Frontex به افزایش, اتحادیه اروپا مرز ماموریت در یونان

در مواجهه با مهاجرت افزایش Frontex ارسال خواهد شد بیشتر پرسنل و تجهیزات به یونان به امن اروپا و خارجی مرز. مرز سازمان حفاظت تبدیل شده است به طور فزاینده مهم از 2015 پناهندگان بحران است.

هنگامی که این وضعیت در امتداد مرزهای خارجی اتحادیه اروپا تشدید اروپایی مرزی و گارد ساحلی آژانس یا Frontex برای کوتاه نامیده می شود برای حمایت از. آخرین کشور عضو اتحادیه اروپا به نوبه خود به آژانس یونان است که به درخواست برای کمک به تقویت مرز خود را با ترکیه است.

در شرایط اضطراری Frontex می توانید در تا 1500 اضافی نگهبانان مرزی که کشورهای عضو اتحادیه اروپا باید جمع آوری ظرف پنج روز. با توجه به سهمیه آلمان باید مشارکت 15 درصد از این اورژانس مرزی سپاه پاسداران است.

اورژانس Frontex ماموریت های طراحی شده برای فشار اتحادیه اروپا, دولت, به ویژه هنگامی که “تعداد زیادی از غیر اتباع اتحادیه اروپا [هستند] تلاش برای ورود به خاک خود را به طور غیر قانونی.”

Frontex پرسنل نیست مستقل; در عوض, آنها هماهنگ توسط دولت عضو اتحادیه اروپا که درخواست خود را کمک کند. این به این معنی مقامات یونانی را به کار کردن یک طرح عمل همراه با Frontex برای تصمیم گیری به عنوان مثال در هنگام استفاده از مهمات زنده مجاز است. هماهنگی Frontex افسر خواهد شد و سپس نظارت بر اجرای این طرح است.

بیشتر بخوانید: اتحادیه اروپا ‘تصمیم جدی’ در پناهندگان در میان ادلب فاجعه

مرز آژانس همچنین لوازم و وسایل نقلیه و فن آوری نظارت و در صورت نیاز عروق برای کمک به محافظت از یک کشور عضو مرز. Frontex همچنین می توانید از اعزام متخصصان به بررسی اسناد جعلی و کارشناسان به ثبت نام asylum-seekers.

‘ایمن و عملکرد خوب مرزهای خارجی’

این سازمان که در سال 2004 تاسیس شده و مقر آن در ورشو به دست آورده اهمیت در سال های اخیر است. Frontex ماموریت است که برای حفظ “امنیت و به خوبی عملکرد مرزهای خارجی.” آژانس, مدیر اجرایی, فابریس Leggeri گفت که در جهت مردم را به حرکت آزادانه در منطقه شنگن اتحادیه اروپا نیاز به یک “مشترک مدیریت خارجی مرز.”

در ارتفاع 2015/2016 پناهندگان بحران آن آشکار شد که چندین اتحادیه اروپا به سادگی غرق محض تعدادی از پناه جویان رهبری راه خود را. این فشار بر اتحادیه اروپا مرزهای خارجی ایجاد می شود برخی از ایالت ها به سوال بلوک داخلی مرزهای باز اصل. و به این روز اتحادیه اروپا هنوز هم در یک توافق عادلانه توزیع مجدد پناهندگان به رسمیت شناخته شده در سراسر بلوک.

بیشتر بخوانید: بحران پناهندگان در یونان: خشم و پیشامد رشد در لزبوس

این عوامل باعث شد که اتحادیه اروپا به جای تمرکز بر روی تقویت اقدامات برای جلوگیری از مهاجرت نامنظم است. توسط 2027 آژانس قصد دارد برای افزایش پرسنل به 10000 افسران. بودجه آن نیز رشد فوق العاده به مقدار €1.6 میلیارد دلار ($1.7 میلیارد دلار) در سال آینده است.

متهم به سوء رفتار

اما Frontex نیز به شدت انتقاد شده است. سازمان باید به طور منظم متهم این سازمان از نقض حقوق بشر و نقض بین المللی پناهندگان کنوانسیون. Frontex نیز متهم شده است که به دنبال راه های دیگر زمانی که ملی نگهبانان مرزی عمل کرده اند نادرست است.

تا سال 2014 Frontex است گفت: به طور منظم تحت فشار قرار دادند قایق های حامل پناه جویان البته در مدیترانه در نتیجه جلوگیری از افراد از ارسال درخواست های پناهندگی. Ilkka Ruoppa را اداره می کرد که آژانس در آن زمان حتی اعتراف به این شیوه. پس از آن Frontex ماموریت های عمل با محدودیت های بیشتری.

چند سال پیش این سازمان تاسیس یک بدن مشورتی با نمایندگان مختلف از کمک های سازمان های صلیب سرخ و سازمان ملل متحد. Stefan کسلر که سر در بدن گفت: DW در ماه اوت سال 2019 در مورد آن نفوذ محدود. “تنها عضو اتحادیه اروپا که در هیئت مدیره همراه با دو کمیسیون اروپا کارمندان دولت, کنترل Frontex. وجود دارد هیچ راه موثر برای کنترل این سازمان از خارج” او گفت:.

ادامه مطلب: آیا اتحادیه اروپا-ترکیه پناهنده مقابله فروپاشی ؟

و این که بار دیگر آشکار در روزهای اخیر. سباستین کخ از حقوق بشر گروه Seebrücke خبر داد و گفت: “ما نمی توانیم نگاه به یونانی نظامی و Frontex آتش گاز اشک آور فلش نارنجک و توپ آب در کودکان, زنان و مردان است.” و اولریش ساله که سران پروتستان سازمان خیریه Diakonie آلمان گفت: “خشونت استفاده یونانی پلیس مرزی و Frontex در برابر پناهندگان رسیده به سطح بی سابقه ای.”

اتحادیه اروپا با این حال به نظر می رسد مصمم به جلوگیری از هر گونه بدون کنترل مهاجرت به بلوک. در روز سه شنبه کمیسیون اتحادیه اروپا و رئیس جمهور Ursula von der Leyen اعلام کرد قصد دارد برای استقرار چندین گارد ساحلی و کشتی و دو هلیکوپتر و هواپیما, سه حرارتی وسایل نقلیه و اضافه کردن 100 نگهبانان مرزی به 530 Frontex در حال حاضر در یونان همراه با €700 میلیون دلار در کمک.

“وضعیت در مرز ما نه تنها یک مسئله برای یونان برای مدیریت این مسئولیت از اروپا به عنوان یک کل” گفت von der Leyen. “ما را به نگه داشتن خط و وحدت ما پیروز خواهد شد.”

هر روز DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای عضویت در خبرنامه اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>