از Gelaterias به استراحتگاه های ساحلی این است چگونه ایتالیا در حال آماده شدن برای بازگشایی پس از Coronavirus مستند

Tخود را ممکن است من قرار بود به سفر به ایتالیا, که در آن من برای عروسی یکی از دوستان نزدیک. روشن شد که نمی خواهد یک بار اتفاق می افتد ایتالیا شد اولین کشور اروپایی برای تحمیل یک مستند در سراسر کشور برای جلوگیری از انتقال COVID-19 در اوایل ماه مارس. بیش از دو ماه گذشته بیش از 32,000 ایتالیایی ها نفر از COVID-19 ساخت ایتالیا سوم-بدترین آمار کشور در جهان پس از ایالات متحده و بریتانیا.

این هفته دو ماه پس از آن مستند تحمیل شد, ایتالیایی رستوران ها و دیگر اماکن عمومی را باز درهای خود را به عنوان کشور امیدوار است به گزاف گویی. من با مردم صحبت کردند و به من قرار بود به ملاقات من در طول سفر به خانه سعی کنید به درک که چگونه کشور من در حال آماده سازی برای این جدید, ناشناخته, فاز دوم.

من به خصوص می خواست به صحبت می کنند به نیکول Berselli همسر اول من پسر عموی او به عنوان او اجرا می شود در این نوع فروشگاه است که نیاز به او را به ارتباط برقرار کردن با بسیاری از مردم: نیکول صاحب یک gelato فروشگاه به نام Gelatiamo در مودنا, این شهرستان در شمال ایتالیا که در آن بزرگ شدم. زمانی که دولت برای اولین بار مورد نیاز مغازه ها به نیکول تصمیم به اهدای حدود 200 بستنی کیک و بیش از 250 کیلوگرم بستنی به بیمارستان محلی و 118 اپراتور ایتالیایی معادل 911.

در زمان پس از نیکول تا به حال به شکل از چگونه برای اجرای کسب و کار در حالی که احترام اجتماعی فاصله گرفته است. اول Gelatiamo افتتاح شد فقط برای تحویل و یا برنامه ریزی شده را انتخاب کنید تا. در حال حاضر به عنوان دولت این است که اجازه می دهد فروشگاه به او می گوید که کارکنان در حال تلاش برای نگه دارید تا با تقاضا: “در حال حاضر که مردم می توانند شروع به رفتن در خارج هر کس در حال آمدن است به بستنی!,” او می گوید در پایان شیفت های طولانی. در یک روز معمولی در تابستان گذشته تقریبا 2000 نفر خواهد توقف فروشگاه برای بستنی. این هفته نیکول راه اندازی موانع و نشانه های خارج از فروشگاه به مشتریان را تشویق به ماندن شش فوت از هم جدا.

من نیز نامیده می شود یکی از اولین کسانی که من معمولا بعد از من زمین: من آرایشگاه. تلفن زنگ توقف در بتی Bizzaro می گوید: الیسا Letta اجرا می شود که سالن مو. در حال حاضر که مردم می توانید ببینید دوستان و خانواده دوباره مشتریان به خود را ارائه. “همه آنها می خواهم اولین انتصاب,” او گفت:.

با نزدیک شدن تابستان, سریع, بسیاری از صاحبان کسب و کار نگران هستند که بازگشایی ارائه خواهد شد بیشتر موانع از پیش بینی. مارکو Tamburini که صاحب Bagni Apapaia 64 خصوصی ساحل رفت و آمد مکرر در سنیگللیا در ساحل دریای آدریاتیک است نگران سلامت کارکنان خود را, و در مورد افزایش هزینه های مرتبط با مطابق با اصول بهداشتی در حال اجرا و استقرار در نیمی از ظرفیت. “در تابستان به طور منظم ما باز 100 چتر برای مشتریان ما. در این تابستان ما باید 50 اگر ما خوش شانس,” او گفت:.

در این مستند من نیز به نام امانوئل Renzi که صاحب Pagaia یکی از مورد علاقه من, رستوران غذاهای دریایی. من از او پرسیدم اگر او تا کنون در نظر گرفته بسته شدن رستوران پس از هفته و ماه ها از عدم قطعیت. “هرگز!” او گفت:. “من دو بچه ها و رستوران من است و من فرزند سوم.”

فرانسیسکا Trianni ارشد تولید کننده ویدئو در زمان زندگی در شهر نیویورک است. اطلاعات بیشتر از ایتالیایی ها در حال آماده شدن برای بازگشایی این کشور با تماشای این ویدئو بالا.

نوشتن به Francesca Trianni در [email protected]

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>