آغشته شدن در آبشار ویکتوریا

با درگیری های سیاسی داخلی و موضوع مسلط اخبار در زیمبابوه یكپارچه نیست دقیقا با تمرکز بر گردشگری در حال حاضر. Sertan Sanderson یافت چرا که گریه شرم در آبشار ویکتوریا.

روش های اداری در آفریقای جنوبی هستند — مانند جاهای دیگر در جهان — هر کسی چیزی واقعا تا به حال به نظر می رسد به جلو به. اما در پست مرزی در سراسر منطقه وجود دارد و تقریبا یک حس آرامش در میان هرج و مرج است. تلاش مجدانه برای اطمینان از مناسب جابجایی کالا و مردم است.

این به نظر می رسد به ویژه در مرز بوتسوانا و زیمبابوه که در آن مقامات زیمبابوه پرداخت توجه دقیق به تمام جزئیات و حاضر به قبول حتی کمی فرسوده اسکناس دلار آمریکا برای پرداخت هزینه ویزا که می تواند برای بدون هیچ زحمتی اگر شما استفاده می شود به صرف پول نقد در سفر خود را.

این دلیل که چرا آمریکا ارز به نظر می رسد به رفتن به استاندارد در اینجا این است که بالا رفتن سرسام آور تورم که در کشور یک دهه پیش که — با توجه به برآوردهای منتشر شده توسط ما بر اساس CATO Institute فکر می کنم تانک دیدم زیمبابوه ارز از دست دادن ارزش خود را به میزان 80 میلیارد درصد در ماه در ماه در طول بحران مالی سال 2008 است. یک سال بعد زیمبابوه دلار است که توسط آن نقطه چاپ شده بود که در فرقه از 100 تریلیون لغو شد.

اما شما نمی خواهد بشنود اکو از آن زنگ هشدار سیگنالینگ اقتصاد خارج از کنترل فزاینده به فقر به عنوان شما درایو 45 دقیقه از پست مرزی در Kasane به آبشار ویکتوریا. پردان گذشته فیل ها و زرافه ها و سایر فوق العاده های حیات وحش در immaculately آسفالته و بزرگراه و شما در نهایت رسیدن به شهر از آبشار ویکتوریا که در آن شما را نشانه توجه شما دعوت به بازدید از بزرگترین آبشار جهان.

Zimbabwe | Elephants crossing the road to Victoria Falls (DW/S. Sanderson)

در مسیر به آبشار ویکتوریا: چرا فیل عبور از جاده

که عبارت است کمی گمراه کننده به عنوان مشابه در اینجا نه بیشترین و وسیع ترین در جهان است اما با ترکیب و عرض و ارتفاع و حجم آب از طریق عبور آنها در واقع به جهان بزرگترین توده آب غلت پایین در چنین وحشی سرعت.

یک جای مرطوب تجربه

اخیرا این آبشار آب ضربه سرفصل در سال 2019 در حساب از یک گزارش ادعا که آبشار ویکتوریا بودند خشک شدن در میان خشکسالی گسترده در این بخش از آفریقا است. داستان تبدیل به یک گزارش نادرست اما دست کشیدن بر اثر احساس شد در سراسر منطقه: بسیاری از گردشگران لغو سفر خود به این میراث جهانی یونسکو در طول تعطیلات کریسمس است که به طور معمول در حال آباد با حدود یک میلیون بازدید کننده در سال است.

که تعداد این نشان دهنده بازدید کنندگان به هر دو طرف می افتد که آب دو منظوره مرز بین زیمباوه و زامبیا. از لحاظ تاریخی زیمبابوه سمت جذب بیشتر گردشگران به عنوان بسیاری از آبشار آب دیده می شود در اینجا. اما طرف کتابی است که ابتلا ارائه به گردشگران سعی کنید بیشتر پرماجرا راه برای کشف منحصر به فرد این شگفتی طبیعت.

Zimbabwe | Victoria Falls - view of the main falls (DW/S. Sanderson)

“اصلی سقوط” مانند یک آبشار دیوار آب; برخی از گردشگران در واقع در اب راه رفتن را از طریق آب استخر در بالا در طول فصل خشک

از تورهای هوایی در هلیکوپتر با طناب از ارتفاع پریدن به واقع wading را از طریق استخر در بالای این آبشار در طول فصل خشک, daredevils از همه اشکال و اندازه می تواند حتی نزدیک تر به عمل در زامبیا طرف می افتد. با این حال شما انتخاب می کنید به تجربه سقوط آماده برای دریافت آغشته به آب را شگفت زده خواهد کرد شما را از تمام جهات زمانی که شما حداقل انتظار آن. در واقع این اعتقاد بر این بود که تنها جایی بر روی زمین که در آن باران در تمام طول روز هر روز از سال به عنوان یک نتیجه از بخار از سقوط.

حتی بدون آدرنالین ضربات ارائه شده در زامبیا بازدید از آبشار ویکتوریا در tamer زیمبابوه طرف است که هنوز هم دیدنی و جذاب را تجربه کنند.

Don’t go تعقیب آبشارها

در محلی siLozi زبان آبشارهای شناخته شده به عنوان “Mosi-oa-Tunya” که ترجمه را به عنوان “دود که رعد و برق.” و در واقع این نوع از منظره طبیعت شما شنیدن غرش طولانی قبل از شما می توانید گرفتن یک نگاه اجمالی از آن است. خروش سر و صدا از آب شروع می شود لحظه ای که شما وارد آبشار ویکتوریا پارک ملی.

شما باید به راه رفتن چند صد متر تا زمانی که شما رسیدن به آب برای اولین بار از ویژگی های شناخته شده به عنوان شیطان آب مروارید. با یک قطره از 60 متر است و پایین ترین نقطه می افتد اما شاید هم صمیمی ترین. این است که در آن مقدمه می گیرد که در آن شما گرم تا چه هنوز به آمده است.

سپس برای چند صد متر شما راه رفتن در امتداد آبشار ویکتوریا از طریق جنگل مناظر شاهد نیروی خالص از آب در مجاورت نزدیک. احاطه شده توسط پرنده فوق العاده تماس و تا 90% رطوبت, شما وارد یک میکرو آب و هوا بر خلاف هر چیزی که شما تا کنون قبل از شاهد. این نوع از آب و هوا است که باعث می شود شما می خواهید به رقص در باران.

از نقاط مختلف به شما منتقل نام مانند “آبشار نعل اسب” و “اصلی سقوط” اما مگر اینکه شما در اینجا به دلایل علمی شما حتی نمی خواهد متوجه جزئیات مانند شما ایستاده در هیبت خیره در عظمت این نیروی طبیعت است.

میراث استعماری

برای قبایل و مردم ساکن در این بخش از زمین می افتد که بخشی از زندگی خود را برای هزاران سال. اما آن را تا زمانی که اسکاتلند مبلغ و اکسپلورر David Livingstone وارد اینجا به عنوان اولین اروپایی در 1855 که آبشارهای شروع به جلب توجه جهانی. او نام این آبشار پس از حاکم بریتانیا پادشاه در زمان ملکه ویکتوریا. نام گیر کرده حتی با مردم محلی.

Zimbabwe and Zambia | Victoria Falls Bridge (DW/S. Sanderson)

ساخته شده در سال 1904 آبشار ویکتوریا لینک پل به زامبیا زیمبابوه

کمتر از نیم قرن بعد لینک های راه آهن و مسافرخانه در آبشار ویکتوریا ساخته شده بودند تحت رهنمود از سیسیل رودز که در اطراف نوبه خود از قرن نخست وزیر بود مستعمره کیپ. آبشار ویکتوریا نتیجه شد یک گوهر تاج امپراتوری بریتانیا.

برخی از این استعمار درایو و روح و روان است هنوز هم حفظ شده امروز. آبشار ویکتوریا هتل با آن بکر باغ احساس می کند مانند سفر در زمان در این زمینه است. این نوع از محل که در آن شما خواهد شد را وارد کنید متعدد طراحی اتاق و حرکت به سالن و اتاق چای که در آن تنها دلیل شما جرعه جرعه جین و تونیک است این واقعیت است که بیش از حد گرم برای چای.

می گویند که این محل یک موسسه کتمان حقیقت خواهد بود. این یک پاسگاه در زیمبابوه است که شاهد تغییر کوچک در بیش از یک قرن است. آیا این چیز خوبی است یا چیز بدی باقی می ماند در چشم بیننده است. هنوز, آن را بسیار فوق العاده برای خشک کردن خود را غوطه ور شدن لباس در حالی که داشتن یک نقطه از ناهار.

Zimbabwe | View of the front of the old colonial Victoria Falls Hotel building (DW/S. Sanderson)

آبشار ویکتوریا هتل یک یادآوری زنده از دوران استعمار

مضطرب خروج

از اینجا, شما ممکن است بخواهید برای کشف برخی از نکات برجسته دیگر در منطقه مانند Chobe ذخیره بازی در بوتسوانا یا دریاچه کریبا در زامبیا. اما به عنوان شما را ترک, آبشار ویکتوریا, شما در نهایت فراموش متوجه برخی از مشکلات کنونی که زیمبابوه است که در واقع رو در زیر روکش توریستی خوش آمدید در این آبشارها. وجود دارد و بیشتر مردم در حال گدایی در خیابان نسبت به جاهای دیگر در منطقه; فروشندگان به شدت در تلاش برای فروش خرده ریز برای گردشگران است. و به طور ناگهانی شما به خودتان پیدا کنید در مواجهه با برخی از تصمیمات جدی مانند اینکه آیا به اندازه کافی بنزین در مخزن سوخت خود را و یا اگر شما ممکن است بخواهید برای کاهش ضرر و زیان خود قرار داده و با 20 دقیقه در صف بنزین در ایستگاه های خدمات.

در حالی که آبشاری آب ممکن است سرشار در اینجا سوخت های فسیلی به وضوح نیست. در میان جاری کمبود سوخت شما متوجه است که داشتن یک مخزن پر از گاز است که یک لوکس شما را با شما — و دور با شما به عنوان به خوبی.

با سوء مدیریت اقتصادی از جمله قدر که پمپ بنزین را به جیره و micromanage منابع خود را در آن آشکار می شود که تمام آن طول می کشد فقط یک خراش زیر سطح آراسته اطراف آبشار ویکتوریا به درک که با بهره گیری از این محل یک امتیاز در بیشتر راه بیش از یک.

Zambia / Zimbabwe | Victoria Falls. a rainbow in the mist created by the cascading waters (picture-alliance/blickwinkel/K. Wothe)

اگر شما خوش شانس شما خواهد شد گرفتن درست جنگل رنگین کمان در آبشار ویکتوریا

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>