اتحادیه اروپا خواستار توقف ادلب ‘بشردوستانه درام’

اتحادیه اروپا خواستار پایان دادن به روسیه و حمایت دولت سوریه حمله نظامی در یمن و از یمن است. تقریبا یک میلیون نفر آواره شده اند در “شرایط وحشتناک” در این منطقه است.

اتحادیه اروپا روز جمعه را محکوم کرد دولت سوریه در حمله به شهر ادلب هشدار داد که یک فاجعه انسانی بود که در جریان است.

رئیس جمهور سوریه بشار اسد را مورد حمایت و توهین آمیز در ادلب این کشور در آخرین شورشی تحت محاصره است و تلاش برای پایان دادن به نه سال جنگ است.

“تجدید نظامی در ادلب توسط رژیم سوریه و حامیان آن باعث عظیم انسانی درد و رنج غیر قابل قبول است” گفت: شورای اتحادیه اروپا در بیانیه ای. این شورا نماینده اتحادیه اروپا 27 کشور عضو.

ادامه مطلب: نظر: اعلام ورشکستگی اخلاقی در ادلب

این بیانیه در ادامه به همه طرف ها می خواهیم به “به طور کامل احترام به تعهدات خود تحت قوانین بین المللی بشردوستانه و حقوق بشر بین المللی و قانون اجازه می دهد تا آزادانه و مستقیم بشردوستانه دسترسی به تمام کسانی که نیاز دارند.”

مرکل و پاکسازی دنبال نشست برای پایان دادن به درگیری

بیانیه ای منتشر شد پس از بودجه اتحادیه اروپا در اجلاس سران آغاز شد در روز پنج شنبه. به عنوان او وارد شده برای این اجلاس رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی نیز صریحا تقبیح بحران انسانی در یمن است.

“برای هفته یکی از بدترین بشردوستانه درام شده است اتفاق می افتند” پاکسازی گفت. همراه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان او همچنین خواستار دیدار با رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین و رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان پس از یک تماس تلفنی بین مرکل پاکسازی و پوتین.

بیشتر بخوانید: “من احساس می کنم کاملا به تنهایی’: زندگی تحت محاصره در ادلب

“من آرزو می کنم به محکوم در قوی ترین شرایط نظامی حملات انجام شده برای چند هفته توسط بشار اسد و رژیم علیه مردم ملکی از استان ادلب” پاکسازی اضافه شده است.

کمک های وعده

اتحادیه اروپا همچنین متعهد به ارائه کمک های جدید به غیر نظامیان در یمن است. از حمله نظامی در ادلب منجر به بسیاری از گزارش مرگ و میر در جنگ بین ترکیه و شورشیان مورد حمایت روسیه و حمایت نیروهای دولتی.

این حمله منجر به جابجایی توده با سازمان ملل متحد برآورد 900 ، 000 نفر آواره شده اند در “شرایط وحشتناک” از دسامبر 1. حدود 500,000 کودکان هستند.

آن است که تخمین زده می شود بزرگترین خروج پناهندگان پس از جنگ جهانی دوم است.

اد/rt (AFP AP dpa)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>