رئیس جمهور غنی انتخاب مجدد: چگونه آن را تحت تاثیر آمریکا و طالبان معامله ؟

اشرف غنی انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور شده است ناودان توسط مخالفان سیاسی خود را. کارشناسان می گویند موفقیت قریب الوقوع آمریکا و طالبان معامله در حال حاضر بستگی دارد که چقدر حمایت غنی از واشنگتن است.

افغانستان کمیسیون انتخابات روز سه شنبه اعلام کرد رییس جمهور اشرف غنی برنده سال گذشته انتخابات ریاست جمهوری. اما به زودی پس از اعلام کشور رئیس اجرایی عبدالله عبدالله را رد کرده و نتایج را به عنوان “جعلی است.”

“ما ما اعلام پیروزی” عبدالله گفت. “ما تشکیل یک حکومت فراگیر” او به هواداران خود گفت.

عبدالرشید Dustom سابق warlord که حمایت در شمال افغانستان تهدید کرده بود برای تشکیل یک دولت موازی اگر کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان (کمیسیون مستقل انتخابات) اعلام کرد غنی پیروزی.

برخی دیگر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از جمله سالار سابق, Gulbuddin Hekmatyar و سابق افغانستان امنیت ملی رحمت الله نبیل نیز ادعا کرد که انتخابات ریاست جمهوری تقلب شد.

در پیروزی او سخنرانی رئیس جمهور غنی خواست مخالفان خود را به کمک به او متحد افغانستان به دلیل پیروزی او بود “در واقع پیروزی افغانستان در جمهوری.”

ادامه مطلب: صلح افغانستان معامله اما در چه هزینه ؟

غنی در یک نقطه سخت

با توجه به نتایج رسمی غنی امن کمتر از یک میلیون رای در سال 2019 انتخابات ریاست جمهوری. حدود 9 میلیون نفر ثبت نام شده برای انتخابات. این به این معنی است که رئیس جمهور افغانستان پیروزی حاشیه است و تنها 0.61% طبق اساسی افغانستان یک نامزد باید امن “50 درصد به علاوه یک رای” اعلام می شود برنده است. این پیروزی باریک بود که در نتیجه پایین بودن میزان مشارکت در انتخابات است به احتمال زیاد به غنی آسیب پذیر جمهور.

“اشرف غنی احمدزی مهم ترین وظیفه است برای متحد کردن کشور و تشکیل یک دولت فراگیر در غیر این صورت او خواهد شد بسیاری از مشکلات” یونس Fakur یک کابل-بر اساس تحلیلگر گفت: DW.

“برخی از حامیان عبدالله که پتانسیل ایجاد مشکلات جدی برای افغانستان به خصوص در افغانستان در بخش های شمالی,” Fakur افزود: تاکید بر این که غنی مورد نیاز برای رسیدن به مخالفان خود برای جلوگیری از اختلافات بالقوه.

آنچه قرار می دهد غنی در حتی یک موقعیت دشوار است سکوت جامعه بین المللی بیش از اعلام رسمی نتایج انتخابات.

دولت افغانستان به شدت متکی بر نظامی و حمایت مالی از حامیان بین المللی آن است حیاتی ایالات متحده و اتحادیه اروپا به صراحت حمایت از رئیس جمهور. تا کنون غنی شده است تبریک گفت با رهبران غربی.

“یکی از علل عمده نگرانی برای دولت افغانستان است و سکوت جامعه بین المللی” یوسف رشید رییس اجرایی این انتخابات آزاد و عادلانه فروم افغانستان (فیفا) گفت: DW.

ادامه مطلب: ما اعلام 7 روز جزئی از صلح با طالبان

سرنوشت روند صلح

طالبان با صدور بیانیه ای در توییتر در مورد غنی در انتخابات گفت: این آسیب می تواند روند صلح است. “رئیس جمهور غنی انتخاب مجدد به عنوان یک نتیجه از تقلب در انتخابات نامشروع است. با توجه به شرایط حساس کنونی افغانستان آن [مجدد] می رود در برابر ادامه روند صلح” در بیانیه ای گفت:.

این اولین بار نیست که مواضع شورشیان که حکومت این کشور از سال 1996 تا سال 2001 را رد نتیجه انتخابات افغانستان. این گروه به رسمیت نمی شناسد افغانستان سیستم دموکراتیک تاکید بر این که مقامات افغان نمی تواند انجام انتخابات آزاد و عادلانه تا زمانی که نیروهای خارجی در حال خارج از کشور است.

یکی از شورشیان’ خواسته های اصلی برای طالبان و معامله این است که تمام نیروهای بین المللی برای خروج از افغانستان ،

غنی گفت: کنفرانس امنیتی مونیخ در روز شنبه که ما طالبان و دولت افغانستان شد و در نهایت در همان صفحه در مصرف بتن گام به سمت یک توافق صلح. اما برخی از کارشناسان هشدار می دهند که نتایج انتخابات می تواند این فرایند پیچیده را.

“اشرف غنی احمدزی پیروز است به احتمال زیاد به تاثیر در داخل افغانستان گفت و گو [که به احتمال زیاد به دنبال پس از امضای طالبان و مقابله]” مایکل زندگی زیبا, یک جنوب آسیا متخصص در واشنگتن مستقر در مرکز بین المللی وودرو ویلسون برای پژوهشگران گفت: در توییتر.

دولت افغانستان نشان داده است شک و تردید بیش از آمریکا-مذاکرات طالبان در دوحه قطر شکایت که واشنگتن درگیر نیست آن را در روند.

افغانستان تحلیلگر Fakur گفت که افغانستان هنوز هم یک شانس برای حفاظت از افغانستان ،

“اما تنها اگر او موفق به متحد کردن کشور و سیاستمداران’ پشتیبان گیری در آینده داخل افغانستان مذاکرات” تاکید کرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>