره هنگام اسلامگرای مصر سربازان آتش گشودند کشتن سادات برای نقش خود در جعل 1978 کمپ دیوید توافق صلح با اسرائیل است.

هشت روز بعد مبارک بود سوگند به عنوان رئیس جمهور امیدوار کننده تداوم و نظم است.

بیش از سه دهه بعدی به عنوان منطقه بود و ستد با یک بحران پس از دیگری مبارک دیده می شد به عنوان یک دست ثابت و قابل اعتماد ایالات متحده شریک در برابر افراط گرایی اسلامی. او با ارسال نیروهای نظامی به عنوان بخشی از ایالات متحده و ائتلاف در 1990-1991 جنگ خلیج فارس و کمک به تلاش ها برای حل و فصل مناقشه اسرائیل و فلسطین.

در مصر او ریاست آهسته اما مداوم رشد اقتصادی و تا حد زیادی نگه داشته و این کشور از درگیری های مسلحانه پس از چند دهه از جنگ با اسرائیل است. بر خلاف پیشینیان خود را هر دو از سادات و مصر قوی رهبر ناسیونالیست جمال عبدالناصر, Mubarak دنبال هیچ grand ایدئولوژی فراتر از ثبات و توسعه اقتصادی است.

مبارک است دیده می شود در 14 ژوئیه 1996 با فلسطین یاسر عرفات رهبر چپ در Bilbeis مصر. مبارک بود که اغلب توسط اسرائیل و فلسطین و رهبران خود را در میان درگیری های جاری در خاورمیانه است. (نوربرت شیلر/آسوشیتد پرس)

منتقدان گفت که به عنوان رئیس جمهور مبارک هرگز واقعا در زمان خاموش نظامی او برای اولین بار ملبس به عنوان یک خلبان در سال 1950. او فرار این کشور با مشت آهنین brooked هیچ مخالفت و وابسته به حمایت نظامی سلسله مراتب پسند خاک به صورت حرفه ای نظامی ،

در سراسر کشور وضعیت اضطراری تحمیل شده فقط پس از ترور سادات بود در اثر مبارک کل ریاست جمهوری است. مخالفت سیاستمداران جوان فعال و غیر دوستانه روزنامه نگاران و اسلامگرایان همه خود را هدفمند برای دستگیری زندان و اغلب ، برخی به سادگی ناپدید شد. حقوق اساسی متوقف شد تظاهرات غیر مجاز ممنوع شد و فساد بومی بود.

ثابت قدم در مواجهه با غرب فشار

از آغاز ریاست جمهوری خود, مبارک مراقب بود که به دادگاه ایالات متحده پشتیبانی می کند. او می گوید که بحث صلح توافق خود را ترور سلف امضا شده با اسرائیل است. آمریکایی ها مشاهده شده او را به عنوان مهم ترین عرب متحد در فرار دیگ سیاست خاورمیانه و پاداش خود را دولت با میلیاردها دلار کمک نظامی.

ایالات متحده سعی در هل دادن او سخت تر برای اصلاحات اما موفق شد تنها در بیگانه او را. ترس از دست دادن اتحاد خود را با قدرتمند ترین کشور عربی در واشنگتن مورد حمایت است.

مبارک است دیده می شود در ژانویه. 16, 2008 با رئیس جمهور آمریکا جورج دبلیو بوش است. جمهوری خواه و دموکرات ریاست جمهوری دولت سعی در فشار مصر به پذیرش اصلاحات دموکراتیک اما به طور کلی دیدم این رژیم به عنوان سدی در برابر اسلام گرایان ستیزه جویی. (پابلو مارتینز Monsivais/آسوشیتد پرس)

او زد unopposed در سه همه پرسی اما در نهایت رو به رشد ایالات متحده فشار در سال 2005 اجازه می دهد تا مخالفان واقعی. اما نتیجه این شد به سختی از نوع دموکراتیک رای دیده می شود در غرب و برخی از سیاستمداران رقیب به سرعت خود را در پایان دریافت از دولت سیستم گسترده سرکوب کردند.

عدم تحقق تکرار وعده های تغییر پیوسته عمیقتر عمومی ناامیدی و کسانی که به دنبال آیندهای دموکراتیک بودند تاسف برای دیدن مبارک ساخت ظاهری حرکت به راه اندازی یک سلسله جانشینی در شکل خود را تاجر, پسر جمال.

موفق محبوب شورش در تونس در ژانویه 2011 با الهام از شهروندان در مصر و آغاز پایان مبارک رژیم است.

با وجود تظاهرات گسترده او تلاش برای چسبیدن به قدرت امیدوار کننده نیست برای اجرای انتخابات پارلمانی در ماه سپتامبر متعهد است که پسرش جمال موفق نخواهد شد او نامگذاری یک معاون رئیس جمهور برای اولین بار در انتخابات ریاست جمهوری و امیدوار کننده بیشتر اصلاحات دموکراتیک.

در این Jan. 31, 2011 فایل عکس و یک زخمی نشان دهنده حامل یک پیام اعتراضی در قاهره مصر است. کمتر از دو هفته بعد از مبارک و چپ و پرواز به Sharm el-Sheikh. (Manoocher Deghati/آسوشیتد پرس)

روز قبل از استعفای خود را در چه خواهد بود سخنرانی نهایی به مصر به عنوان رئيس جمهور 82 ساله مبارک صحبت از خدمات خود را به مصر است.

"من مبارزه برای آن و در دفاع از خاک خود. در خاک خود من خواهد مرد" او گفت:. "تاریخ قضاوت خواهد کرد من آن را دوست دارم دیگران است."

او همسر و دو پسر پرواز به مصر رفت و آمد مکرر از Sharm el-Sheikh روز بعد. شایعات که او به طور جدی بیمار ظاهر در عرض چند ساعت از ورود او وجود دارد.

رهبر نظامی آنچنانی کنترل دوباره

کارتر مرکز ستایش "تعهد تزلزل ناپذیر از مردم مصر به دموکراسی" اما ابراز برخی نگرانی ها در مورد انتخابات سال 2012 است که به دنبال پس از مبارک ایران.

"در نهایت یک اصل دموکراتیک انتقال را به بیش از انتخابات گفت:" مرکز نام رئیس جمهور سابق آمریکا جیمی کارتر. "همچنین نیاز به ایجاد یک منتخب دموکراتیک غیر نظامی دولتی با اختیارات کامل نظامی است."

ثابت شده است که بیش از حد خوش بینانه در افراطی است.

محمد مرسی دیرین ارشد رقم در مصر قدرتمند ترین گروه اسلامگرای اخوان المسلمین, برنده انتخابات سال 2012 اما نظامی به رهبری, پس از دفاع وزیر Abdel-Fattah ال-عبدالفتاح السیسی رییس مرسی یک سال بعد پس از تظاهرات گسترده علیه اخوان المسلمین سلطه قدرت است.

Sisi که افزایش یافته بود در صفوف نظامی ابتدا در سال 1980 برنده لغزش انتخابات در سال 2014 و 2018 — panned بین المللی ناظران انتخاباتی برای عدم رایگان مخالفان — به عنوان به خوبی به عنوان یک رفراندوم است که می تواند او را به عنوان رئیس جمهور به 2030s.

"ریاست جمهوری سوگواری با غم و اندوه بزرگ این رئیس جمهور سابق جمهوری آقای محمد حسنی مبارک" سيسي گفت: در بیانیه ای در روز سه شنبه. آن را اشاره به حکومت مبارک به عنوان "یکی از رهبران و قهرمانان با شکوه اکتبر جنگ به عهده گرفتن فرماندهی نیروی هوایی در طول جنگ که ترمیم عزت و افتخار برای ملت عرب."

مبارک است جان سالم به در با همسر او سوزان او دو پسر و چهار نوه.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im