خوب moringa از اوگاندا! — ابر جدید

در غرب گز است که به عنوان یک ابر. برخی از 20 سال پیش اوگاندا نامیده می شدند به گیاه مورینگا برای صادرات با موفقیت محدود است. در حال حاضر یک سازمان محلی در تلاش است تا دوباره با هدف های مختلف بازار است.

برای برخی از زمان Moringa در نظر گرفته شده است به عنوان یک “تعجب گیاه” انواع. برگ ها و ریشه های خوراکی هستند و دانه را می توان مورد استفاده برای تصفیه آب است. درخت نیز تولید Behen روغن استفاده شده است که اغلب در لوازم آرایشی و دامپزشکی و درمان است. Moringa نیز بسیار مغذی — سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است. اما اگر چه بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان استفاده از آن برای درمان بیماری های مختلف وجود دارد به سختی هر گونه تحقیقات علمی است که پشتیبانی از Moringa شفا اثر است.

این ابر پرواز تحت رادار

درخت آثار ریشه های آن به هیمالیا در هند است و در بر داشت در بسیاری از کشورهای گرمسیری از جمله اوگاندا. آن بوده است رشد در شرق کشور آفریقایی در درجه اول برای صادرات برای 20 سال. اما اوگاندا شده اند در معرض اثرات شفا از درخت. محلی NGO Teso شرکت مشاوره و بازاریابی ارتباط (TECOMA) است که در یک ماموریت برای تغییر آن.

ادامه مطلب: در حال خارق العاده تمام خوبی برای شما و محیط زیست ؟

NGO کار مراکز در اطراف صورتی. این شهرستان از 50000 نفر جمعیت در شمال شرقی اوگاندا است نقطه کانونی صورتی منطقه. منطقه دو فصول خشک ارائه سالانه سردرد برای مردم محلی: غذا کمیاب می شود و تازه تولید می شود سخت تر برای پیدا کردن. ادیت ناصر نیروی محرکه پروژه “گز برای همه” است و کار کرده است در اینجا از سال 2013. او برای اولین بار در سراسر Moringa پس از برخورد شانس با این گیاه در آلمان بومی است. “یکی از دوستانم به خواندن Moringa و فکر کردم این امر به خوبی رشد می کنند در صورتی که در جایی که من کار” ناصر گفت: DW.

 Edith Naser (Isabella Bauer)

ادیت ناصر بنیانگذار “گز برای همه”

یک گیاه با یک تصویر منفی در اوگاندا

پس از فشرده تحقیقات ناصر کشف Moringa می تواند ارزان و سالم مکمل های غذایی برای مردم محلی است. هنگامی که او بازگشت به صورتی, ناصر خریداری یک قطعه زمین و آغاز کشت و پردازش محاکمه. در طول راه او ملاقات جنگل جورج ویلیام Itamat که اجرا می شود TECOMA. او بیش از حد گرفته شده توسط این ایده به پرورش “تعجب گیاه است.”

اما ناصر و Itamat زد به مشکلات زمانی که آنها شروع مذاکرات با substinence کشاورزان است. این همه پایین آمد به Moringa تاریخ در اوگاندا: در سال 2000 دولت با تشویق کشاورزان به کاشت گز گسترده با هدف صادرات صادرات دانه.

“در آن زمان گز بود advertized در پلت فرم تجاری,” Itamat گفت: DW. “است که مردم باید رشد Moringa که وجود دارد در بازار برای دانه. در یک نقطه خاص معلوم شد این بود که چنین نیست و مردم بسیار منفی نسبت به Moringa.”

اما “گز برای همه” است و نه امیدوار به صادرات گیاهان است. به جای این سازمان می خواهم محلی کشاورزان به کشت ارتقاء سلامت گیاه برای نیازهای خود را.

 George William (Isabella Bauer)

جورج ویلیام رهبر TECOMA و ترویج گز به عنوان یک رژیم غذایی سالم و مکمل های غذایی

Moringa در مدارس

به افزایش استفاده از Moringa در میان کسانی که فقیر بودند یا ناخوشی پروژه وارد همکاری با درمانگاه های محلی. آنها ساخته شده زمین در دسترس برای Moringa کشت و تحصیل کارکنان در گروه های در مورد چگونه به گیاه می تواند به انواع مختلف از مردم — از کادر پزشکی آلوده به HIV مردم و مادران شیرده. صورتی از ساکنان در حال حاضر کاشت گز و استفاده از آن در وعده های غذایی خود را. بیمارستان بیماران همچنین می توانید سعی کنید Moringa رژیم غذایی برای دیدن اگر آن را به آنها کمک می کند.

“پس از یک ماه پس از من تا به حال به اندازه کافی مصرف Moringa من متوجه شدم سیستم ایمنی بدن من بهبود یافته بود به طوری که کارگر بهداشت که چک من پرسید که چه من خوردن” بئاتریس گفت: آپولو است که مصرف دارو برای اچ آی وی-ایدز است.

Moringa نیز در حال تبدیل شدن بیشتر شناخته شده در مدارس دولتی. یک نمونه منوی ناهار در اکثر مدارس شامل به سادگی maizemeal و لوبیا. این مطلوب رژیم غذایی اغلب منجر به سوء تغذیه. به طوری که کودکان و معلمان و آموخته اند که چگونه به بوته گز در مدرسه خود باغ. آنها طبخ و خوردن بازده آنها با هم برای تشویق خانواده ها برای توجه بیشتر به اهمیت یک رژیم غذایی سالم است.

“این دانش آموزان در آن بسیار خوب” معلم Atim Mikal گفت: DW. “از آنجا که پس از آشنایی با مزایای آنها گفت:” برای ما که این درخت در خانه. ما شده اند نه دانستن سودمندی. ما فقط دیده می شود آن را به عنوان یک درخت در حال رشد است. بنابراین در حال حاضر ما در حال رفتن به شروع به استفاده از آن.”

Moringa as a powder (Isabella Bauer)

Moringa فروخته شده است به صورت تجاری برای برخی از زمان, اما این محصولات در دسترس از شرکت های بین المللی اغلب فراتر از معنی روستایی اوگاندا

منطقه وزارت بهداشت همچنین از ابتکار عمل. Moringa نیست فقط سالم مکمل های غذایی, اما همچنین می تواند کمک به با مشکلات از قبیل دیابت و فشار خون بالا و یا مسائل مربوط به معده را توضیح می دهد سلامت رسمی Ekodeo Emanuel. علاوه بر این, آن را کرایه بیشتر مقرون به صرفه در مقایسه با بسیاری دیگر از داروهای گیاهی به بازار عرضه شده توسط شرکت های بین المللی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>