دادگاه پاک کاردینال محافظ مشکوک کشیش پدوفیلیا

سال گذشته فیلیپ Barbarin محکوم شد برای عدم گزارش اتهام سوء استفاده جنسی توسط یک کشیش در قلمرو اسقف خود را. اما اسقف اعظم لیون در حال حاضر شده است تبرئه در دادگاه تجدید نظر.

یک کاردینال فرانسوی بود و اعتقاد خود را لغو روز پنج شنبه برای پوشش تا اتهام سوء استفاده جنسی از افراد زیر سن قانونی.

اسقف اعظم لیون فیلیپ Barbarin داده شد و شش ماه حبس تعلیقی در ماه مارس سال گذشته برای گزارش یک کشیش کاتولیک که مظنون به داشتن تعرض متعدد پیشاهنگی پسر در سال 1980 و اوایل دهه 1990 است.

ادامه مطلب: نظر: پس از کاردینال پل حکم کلیسای کاتولیک باید اصلاحات

Barbarin داشت به جرم دو بار شکست به گزارش کشیش به مقامات. برای اولین بار در سال 2010 زمانی که او اعتراف به اسقف اعظم که او آزار کودکان و دوباره چهار سال بعد زمانی که یکی از مقتولین گفت: کاردینال از سوء استفاده از او دریافت کرده بود.

اما دادگاه تجدید نظر در لیون استدلال که آن را در بر داشت “عمدی عنصر” نشان دهد.

Barbarin می خواهد به مرحله پایین به نوبه خود یک صفحه جدید’

با وجود تبرئه, Barbarin گفت: او را یک بار دیگر پیشنهاد استعفای خود را به پاپ — پس از انتخاب پاپ فرانسیس کاهش یافته است به قبول آن سال گذشته است.

دوشنبه حاکم “به من اجازه می دهد به نوبه خود یک صفحه و برای کلیسای لیون برای باز کردن یک فصل جدید” Barbarin گفت. او اضافه کرد که او را به رم به “تجدید درخواست من.”

69-سال ارائه شده به عنوان اسقف اعظم از شمال شهر پس از محکومیت اولیه اما پاپ را رد کرد و استعفای خود را در انتظار نتیجه درخواست تجدید نظر.

Cardinal Philippe Barbarin with Pope Francis (Reuters/Vatican Media)

کاردینال فیلیپ Barbarin با پاپ فرانسیس که رد پیشنهاد او برای استعفا پس از ماه مارس گذشته اعتقاد

“کاردینال Barbarin بی گناه است” ژان-فلیکس Luciani یک وکیل برای روحانی اعلام کرد. “دادگاه به رسمیت شناخته شده است که کاردینال گفتن حقیقت است. او مرتکب اشتباه شده. او اعتراف کرد که. کلیسای قطعا اشتباهات ساخته شده است این کلیسا است.”

واتیکان هنوز برای اظهار نظر در این تصمیم اما وکیل دیگری برای کاردینال آندره Soullier گفت: او “بیش از راضی” با قضاوت.

“من می خواهم برای پایان دادن به اعتقاد فرشتگان” او به خبرنگاران گفت: پس از این حکم اعلام کرد و اضافه کرد که کاردینال “یک مرد مقدس.”

قربانیان به مسابقه تصمیم

با این وجود شاکیان در این مورد گفت: آنها خواهد بود با در نظر گرفتن پنج تبرئه Barbarin به فرانسه بالاترین دادگاه تجدید نظر.

در یک مورد مشابه در استرالیا در سال 2018 پاپ پذیرش استعفای اسقف اعظم فیلیپ ویلسون پس از او به اعدام محکوم شد پوشش سوء استفاده. ویلسون بعد از تجدید نظر با موفقیت اما در حال حاضر جایگزین شده است که در زمان تصمیم گیری شده بود معکوس شده است.

jsi/msh (AFP, dpa, KNA, AP, Reuters)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر