یک بیانیه رسمی می گوید پیشنهاد ‘حرکت از’ موافقت نامه های بین المللی در اسرائیل و فلسطین جنگ است. مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جوزپ Borrell نیز خواست هر دو طرف به تعامل مجدد’ در مذاکرات است.

اتحادیه اروپا ناودان ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن صلح خاورمیانه طرح در روز سه شنبه با این استدلال که آن را “حرکت از” موافقت نامه های بین المللی در اسرائیل و فلسطین جنگ است.

هفته گذشته رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ارائه یک پیشنهاد به نشانی جنگ است. این طرح که تهمت لقب “معامله قرن” را به اسرائیل کنترل بر شهرک های یهودی نشین در کرانه غربی و اردن دره, در حالی که همچنین خواستار یک دولت فلسطینی. آن رد شد توسط رهبری فلسطینی ها هر دو pior و بعد از آن رونمایی کرد.

بیشتر بخوانید: trump’s صلح خاورمیانه طرح ارضا هیچ کس

در بیانیه اتحادیه اروپا, سیاست خارجی رئیس جوزپ Borrell گفت که این طرح نمی پایبندی به “توافق بین المللی را می طلبد.”

“برای ایجاد یک صلح پایدار حل نشده وضعیت نهایی مسائل را از طریق مذاکرات مستقیم بین دو طرف” او گفت: اصرار هر دو طرف برای “re-تعامل و خودداری از هر گونه یک جانبه اقدامات خلاف قوانین بین المللی است.”

در شهرک “گام به سوی الحاق اگر اجرا نمی تواند عبور کند بلامنازع” خواندن بیانیه. “ما به خصوص نگران اظهارات در چشم انداز annexcation از دره اردن و سایر نقاط کرانه باختری است.”

ادامه مطلب: نظر: trump’s خاورمیانه ‘طرح صلح’ ارائه نه

تجارت barbs با اسرائیل

پاسخ, اما, باعث واکنش خشم از اسرائیل که پشت این طرح است.

“واقعیت این است که بالا و هرزه اتحادیه اروپا, جوزپ Borrell تصمیم به استفاده از زبان تهدید نسبت به اسرائیل پس از مدت کوتاهی پس از او به عهده گرفت و تنها چند ساعت پس از جلسات خود را در ایران تاسف است & به حداقل می گویند عجیب و غریب ایم” اسرائیل سخنگوی وزارت امور خارجه Lior Haiat.

“ادامه چنین سیاست ها و رفتار است بهترین راه برای اطمینان حاصل شود که اتحادیه اروپا نقش در هر فرآیند به حداقل خواهد,” Haiat نوشت.

مغلوب ساختن پیشی جستن برنامه بود که با استقبال بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل اخراج شد توسط محمود عباس به عنوان “بی معنی است.” هیچ فلسطینی نمایندگان حاضر بودند برای اعلام این طرح است.

فلسطینی خواسته های شامل به دست آوردن کنترل بیش از همه از کرانه غربی و شرق اورشلیم که اسیر توسط اسرائیل در سال 1967 جنگ شش روزه. آنها همچنین خواستار یک دولت مستقل و حذف بیشتر تهنن 700,000 اسرائیل مهاجران از این مناطق.

اتحادیه اروپا که اغلب مسائل آهسته پاسخ به علت نیاز به همدلی میان 27 عضو اظهار داشت: هفته گذشته که آن را مطالعه مغلوب ساختن پیشی جستن طرح قبل از صدور یک حکم رسمی.

هر شب DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

lc/ng (AP ساعت و dpa)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im