دو قانونگذاران در سوئد نامزد دریافت جایزه شده اند سوئدی نوجوان آب و هوا فعال گرتا Thunberg برای سال 2020 جایزه صلح نوبل.

ینس حلم و هاکان Svenneling که هر دو از اعضای حزب چپ سوئد روز دوشنبه گفت که Thunberg “کار کرده است سخت به سیاستمداران باز چشم خود را به بحران آب و هوا” و “اقدام برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و مطابق با توافق پاریس است و به همین دلیل نیز یک عمل صلح.”

این نقطه عطفی 2015 در پاریس آب و هوا مقابله می پرسد هر دو کشور فقیر و غنی را به اقدام برای جلوگیری از افزایش درجه حرارت جهانی است که ذوب یخچالهای طبیعی بالا بردن سطح دریا و تغییر الگوهای بارندگی. آن نیاز به دولت برای ارائه برنامه های ملی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای به حد جهانی افزایش درجه حرارت به زیر 2 درجه سلسیوس (3.6 فارنهایت).

Thunberg, 17, تشویق دانش آموزان برای رفتن به مدرسه برای پیوستن به تظاهرات خواستار سریعتر اقدام در تغییر آب و هوا یک جنبش است که به گسترش فراتر از سوئد به دیگر کشورهای اروپایی و سراسر جهان است. او با تاسیس این جمعه ها برای آینده جنبش است که الهام گرفته از اقدامات مشابه توسط دیگر افراد جوان است.

ملی هر نماینده مجلس می تواند نامزد کسی برای جایزه صلح نوبل و سه نفر از اعضای پارلمان نروژ نامزد Thunberg سال گذشته است.

در سال 2019 او در میان چهار نفر به عنوان برندگان حق امرار معاش جایزه, همچنین شناخته شده به عنوان “جایگزین نوبل” بود و او به نام مجله “فرد سال”.

نروژی نوبل کمیته نمی علنا اظهار نظر در مورد نامزدهای است که برای سال 2020 بود فرستاده شده توسط بهمن. 1.

سایت ترجمه مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im