Glyphosate و کوکائین: کلمبیا دارو بعد جنگ?

به عنوان کوکائین تولید افزایش می یابد دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است و افزایش فشار برای جلوگیری از آن و اصرار کلمبیا اسپری باید زمینه های آن با glyphosate دوباره. در جوامع از راه دور این زنده خاطرات تیره و فصل.

پدرو عرصه است می ترسم که آنها را پرواز دوباره. “من انتظار می رود آن را می توان ظرف ماه آینده,” او می گوید. پس از پایان سال گذشته نه در-802 هواپیما آتش نشانی مستقر شده اند در سراسر کشور است. اما ماموریت آنها این است که برای خاموش کردن آتش سوزی.

هواپیما در حال تلاش برای از بین بردن مشکل است که باعث خونریزی در کلمبیا برای دهه: کوکائین است. هواپیما در حال لود با بحث علف کش glyphosate. با توجه به کلمبیا رسانه های نزدیک به 800 بشکه از مواد شیمیایی موجود در انبار از یک تولید کننده چینی.

عرصه مبارزه برای حقوق مردم در مناطق دور از کلمبیا و او نیز سیاسی تجربه زیر کمربند خود را. عرصه قبلا یک عضو پارلمان در بوگوتا و شهردار زادگاه خود, San Jose de Guaviare, است که در واقع در کوهپایه های شرقی رشته کوه های آند در کلمبیا. فراتر از ناحیهای است که در آن هیچ مرد-زمین به زودی آغاز می شود: هیچ شهرستانها به سختی هر گونه جاده ها و هکتار از کوکا. آخرین چیزی که عرصه می خواهد برای منطقه است که بازگشت از هواپیما.

Coca farmer in Colombia (Getty Images/AFP/L. Robayo)

برای بسیاری از کشاورزان کشت کوکا لازم است برای زنده ماندن

محروم از معیشت

برای عرصه های علف کش نماد یک مبارزه با مواد مخدر نبرد.

زمانی که برای اولین بار glyphosate تهاجمی آغاز کرد و در سال 1994 او بود و 23 سال. Plantains یوکا — ذرت بسیاری از محصولات مهم تخریب شد که در آن زمان. “برخی از نزدیک ترین دوستان من تا به حال به ترک اموال خود را به دلیل آنها دیگر امرار معاش وجود دارد” عرصه گفت: DW در یک مصاحبه تلفنی. نیز وجود دارد یک تعداد قابل توجه از بیماری. اما هیچ کس تا به حال به طور جدی مستند این موارد است.

در اروپا استفاده از glyphosate باعث شده بحث در مورد آینده کشاورزی است. در ایالات متحده حدود 50000 پرونده های حقوقی در حال حاضر انتظار در برابر مونسانتو یک شرکت تابعه از شیمیایی آلمانی غول بایر است که تولید این محصول تحت نام تجاری خلاصه.

سال 2015 را نقطه عطفی در کلمبیا. سازمان بهداشت جهانی (WHO) آژانس بین المللی تحقیقات سرطان طبقه بندی شده glyphosate به عنوان “احتمالا سرطان زا باشد.” کلمبیا واکنش به توقف هوایی بخور.

در توافق صلح میان چریک های فارک و دولت یک سال بعد یک رویکرد جدید به کشت کوکا توافق شد: کمتر رویارویی همکاری های بیشتر. کشاورزان شد به جلو و کوکا گیاهان خود و کسانی که تا به حال دسترسی به بازارهای محلی می تواند در شرکت کوکا جایگزینی برنامه های.

کشت کوکا در سطح رکورد

اما این تعاونی رویکرد است و نه کار کرده تا کنون. “کلمبیا است که هنوز هم در بالاترین سطح کشت کوکا از این تعداد در سال 2011 آغاز شد” گفت: Pierre Lapaque سازمان ملل متحد دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم و جنایت نماینده کلمبیا هنگام ارائه کشت ارقام سال گذشته است. در حالی که مناطق کشت کوکا را کاهش کمی کوکائین تولید شده با این وجود افزایش یافته است.

این نیز آشکار در اروپا است. مقامات می گویند که آن را می دهد — و از جمله خالص — کوکائین کشف و ضبط شده است. نبرد برای هر گرم است که مبارزه به دور از زرق و برق شهرهای نیویورک و برلین یا پاریس; مبارزه واقعی است که در مناطق دور از کلمبیا که در آن جرم و جنایت سازمان یافته ایجاد حالت بازی.

بیشتر بخوانید: “کوکائین تاکسی’ یک مشکل رو به رشد در برلین

اما محافظه کار رئیس جمهور ایوان دوقو شده پس گرفته دفتر معنی حریف شورشی صلح است که تعیین کننده راه رو به جلو است. تلاش برای گریز از این توافقنامه ممکن است یکی از دلایل که چرا دولت تا کنون موفق به ایجاد یک تاثیر در مناطق بسیار دور. آن است که در اینجا به خصوص عرصه می گوید که کوکا است که کشت بسیار بیشتر از قبل است.

الیزابت دیکنسون سازمان بحران در پاسخ به DW پرس و جو در مورد اینکه آیا کلمبیا معاش کشت کوکا برنامه در بحران است گفت: مسئول سازمان است که با کمبود بودجه روبرو است و پرداخت غرامت به کشاورزان برای ریشه کن کردن گیاهان با یک تاخیر طولانی. “این خانواده ها و جوامع اقتصادی بزرگی خطر و برگ آنها را در معرض فشار جدید از قاچاق اقتصاد آنها در حال تلاش برای فرار” گفت: Dickinson, یک متخصص در کلمبیا.

‘شماره های خوب برای مغلوب ساختن پیشی جستن’

آن را تنها یک ماده از زمان قبل از دوقو ارسال خواهد هواپیما به هوا. “دولت به نظر می رسد مصمم به انجام این کار در تلاش برای کاهش کوکا اعداد” دیکنسون گفت: — و کلمبیا رهبر است گرفتن یک tailwind از کاخ سفید است.

“خوب, شما در حال رفتن به به اسپری. اگر شما نمی اسپری شما نمی خواهید به خلاص شدن از آنها. بنابراین شما باید به اسپری با توجه به مواد مخدر در کلمبیا” رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: این هفته که در کلمبیا به رئیس جمهور برای بازدید از کاخ سفید.

“ما یکی از بزرگترین کمک کنندگان به دولت کلمبیا و دو کشور جهان همکاری نزدیک با هم. بوگوتا به معنای واقعی کلمه نمی توانیم به از دست دادن واشنگتن را پشتیبانی می کند.” دیکینسون گفت.

عرصه را می بیند سیاسی حساب دیفرانسیل و انتگرال پشت بالقوه استفاده از glyphosate: “سپس ما رئیس جمهور است و برخی از ارقام خوب برای مغلوب ساختن پیشی جستن” او می گوید: با اشاره به کشت کوکا سطوح. هوایی بخور توهین آمیز در اواسط 1990s همچنین کاهش سطح زیر کشت در کوتاه مدت. چند سال بعد آن را در یک سطح رکورد.

اجتماعی جنگ می ترسید

امکان از سر گرفته علف کش برنامه برگ کسانی که به این موضوع نگران آن مخرب اجتماعی بالقوه است.

“[گند] ایجاد پویایی جدیدی از خشونت و نابودی محیط زیست که تشدید به جای کاهش درگیری” دیکنسون گفت: DW.

اگر پاشش رزومه “افراد در جوامع از راه دور به طور کامل از دست دادن ایمان در موسسات و صلح” عرصه معتقد است.

او هنوز هم متحدان قدرتمند. کلمبیا دادگاه قانون اساسی به ویژه اعمال مقررات سختگیرانه از رئیس جمهور برای استفاده از glyphosate. این به این معنی است که این جوامع نیز باید توافق در هوایی بخور. عرصه ترس که دوقو می تواند نادیده گرفتن این.

“اگر هواپیما را خاموش می کنیم تجدید نظر به بالاترین مقامات,” او می گوید.

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>