حسنی مبارک در مصر رهبر سابق می میرد 91

حسنی مبارک در مصر رهبر است که برای نزدیک به 30 سال بود و مصمم در صورت ثبات در خاورمیانه قبل از اینکه مجبور به استعفا شد و پس از 18 روز در سراسر کشور تظاهرات بودند که بخشی از جهان عرب در سال 2011 طرفدار دموکراسی تحول درگذشت این کشور state-run TV گفت. او 91.

در طول حکومت خود او بود بی باک آمریکا متحد سدی در برابر ستیزه جویی اسلامی و نگهبان از مصر به صلح با اسرائیل است. اما به ده ها هزار نفر از جوانان مصری که بسیج برای 18 روز از بی سابقه تظاهرات خیابانی در قاهره مرکزی میدان تحریر و در جای دیگر در سال 2011 مبارک بود یادگار, یک روز دوم فرعون.

آنها با الهام از تونس شورش و مهار قدرت رسانه های اجتماعی برای جمع اوری پر سر و صدا جمعیت کثیری از رها کردن خشم مردمی بیش از پيوند و خشونت که در سایه حکومت خود را. در پایان با میلیون ها نفر فراوان در میدان تحریر و دیگر مراکز شهر در سراسر کشور و حتی راهپیمایی به آستان مبارک قصر نظامی طولانی که پرورش او را تحت فشار قرار دادند و او را کنار on Feb. 11, 2011. ژنرال در زمان قدرت امیدوار به حفظ آنچه آنها می تواند از سیستم او به رهبری است.

به تلویزیون دولتی گفت: حسنی مبارک درگذشت و در قاهره بیمارستان که در آن او تا به حال تحت نامشخص عمل جراحی است. این گزارش گفت که او تا به حال عوارض ارائه شده اما هیچ جزئیات دیگر. یکی از پسرانش علا اعلام کرد بیش از آخر هفته که رئیس جمهور سابق بود و در بخش مراقبت های پس از عمل جراحی.

هر چند تونس رئیس جمهور کاهش یافت و قبل از او فردی گری “حسنی مبارک” بود بیشتر فروپاشی خیره کننده در صورت بهار عربی تکان دادن رژیم در سراسر جهان عرب است.

او محکوم شد همراه با رئیس پیشین امنیتی در ژوئن 2012 و محکوم به زندگی در زندان را برای عدم جلوگیری از کشتار برخی از 900 معترضان در طول 18 روز که گل رز تا در برابر استبدادی رژیم در سال 2011. هر دو به دادگاه تجدید نظر حکم و دادگاه بالاتر بعد پاک آنها را در سال 2014.

تبرئه حیرت زده بسیاری از مردم مصر هزاران نفر از آنها ریخت و به مرکزی قاهره برای نشان دادن خشم خود در برابر دادگاه.

سال بعد مبارک و دو پسرش — تاجر ثروتمند Alaa و مبارک یک بار وارث ظاهری جمال — محکوم به سه سال زندان به اتهام فساد مالی در طول یک محاکمه مجدد. پسران منتشر شد در سال 2015 برای زمان خدمت در حالی که مبارک رفت و در سال 2017.

پس از دستگیری او در مارس سال 2011 مبارک صرف نزدیک به شش سال زندان در بیمارستان. پس از آزادی او گرفته شد به یک آپارتمان در قاهره Heliopolis منطقه.

مبارک گوش به پسرش جمال سمت چپ در طول یک جلسه در محاکمه مجدد در آکادمی پلیس در قاهره در آوریل 13, 2013. (خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ)

برای مردی که بلند untouchable — حتی یک کلمه از انتقاد علیه او در رسانه ها ممنوع شد, برای بسیاری از حکومت — زندان یک شوک بود. زمانی که او پرواز را از دادگاه به تورات زندان در مصر در سال 2011 او در اعتراض و حاضر به خارج شدن از هلیکوپتر.

در طول سال مبارک tinkered با اصلاحات اما دوری تغییر عمده ارائه خود را به عنوان مصر تنها حفاظت در برابر ستیزه جویی اسلامی و فرقه ای را بدست آورد. ایالات متحده سعی در هل دادن او سخت تر برای اصلاحات اما موفق شد تنها در بیگانه او را. ترس از دست دادن اتحاد خود را با قدرتمند ترین کشور عربی در واشنگتن مورد حمایت است.

اما عدم تحقق تکرار وعده های تغییر پیوسته عمیقتر عمومی ناامیدی و کسانی که به دنبال آیندهای دموکراتیک بودند تاسف برای دیدن مبارک ساخت ظاهری حرکت به راه اندازی یک سلسله جانشینی در شکل خود را تاجر, پسر جمال مبارک.

حسنی مبارک به دنیا آمد و در ماه مه سال 1928 بود معاون رئیس جمهور در Oct. 14, 1981 زمانی که مربی خود رئیس جمهور انور سادات ترور شد توسط افراط گرایان اسلامی در حالی که بررسی یک رژه نظامی. نشسته در کنار سادات مبارک فرار کرد با یک جزئی دست آسیب به افراد مسلح اسپری بررسی ایستاده با گلوله. هشت روز بعد پر زور سابق نیروی هوایی فرمانده بود سوگند به عنوان رئیس جمهور امیدوار کننده تداوم و نظم است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>