سابق جمهوری آفریقای د کلرک خارج آپارتاید نظرات پس از واکنش

FW د کلرک گفت: در اوایل این ماه که سیستم نژادی جدایی قبلا مستقر در آفریقای جنوبی بود و نه یک جنایت علیه بشریت است. او در حال حاضر به عذرخواهی برای هر “آسیب” کلمات او ایجاد می شود.

در آفریقای جنوبی FW د کلرک در دوشنبه عذرخواهی و انصراف یک بیانیه او در اوایل این ماه که سابق این کشور به سیستم از جدایی نژادی بود و نه یک جنایت علیه بشریت است.

سازمان ملل متحد اعلام کرد در نتیجه آن در سال 1973 اما آخرین آپارتاید دوران رئیس جمهور موجب خشم و انزجار در مصاحبه با شبکه دولتی SABC در فوریه 2, سالگرد 30 از د کلرک را نقطه عطفی سخنرانی اعلام انتشار نلسون ماندلا. رئيس جمهور سابق گفت: “این ایده که آپارتاید بود یک جنایت علیه بشریت بود و همچنان یک agitprop پروژه آغاز شده توسط شوروی و خود را از ANC/SACP متحدان به لکه دار کردن سفید آفریقای جنوبی توسط ارتباط آنها با اصل جنایت علیه بشریت است.”

ادامه مطلب: چه مانده از نلسون ماندلا قدردانی به آفریقا ؟

اما 83 ساله de Klerk بنیاد در حال حاضر پس گرفت نظر و عذرخواهی برای “سردرگمی و خشم و صدمه دیده است که ناشی از آن است.”

نقش قابل توجهی

وقتی de Klerk اعلام کرد آزادی نلسون ماندلا از زندان آن را هموار راه را برای پایان سیستم از جدایی نژادی شناخته شده به عنوان آپارتاید. آفریقای جنوبی اولین مسابقه انتخابات به زودی و به دنبال ماندلا بود و پس از آن رای به قدرت است.

د کلرک که اهدا شد جایزه صلح نوبل با ماندلا برای نقش خود را در این کشور در حال گذار است و غالبا به استقبال جدال با نظرات او در مورد آپارتاید.

Nelson Mandela and FW de Klerk (picture-alliance/AP Photo)

نلسون ماندلا (سمت چپ) و FW د کلرک مطرح خود جایزه صلح نوبل مدال و دیپلم در اسلو در سال 1993

سیاسی خشم

داد و بیداد به اوج خود رسید و در هفته گذشته زمانی که جمهوری آفریقای سیریل Ramaphosa تا به حال به تاخیر دولت سالانه خود را از آدرس اتحادیه پس از قانونگذاران از مبارزان آزادی اقتصادی (EFF) اعتراض در مجلس خواستار de Klerk توان از قوه مقننه است. این حزب توصیف او به عنوان یک “آپارتاید مدافع” یک اتهام او به شدت رد با اشاره به سابقه خود را در پایان دادن به سیاه و سفید و اقلیت حکومت.

EFF شد محکم در ارزیابی خود از د کلرک عذرخواهی. حزب منتشر شد بیانیه ای گفت: “به عنوان EFF ما رد عذرخواهی به عنوان یکی که فاقد صداقت و ارتباط به عنوان فردی که منبع این نفرت views همچنان مصر بر نظرات خود و اجتناب از پاسخگویی با استفاده از یک پایه است که نام خود را خرس.”

منتقدان از د کلرک اظهارات شامل SA شورای کلیساهای دیگر احزاب مخالف و گروه های جامعه مدنی در حالی که حکم ANC در نهایت ناودان نظرات خود را به عنوان آشکار “ماست مالی کردن.”

یک پایه مجموعه ای مشهور ضد آپارتاید فعال و همکار برنده جایزه صلح نوبل اسقف اعظم دزموند توتو گفت: آن را “غیر مسئولانه” به بحث “درجه awfulness آپارتاید” نامیده می شود و برای د کلرک به عقب سخنان خود.

jsi/ng (AP, AFP)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>