هنگ کنگ رستوران در حال رفتن به طول های بزرگ برای محافظت از شام از Coronavirus. در اینجا چیزی است که آنها می تواند آموزش ایالات متحده

یک نشانه بزرگ نشسته در جلو پنجره Fung Kam, کافه کوچک رستوران محلی در باریک کنار خیابان در هنگ کنگ شلوغ Wan Chai منطقه: “لطفا به درجه حرارت خود را قرار داده و بر روی ماسک خود را قبل از ورود به این رستوران.”

قد بلند و روشن پلکسی گلاس ورق های نصب شده در بالای غرفه کوچک پوشش دو دیوار رستوران. جدول مقابل یکی از تنها سه یا چهار در کافه جمع و جور شده است قربانی به ایجاد یک متوسط گیری ایستگاه. خانم هو یکی از رستوران کارگران می گوید که پس از این بیماری همه گیر کوروناویروس آنها دیگر صندلی غریبه با هم در یک غرفه مشترک عمل در فضای محدود و محلی هنگ کنگ رستوران.

در هنگ کنگ یک شهر شناخته شده برای خود را پر جنب و جوش, آشپزی صحنه رستوران ها یک بار دیگر وزوز با diners در حال حاضر که coronavirus به نظر می رسد به تحت کنترل در اینجا. اما تقریبا هر eatery—از کوچکترین کافه به میچلین ستاره-رستوران—اجرا اقدامات ایمنی برای محافظت از شام از coronavirus.

این اقدامات به نظر می رسد به کار. هنگ کنگ نشده ثبت یک خوشه از coronavirus موارد مربوط به رستوران ها از اقدامات ایمنی در محل قرار داده شد در اواخر ماه مارس است. که ممکن است ارائه یک مدل از نحوه عمل جدید و طبیعی برای رستوران ها در مکان هایی مانند آمریکا و اروپا که در آن بسیاری از کسب و کار فقط شروع به باز دوباره.

مسیر coronavirus در هنگ کنگ نشان می دهد که نیاز به اقدامات احتیاطی وقتی که می آید به ناهار خوری. یکی از اولین خوشه های بزرگ در این شهر مربوط به اواخر ژانویه در جمع خانواده در یک قابلمه داغ, رستوران که شام به اشتراک گذاری جمعی دیگ در مرکز یک میز گرد های ماهیگیری گوشت و سبزی لقمه از آبگوشت با chopsticks یا قاشق. حداقل 13 نفر در این شهر در ارتباط بودند که hotpot وعده غذایی.

هنگ کنگ اجتناب دقیق مستندات دیده می شود در ایالات متحده و اروپا, اما آن را تا به حال مختلف اجتماعی فاصله اقدامات در جای خود از ماه ژانویه که اولین موارد COVID-19 گزارش شده است. رستوران ها باقی مانده اند باز در طول همه گیر—البته با کاهش ظرفیت و محدودیت در اندازه. COVID-19 مورد اعداد در شهرستان کاهش یافته اند و رستوران در حال حاضر مجاز به کار در ظرفیت کامل با گروه های هشت نفر مجاز به ناهار خوردن با هم. رستوران ها نیاز به فضای جداول حدود پنج پا از هم جدا و یا به جای یک پارتیشن بین آنها است. مشتریان که می خواست به پوشیدن ماسک به جز در هنگام غذا خوردن یا نوشیدن ارائه شده با ضد عفونی کننده دست. رستوران و کارکنان مورد نیاز را به مراجعان’ درجه حرارت قبل از آنها مجاز به ناهار خوردن.

برخی از رستوران ها در حال گرفتن خلاق با قوانین است. یک رستوران در K11 بازار در این شهر شلوغ Tsim Sha Tsui منطقه با استفاده از تصاویر بزرگ از آثار هنری توسط هنرمندان مشهور مانند مونه برای جدا کردن جداول.

برخی از رستوران ها در حال اجرای دقیق تر اقدامات احتیاطی. در Associazione Chianti یک اهل توسکانی steakhouse در Wan Chai, رستوران کارکنان باید صف باریک پیاده رو خارج با نقطه های قرمز با فاصله حدود 5 فوت از هم جدا نشان می دهد که در آن مهمانان باید ایستاده به عنوان آنها منتظر نشسته بود. مشتریان باید ثبت نام بهداشت اعلام اشکال و گفت که آنها نه سفر خارج از شهر در 14 روز گذشته—هر کسی که بازگشت به شهر است که نیاز به قرنطینه است که برای مدت زمان. بالای قرمز و سفید بررسی جدول-پارچه را از هر جدول نشسته ضد عفونی کننده دست و الکل و دستمال مرطوب و یک پاکت برای برگزاری شام,’ ماسک صورت در حالی که آنها غذا خوردن.

تونی Ferreira, مدیر آشپزی عملیات برای گوسفند سیاه و سفید رستوران اجرا می شود که Associazione Chianti می گوید زمانی که آنها گرفته ایم و برخی کمتر آشکار احتیاطی بیش از حد مانند آموزش در مقابل از خانه کارکنان به همراهی مردم به جداول خود را به عنوان به سرعت به عنوان با خیال راحت ممکن است برای جلوگیری از تراکم جمعیت در پذیرایی کوچک منطقه است.

گوسفند سیاه و سفید یک رستوران با 25 رستوران در سراسر شهر منتشر کرده است “COVID-19 راهکار” است که باعث می شود در مکان استراتژی خود را برای حفاظت از آن مهمانان و کارکنان از coronavirus. با توجه به راهنمای تماس فیزیکی مانند بالا و سپاس و دست دادن منع شده اند در این گروه رستوران و کارکنان ملزم به پوشیدن ماسک و شستن دست های خود را هر 30 دقیقه.

همانطور که در هنگ کنگ و رستوران ها در سراسر آسیا و اقیانوس آرام در حال بازگشایی با احتیاط. در استرالیا و چندین ایالت ها اجازه می دهد رستوران ها و کافه ها برای باز کردن در خانه ناهار خوری اما تنها 10 شام مجاز در داخل در یک زمان. یک رستوران در استرالیا, خارجه نیو ساوت ولز قرار داده مقوا cutouts انسانی شام که در آن واقعی انسان مجاز نیست به نشستن. فرانک Angilletta یکی از رستوران صاحبان زمان می گوید که آن را به عنوان یک شوخی نیست, اما آن کمک می کند تا برای جدا کردن مردم است. “می افزاید: کمی از فضای برخی از نرمال,” او می گوید. “[مشتریان] می گویند که آنها احساس نمی مانند آنها تنها در جدول وجود دارد.”

در برخی از شهرستانها در سرزمین اصلی چین و مشتریان می توانند تنها با وارد کردن اگر سلامت-برنامه ردیابی بسیاری از چینی ها ملزم به استفاده از نشان می دهد که وضعیت سلامت خود را است “سبز”. در تایوان رستوران ملزم به حفظ فاصله حدود پنج پا بین شام. یک کافه در بانکوک تایلند است که در خدمت قهوه در یک جعبه بر روی چهار چرخ از طریق یک سیستم قرقره برای محدود کردن تماس بین آن baristas و مشتریان.

چگونه باید رستوران مشتریان واکنش نشان داد?

رستوران می گویند واکنش به اقدامات ایمنی مخلوط شده است. در هنگ کنگ—که در آن احساسی زخم از سال 2002 تا 2003 شیوع سارس باید ریشه دوانده بهداشت احتیاطی به عنوان عادت—مردم به تصویب رسید برخی از اقدامات ایمنی به سرعت. ماسک پوشیدن در تمام اماکن عمومی شد د rigeur اواخر ماه ژانویه است.

فریرا از Associazione Chianti می گوید که هنگامی که یک مهمان تماس برای رزرو او راه می رفت از طریق روش های رستوران در محل. “بنابراین هیچ شگفتی وجود دارد برای آنها هیچ استرس,” او می گوید.

سید Asim Hussain, co-founder از گوسفند سیاه و سفید, رستوران ها زمان می گوید که در ابتدا وجود دارد برخی از پوش بک—به خصوص در مقابل مشتری سلامت فرم اظهارنامه و متوسط چک. (رستوران خود را گروه اجرا بسیاری از حمایت های قبل از آنها بودند و لازم الاجرا توسط دولت است.) در یکی از شب های اوایل سال جاری این گروه رستوران تبدیل شده به دور بیش از 50 مشتریان بالقوه که نمی خواهم به رعایت.

“ما تا به حال یک صفر سازش سیاست,” او می گوید. “این سخت بود چرا که ما در کسب و کار به دنبال پس از مهمانان ما. ما در کسب و کار مهمان نوازی.”

او می گوید که نگرش مشتری منتقل کرده اند و بسیاری از آنها در حال حاضر سپاسگزار از این اقدامات است. اما او می افزاید: با پلکسی گلاس تقسیم و ضد عفونی کننده دست بطری های قابل مشاهده در سراسر خود را در رستوران های آن بوده است مشکل تر برای ایجاد محیط که گوسفند سیاه و سفید رستوران ها شناخته شده است.

“من بسیار رمانتیک در مورد رستوران ما می گوید:” حسین. “من بسیار مراقب باشید در مورد ما چه مکان زیبایی بود اما همه که رفته است از پنجره به بیرون.”

دبورا به, است که از, استرالیا, اما زندگی در هنگ کنگ برای 10 سال زمان می گوید که او در حال حاضر استفاده می شود به احتیاطی که رستوران ها در سراسر شهرستان در محل, اما برخی از چیزهایی که احساس می کنم کاملا یکسان است. او می گوید آن را “فوق العاده عجیب و غریب” هنگامی که او و گروهی از دوستان رفت به شام برای جشن تولد یک دوست و مجبور به نشستن در جداول جداگانه با توجه به محدودیت در تعداد مهمانان در یک جدول.

فراموش مهمانان احساس امن تر?

گوسفند سیاه و سفید می گوید که اقدامات آنها در جای خود قرار داده اند کمک به ساخت اعتماد با مشتریان خود و با توجه به آنها اعتماد به نفس به بازدید این گروه رستوران.”از دیدن اعضای تیم ما شستن دست های خود را در مقابل آنها با استفاده از ضد عفونی کننده بطری برای پاکسازی جداول زمانی که ما در حال تنظیم جداول این چیزها واقعا قرار دادن مردم ذهن در سهولت می گوید:” Ferreira.

و حسین می گوید این اقدامات باید محافظت آنها در برابر فاجعه داشتن یک خوشه مربوط به رستوران خود—هیچ یک از گوسفند سیاه و سفید کارکنان و یا مهمان آلوده شده اند در حالی که مشغول به کار و یا ناهار خوری در رستوران هر چند دو رستوران بسته موقت که کاربران که بعد از آزمایش مثبت شد به dined وجود دارد. “من فکر می کنم این پروتکل باید به نحوی برخی از راه های محافظت شده ما,” او می گوید.

به, 32, که اغلب می خورد در گوسفند سیاه و سفید رستوران می گوید که مجبور به استفاده از ضد عفونی کننده دست قبل از غذا و دیدن کارکنان با پوشیدن ماسک باعث می شود او احساس بسیار امن تر است.

مواد غذایی, وبلاگ نویس, کلوین هو که Instagram حساب EpicurusHongKong بیش از 46,000 پیروان — می گوید: او تبدیل شده است واقعا ضربه زننده در مورد جایی که او می خورد و در هفته های اخیر. او می گوید: اگر یک رستوران به نظر نمی رسد که پس از اقدامات ایمنی به شدت او نمی خواهد رفتن او دیگر غذا خوردن در یک زنجیره ای او را دیدم مردم ورود بدون ماسک.

“من nitpick. اگر [جداول هستند] هنوز هم نسبتا نزدیک به هم…من معتاد به خوردن وجود دارد. من تمایل به پیدا کردن مکان با سقف بالاتر,” او می گوید. “من راه می رفت دور.”

آن را عملی مدل ؟

COVID-19 آمار صنعت رستوران داری سخت در همه جا—از جمله هنگ کنگ ، رستوران بازدیدکننده داشته است در سراسر جهان به پایین بیش از 92 درصد در سال بیش از سال از در مارس 19, با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط OpenTable.com بر اساس یک نمونه از 20,000 رستوران آن میزبان بر روی پلت فرم.

حسین می گوید که وجود دارد چند شب در اوایل سال جاری هنگامی که یک مشتری آمد و به یکی از این رستوران ها در هنگ کنگ است.

جدید اقدامات سخت در پایین خطوط هنگ کنگ رستوران ها—که بسیاری از آنها در حال حاضر با وضعیتی وخیم از شش ماه تظاهرات ضد دولتی در سال 2019 که نگه داشته ساکنان خانه و ترس و دور از گردشگران است. جدول فاصله مورد نیاز می تواند در خصوص رابطه جنسی خشن در هنگ کنگ که در آن فضاهای کوچک اغلب و اجاره برخی از بالاترین در جهان است.

“فاصله فیزیکی به خصوص دشوار است که به معنی شما نمی توانید اجرا رستوران خود را در مطلوب درآمد می گوید:” حسین.

اما او می گوید: با توجه به این که coronavirus است که به احتمال زیاد رفتن به اطراف تا زمانی که واکسن را می توان توسعه یافته و مستقر آنها در حال ساخت در بهترین وضعیت بد: “من فکر می کنم این انتخاب بسیار روشن است یا ما سعی می کنیم به وجود داشته باشد در این چارچوب جدید و یا ما وجود ندارد. ما در حال تلاش برای ایجاد بهترین از آن. آن را برای رفتن به یک سال سختی.”

ها رستوران ها برای همیشه تغییر کرده است ؟

حسین می گوید که او در حال آماده شدن برای اجرا رستوران خود را با حداقل برخی از اقدامات جدید برای دراز مدت.

“این مفهوم همه چیز به حالت عادی بازگشت که قصد ندارم به اتفاق می افتد,” او می گوید.

مواد غذایی هنگ کنگ وبلاگ نویس اندرو تنگ, 31, امیدوار است برخی از تغییرات دائمی خواهد بود. “من فکر می کنم ضد عفونی کننده دست است که باید در حال حاضر ما به نوعی به آن استفاده می شود,” او می گوید.

فریرا از Associazione Chianti می گوید که بسیاری از این تغییرات به احتمال زیاد به چوب: “اجتماعی, فاصله, مطابق با الکل و دستمال مرطوب آن را در اینجا به ماندن من فکر می کنم آن را برای رفتن به بخشی از هنجار جدید.”

با گزارش آریا چن در هنگ کنگ

نوشتن به امی Gunia در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>