دولت ایالات متحده دیده بان نشان داده است انسان هزینه های بین المللی تلاش های بازسازی در افغانستان است. هزاران نفر از غیرنظامیان کشته شده اند و یا مجروح در تلاش تثبیت کننده.

بیش از 5000 نفر — عمدتا افغانستان — کشته شده اند و یا مجروح در بازسازی و ثبات در افغانستان ما یک گزارش منتشر شده در روز دوشنبه نشان می دهد.

یک گزارش با عنوان “انسان هزینه بازسازی” توسط ما بازرس کل ویژه برای بازسازی افغانستان (SIGAR) — دولت ایالات متحده دیده بان ایجاد شده برای نظارت بر نحوه وجوه مورد استفاده در کشور — نشان داد که 5,135 نفر کشته و یا مجروح در یک دوره پایدار از سال 2002 تا سال 2018 است.

“برای سال SIGAR صرف تلاش قابل توجهی برای پیگیری هزینه های مالی از بازسازی و ثبات فعالیت در افغانستان” نویسندگان نوشت. “اما کمی تلاش شده است تا به حال برای پیگیری هزینه های انسانی — تعدادی از مردم کشته و زخمی یا ربوده شده — برای به انجام رساندن این فعالیت ها است.”

مرگ و میر و صدمات ربایی

2,214 نفر کشته و 2,921 زخمی این گزارش گفت:. بیشتر 1,182 نفر ربوده و یا مفقود شده است.

مرگ و میر حاصل از حملات در پروژه های بازسازی به رهبری طالبان و دیگر گروه های شبه نظامی.

ادامه مطلب: نظر: انتخابات افغانستان منعکس کننده یک کشور در هرج و مرج

برخی از 800 مرگ و میر رخ داده است مربوط به امنیت فعالیت های که شامل آموزش و مشاوره نیروهای امنیتی افغانستان. بیش از 4000 مرگ و میر مربوط به اداره و توسعه فعالیت های مانند جاده ها و زیرساخت های ساخت و ساز. 257 نفر کشته در فعالیت های مربوط به بهبود حکومت داری محلی از قبیل ارائه آموزش و بهداشت خدمات.

بیش از 70 درصد از کسانی که کشته و حدود 86 درصد از کسانی که ربوده شده بودند افغانستان.

بین المللی مرگ و میر

در بالا 284 اتباع ایالات متحده تا حد زیادی پرسنل نظامی و 100 سربازان ائتلاف جان خود را از دست در فعالیت های مرتبط. بیشتر از 124 کشور سوم شهروندان — که نه آمریکا و نه افغانستان نیز درگذشت و انجام بازسازی و یا تثبیت ماموریت این گزارش گفت:.

اکثر تلفات رخ داده بین سال های 2008 تا 2011 زمانی که تلاش های بازسازی شد و در ارتفاع خود را.

آمریکا و طالبان بازگشایی شد ایران در تلاش برای پایان دادن به جنگ در افغانستان در حال حاضر در آن سال 18.

kp/ng (AP dpa)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de