افراد مسلح کشته و 29 در یادبود برای افغانستان سعودی

افراد مسلح آتش گشودند جمعه در یک مراسم در کابل پایتخت با حضور برجسته سیاسی رهبران کشته شدن دست کم 29 نفر و زخمی شدن ده ها تن بیشتر قبل از این دو حمله کشته شده توسط پلیس و مقامات گفت.

طالبان را رد کرده بودند این حمله که در آمد کمتر از یک هفته پس از ایالات متحده و گروه امضا بلند پروازانه صلح معامله ای که می گذارد از یک مسیر برای خروج نیروهای آمریکایی از این کشور است.

در حالی که هیچ کس مسئولیت خونریزی, افغانستان, تازه بدوران رسیده های دولت اسلامی در عراق و سوریه (داعش) وابسته اعلام کرده است جنگ در این کشور اقلیت شیعه است. بسیاری از کسانی که در این مراسم بودند که شیعیان به دلیل آن بود بزرگداشت 1995 و قتل عبدالعلی مزاری رهبر افغانستان قومی هزاره ها که عمدتا شیعه.

وجود دارد متناقض حساب از تعداد تلفات در این حمله در داشت-e-Barchi محله از کابل. وزارت بهداشت گزارش شده 32 نفر کشته و 58 زخمی شدند, در حالی که وزارت کشور گزارش 29 کشته و 61 نفر زخمی شدند. هیچ فوری برای توضیح اختلاف.

رهبر مخالفان عبدالله عبدالله است که در کشور اجرایی شد و با شکست در سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری — یک نتیجه او رقابت در میان چندین برجسته و مقامات سیاسی که در این مراسم حضور داشتند اما در سمت چپ قبل از حمله و شد شد ،

ساعت-بست طولانی

روز جمعه برگزار شد در این عمدتا شیعه محله داشت-e-Barchi از سرمایه است.

چندین تلویزیون و روزنامه نگاران شد پوشش مراسم در داخل دیواره مرکب هنگامی که افراد مسلح شروع به تیراندازی و یک خبرنگار و تصویربردار برای یک محلی پخش شد و در میان زخمی شدند.

سربازان انگلیسی با رهبری ناتو مأموریت حمایت قاطع نیروهای بررسي آمبولانس در محل حمله در کابل. افغان رسمی می گوید افراد مسلح در افغانستان سرمایه مورد حمله یک مراسم یادبود برای یک اقلیت شیعه رهبر. (Rahmat Gul/آسوشیتد پرس)

کریم خلیلی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان از شورای عالی صلح شد ارائه یک سخنرانی که تیراندازی او را قطع کرد. او صدمه دیده است و بعد از آن رفت و در تلویزیون به محکوم کردن خشونت است.

چند تن از شاهدان گفت که در میان وحشت از اعضای نیروهای امنیتی امنیت این رویداد تا به حال از کار اخراج شهروندان در جمعیت است.

“افراد با لباس نظامی بودند و با وجود هدفمند مردم وجود دارد تلفات کشته و زخمی” گفت: شاهد غلام محمد به گفته آسوشیتد پرس تصویری.

یکی دیگر از بازماندگان نور محمد به اسوشیتد پرس گفت که: “هر کس در حال اجرا بود. سه کشته بودند بر روی زمین در مقابل من. من فرار از وجود دارد به صرفه جویی در زندگی من است.”

پس از باز کردن آتش دو تن از پناه در یک نیمه به پایان رسید آپارتمان ساختمان منجر به پنج دقیقه ” با نیروهای امنیتی. افراد مسلح بودند و در نهایت کشته شدند و نیروهای امنیتی به پاکسازی ساختمان وزارت کشور سخنگوی شناسنامهها گفت. این منطقه محاصره شده توسط ده ها تن از نیروهای امنیتی.

همه از تلفات غیرنظامیان بودند Rahimi گفت.

حمله آمد و تنها چند روز پس از ایالات متحده و افغانستان به امضا رسید بلند پروازانه صلح معامله ای که می گذارد از یک شرایط مبتنی بر مسیر برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان است.

هر متحده آمریکا خروج نیروهای نظامی از افغانستان خواهد بود بسته به وعده های پاکستان برای مبارزه با تروریسم و داعش. در هنگام خروج ایالات متحده خواهد حفظ حق خود را ادامه عملیات ضد تروریستی در این کشور است.

طالبان شده است به مبارزه با داعش در مقر خود در شرق افغانستان ، ایالات متحده از مقامات ارشد نظامی گفته اند داعش بوده است تخریب به دلیل ایالات متحده و افغانستان بلکه توسط طالبان به ضرب و جرح.

یادبود مشخص شده 25 سال پس از مرگ مزاری. او کشته شد و در سال 1995 توسط طالبان به آنها منتقل شده به کنترل از کابل که ویران شده بود توسط یک جنگ داخلی در میان mujahedeen گروه از جمله مزاری است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>