اتحادیه اروپا متعهد به پناهندگان پیمان با ترکیه

ترکیه رجب طیب اردوغان در دیدار با رهبری اتحادیه اروپا در میان پناهجویان در ترکیه-یونان مرز. Ursula von der Leyen و چارلز میشل ابراز تعهد به 2016 اتحادیه اروپا-ترکیه پناهنده شد ،

پس از دیدار با رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان در بروکسل در روز دوشنبه رئیس کمیسیون اروپا Ursula von der Leyen و رئیس شورای اتحادیه اروپا با چارلز میشل ابراز تعهد به حفظ 2016 پناهندگان معامله بین اتحادیه اروپا و ترکیه است.

اردوغان دولت اعلام کرد که در پایان ماه فوریه که ترکیه نمی خواهد متوقف پناهندگان “که می خواهند برای رفتن به اروپا” نقض شرایط خود 2016 پیمان با اتحادیه اروپا با هدف جلوگیری از “مهاجرت نامنظم است.”

ادامه مطلب: آنکارا, آتن, بهره برداری از پناهندگان در بازی سیاسی خطرناک

اعلام این خبر موجب مهاجرت عظیم پناهندگان به سمت در مرز ترکیه با یونان منجر به درگیری بین مهاجران و نیروهای یونانی.

Von der Leyen یک متحد آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان گفت: هر دو طرف متعهد به حفظ اتحادیه اروپا و ترکیه توافقنامه است.

“مهاجران نیاز به حمایت از یونان حمایت نیاز دارد, اما همچنین ترکیه حمایت نیاز دارد” کمیسیون اروپا سر گفت یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل. “این شامل پیدا کردن یک مسیر به سمت توافق است.”Von der Leyen گفت: جلسه روز دوشنبه بود و عمدتا در مورد روشن “چگونه هر دو طرف دیدن گذشته و ما چگونه ارزیابی اتحادیه اروپا-ترکیه بیانیه … برای پیدا کردن زمینه های مشترک در جایی که همه چیز گم شده و که در آن همه چیز موفق هستند.”

Belgien Brüssel | Recep Tayyip Erdogan, Charles Michel und Ursula von der Leyen (Getty Images/AFP/J. Thys)

ترکیه رجب طیب اردوغان (چپ) در دیدار با رئیس شورای اتحادیه اروپا با چارلز میشل (مرکز) و رئیس کمیسیون اروپا Ursula von der Leyen (راست) در بروکسل

در مورد درگیری بین نیروهای یونانی و پناهندگان در ترکیه-یونان مرز او گفت: “هر گونه استفاده از نیروی بیش از حد غیر قابل قبول است و هر گونه اقدام از مقامات باید متناسب باشد.”

“اروپا مرزها باید محترم شمرده و حقوق اساسی — به عنوان مثال حق درخواست پناهندگی — باید مورد احترام بیش از حد” von der Leyen اضافه شده است. “هر دو رفتن دست در دست.”

ارزیابی از وزرای امور خارجه

“این مهم است برای اجرای این بیانیه بین اتحادیه اروپا و ترکیه است. که معنی این همه به تحقق خود تعهدات” میشل گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل.

“این مورد برای اتحادیه اروپا و ما توضیح داد که چگونه قصد داریم به حمایت از پناهندگان” میشل اضافه شده است. “و این نیز مهم است که (ترکیه تعهدات باید) برای برآورده شود.”

میشل گفت که اتحادیه اروپا وزیر امور خارجه جوزپ Borrell و همتای ترک خود Melvut Cavusoglu خواهد کار با یک تیم برای ارزیابی چگونه 2016 پیمان در حال اجرا است.

“و ما را حفظ خواهد کرد, سیاسی, گفت و گو با اردوغان” میشل اضافه شده است.

چه 2016 اتحادیه اروپا-ترکیه پناهنده شد ؟

در پی تازه مهاجر بحران 2015, اتحادیه اروپا و ترکیه درباره یک توافق دوبله اتحادیه اروپا-ترکیه بیانیه و عمل برنامه به آدرس “مهاجرت نامنظم” از ترکیه به اتحادیه اروپا است.

تحت توافق ترکیه خواهد بود موظف به بازگشت مهاجران که از طریق خاک خود را به جلوگیری از آنها را از عبور به یونان به طور غیر قانونی. برای هر “نامنظم” مهاجر در بازگشت به ترکیه یکی دیگر از مهاجر تایید شده برای پناهندگی در اتحادیه اروپا خواهد بود اسکان در یکی از بلوک 28 عضو.

علاوه بر این اتحادیه اروپا به ترکیه €6 میلیارد دلار ($6.6 میلیارد دلار) کمک مالی برای کمک به این کشور بزرگ با جمعیت پناهنده که در حال حاضر بالاتر از 3.5 میلیون.

پس از این توافق را به اثر اردوغان تهدید کرده بود بارها و بارها به “باز کردن دروازه” در طول چند اختلافات با اتحادیه اروپا.

یونان نیز شاهد هجوم گسترده مهاجران با وجود توافق. آن جزایر دریای اژه را دیدم بیش از 60 ، 000 زمین در سواحل آن در سال 2019 و مقامات یونانی انتظار می رود بیش از 100 ، 000 در سال 2020 است. بیش از 42000 مهاجران در حال حاضر اقامت در اردوگاه های پناهندگان که در آن وجود دارد کمبود غذا و دارو است.

با توجه به دویچه وله ترکیه خبرنگار جولیا هان, اردوغان به دنبال حمایت بیشتر از جامعه بین المللی و از اروپا و از جمله کمک مالی.

“ترکیه میزبان نزدیک به 4 میلیون پناهنده عمدتا از سوریه و در حال حاضر اردوغان ترس دیگری در مقیاس بزرگ هجوم پناهندگان از ادلب که در آن صدها هزار پناهنده شده اند به نزدیکی مرز ترکیه” هان گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>