اولین Coronavirus مورد تایید در شلوغ Rohingya اردوگاه های پناهندگان

(داکا بنگلادش) —اولین coronavirus مورد تایید شده است در شلوغ اردوگاه برای Rohingya پناهندگان در جنوب بنگلادش

توسط PATRIS-FUN در 26 اردیبهشت 1399

(داکا بنگلادش) —اولین coronavirus مورد تایید شده است در شلوغ اردوگاه برای Rohingya پناهندگان در جنوب بنگلادش که در آن بیش از 1 میلیون پناهنده پناه هستند.

فرد از Rohingya جامعه و یک فرد محلی زندگی می کند که در کخس بازار منطقه که همچنین آزمایش مثبت بوده است جدا شده, Mahbub علم Talukder این کشور پناهنده کمیسر گفت: پنج شنبه.

تیم های فعال شده اند برای درمان بیماران و همچنین ردیابی افراد آنها ممکن است مواجه می شوند و quarantining و تست از کسانی که مخاطب لوئیس داناوان سخنگوی شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: آسوشیتد پرس.

کشور بنگلادش تایید کرده است 18,863 موارد از جمله 283 مرگ و میر. اما تلفات این است که تصور می شود بالاتر از کافی تست امکانات یک چالش در جنوب کشور آسیایی از 160 میلیون نفر است.

کمک به کارگران داده اند از پتانسیل جدی شیوع اگر ویروس به پر شلوغ اردوگاه. داناون گفت: 108 Rohingya پناهندگان در کخس بازار شده اند آزمایش جدید کروناویروس از آغاز ماه آوریل است.

با حدود 40 ، 000 نفر در هر کیلومتر مربع (103,600 در هر مایل مربع) زندگی در پلاستیک حاجت در کنار هم 34 اردوگاه که بیش از 40 بار بنگلادش میانگین تراکم جمعیت. هر زیستن است و به سختی به 10 متر مربع (107 متر مربع) و بسیاری از آنها به سر می برند تا 12 نفر.

داناون ماه گذشته گفت: رادیو تصویری و پیام های دیگر در Rohingya برمه و بنگالی زبان توضیح داده شده به ساکنان اردوگاه چگونه این ویروس گسترش می یابد, چگونه مردم می توانند از خود محافظت کنند علائم و چگونه به دنبال مراقبت اگر آنها بیمار شد. سلامت کارگران در اردوگاه های آموزش داده شده بود در پیشگیری و کنترل از جمله استفاده مناسب از تجهیزات حفاظت شخصی, او گفت:.

سازمان ملل و دولت گفت: حدود 1200 تخت برای جداسازی و درمان COVID-19 بيمار آماده شدن فقط در خارج از اردوگاه در Ukhiya و Teknaf در کخس بازار. یک طرح نیز در جریان اضافی از 1700 تخت در همکاری با سازمان بین المللی مهاجرت یونیسف و کودکان را نجات بین المللی است.

کمک های سازمان ها و گروه های حقوق بشر نیز خواستار بنگلادش دولت برداشت محدودیت در استفاده از تلفن همراه و اینترنت در اردوگاه. مقامات تا به حال تعلیق در استفاده از اینترنت در داخل این اردوگاه به دلایل امنیتی و گزارش های اخیر گفت: گروه های مسلح در میان پناهندگان گفته می شود درگیر در آدم ربایی قاچاق مواد مخدر و به دنبال باج.

Daniel P. Sullivan ارشد مدافع حقوق بشر از پناهندگان بین المللی گفت: این محدودیت بودند عقب نگه داشتن اطلاعات حیاتی است.

"عدم دسترسی به اطلاعات دقیق سوخت رسانی اطلاعات غلط و شایعات فراوان در اردوگاه ها که COVID-19 همیشه کشنده یا که وفادار خواهد بود امن" سالیوان در بیانیه ای گفت.

بسیاری از Rohingya فرار کرده اند میانمار از ماه اوت سال 2017, زمانی که میانمار نظامی راه اندازی عملیات ضد شورشی در پاسخ به حمله جدایی طلبان. نیروهای امنیتی متهم شده اند جرم تجاوز قتل و سوزاندن هزاران نفر از خانه.

مقامات میانمار به مدت طولانی به عنوان مسلمان Rohingya به مهاجران غیرقانونی از بنگلادش و حتی خانواده خود را برای زندگی در یک بودایی کشور با اکثریت برای قرن ها. تقریبا همه محروم شده اند تابعیت پس از سال 1982 به طور موثر ارائه آنها را بی وطن. آنها نیز محروم آزادی و دیگر حقوق اساسی از جمله آموزش و پرورش است.

تماس با ما در editors@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب