وزرای خارجه اتحادیه اروپا توافق جدید لیبی ماموریت برای جایگزین عملیات سوفیا

خارجی اتحادیه اروپا minsters توافق کرده اند که یک ماموریت جدید برای نظارت بر تحریم تسلیحاتی علیه لیبی. مستلزم آن نظارت هوایی و عملیات نیروی دریایی. اما منتقدان می گویند این ماموریت را چند بهبود.

پس از شدید, مناظره وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل مورد توافق برای راه اندازی یک ماموریت جدید برای به اجرا درآوردن سلاح تحریم علیه لیبی.

آن را به عنوان توافق در لیبی صلح در کنفرانس برلین این ژانویه به صورت یک ستون از اتحادیه اروپا استراتژی کلی نسبت به برقراری ثبات در شمال کشور آفریقایی است. اتریش بود و در ابتدا اقدام به جلوگیری از حرکت از ترس این که یک تجدید دریایی ماموریت را تشویق و در عین حال بیشتر مهاجران برای عبور از دریای مدیترانه.

زحمت کش پیشرفت دیپلماتیک

پس از ملاقات با همتایان اروپایی خود وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas اعلام کرد که یک تصمیم مثبت دانست و اضافه کرد که لیبی ماموریت مستلزم یک “دریایی جزء.” اتحادیه اروپا به عبارت دیگر خواهد اعزام موز عروق.

عملیات سوفیا متوقف شد در سال گذشته بیش ایتالیا تظاهرات که اتحادیه اروپا در کشتی بودند نجات سانحه دیدگان در دریا و اجازه می دهد آنها را پیاده در پورت ایتالیایی. و اخیرا در اتریش دولت مخالف این ماموریت که دوباره با این استدلال که ارسال اتحادیه اروپا کشتی در طول سواحل لیبی که منجر به افزایش در اروپا محدود شدند. Maas بنابراین تاکید کرد ماموریت جدید را ببینید اتحادیه اروپا کشتی اعزام تنها به شرق مدیترانه و دور از مسیرهای دریایی استفاده می شود توسط مهاجران. اما با دست قاچاقچیان به دنبال فرار از اتحادیه اروپا ناظران بعید است اروپا کشتی های خود را محدود به گشت زنی تنها در این منطقه است.

European Union foreign policy chief Josep Borrell, right, talks to Germany's Foreign Minister Heiko Maas, center, and Luxembourg's Foreign Minister Jean Asselborn (picture-alliance/AP Photo/F. Seco)

Heiko Maas (مرکز) گفت: این مهم است که قدرت های بین المللی توقف عرضه طرف در درگیری های لیبی

در بروکسل Maas تصریح کرد که راهاندازی اتحادیه اروپا ماموریت یک گام به سوی تحقق برلین توافقنامه که به دنبال جدا کردن طرفین درگیر در لیبی و تضمین این که خود را بین المللی مربوطه متحدان توقف عرضه سلاح. یکشنبه گذشته در کنفرانس امنیتی مونیخ بود و پیچ در پیچ پایین کشورهای درگیر در لیبی درگیری دوباره توافق به افتخار تحریم تسلیحاتی — هر چند معلوم نیست چقدر واقعی این تعهد واقعا بود.

ادامه مطلب: مهاجرت نگرانی نباید بلوک اتحادیه اروپا در لیبی ماموریت وزیر امور خارجه آلمان می گوید

فقط چند روز پس از اجلاس برلین در ماه ژانویه به پایان رسید به عنوان مثال دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به اطلاع جهان است که این آتش بس شکسته شده بود و که تحویل اسلحه به حال یک بار دیگر آغاز شده است.

چقدر نفوذ می کند اتحادیه اروپا داشته باشد ؟

پس از لیبی Moammar Gadhafi سرنگون شد در سال 2011 منطقه, شبه نظامیان مسلح خود را با سلاح از قذافی نظامی. با وقوع جنگ داخلی در سال 2014 سلاح واردات به کشور افزایش داد. و در سال گذشته خونین جنگ نیابتی فوران کرده است در خاک لیبی. شورشی warlord خلیفه Haftar — پشتیبانی از طریق اسلحه تحویل از امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و مصر و اردن و روسیه است — حفره دار در برابر طرابلس مبتنی بر دولت توافق ملی به رهبری نخست وزیر Fayez al-Sarra است که به رسمیت شناخته شده توسط سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا و دریافت سلاح های ترکیه. اسلحه تحویل در رسیدن جنگ زده لیبی از طریق دریا و زمین و هوا.

ادامه مطلب: لیبی در نبرد طرابلس — آنچه شما باید بدانید

اتحادیه اروپا دیپلمات ارشد جوزپ Borrell گفت: مذاکرات جدید اتحادیه اروپا ماموریت شدید بوده است و در عین حال در نهایت به اندازه کافی کشورهای اتحادیه اروپا تا به حال به طور داوطلبانه برای ارسال شناورهای دریایی. Borrell گفت: “هیچ کوتاهی نخواهد کرد” کشتی اضافه کرد که هر زمان که اتحادیه اروپا ناوچه کشف اسلحه قاچاقچیان آن قادر خواهد بود به آنها را متوقف کند. او اعتراف کرد که این را نمی توان به پیاده روی در پارک. Borrell نمی تواند مشخص کنید که چگونه بسیاری از لیبی محدود سلاح در واقع می رسند در کشور از طریق دریا و گفت: “ما در حال انجام آنچه ما می توانیم اما ما نمی توانیم ایستگاه سرباز مصری-لیبی مرز.”

Fighters of UN-backed government forces observe the eastern-based army in Southern Tripoli (picture-alliance/Photoshot/H. Turkia)

هر دو طرف شورشیان و نیروهای دولتی دریافت سلاح از حامیان بین المللی خود

اتحادیه اروپا برای نظارت هوایی عملیات را تنها جمع آوری اطلاعات در حالی که ماموریت دریایی خود را به مقدار کمی بیشتر از یک ژست نمادین. در واقع به توقف همه تحویل اسلحه به لیبی اتحادیه اروپا را مجبور به اعزام نیروهای زمینی و به طور کامل کنترل این کشور را در حریم هوایی با استفاده از جت های جنگنده — نه که اتحادیه اروپا قادر به انجام.

فرستاده سازمان ملل خواستار تحریم تسلیحاتی یک شوخی

معاون فرستاده ویژه لیبی استفانی ویلیامز گفت: “تحریم تسلیحاتی تبدیل به یک شوخی است. همه ما واقعا نیاز به گام در اینجا. این پیچیده, به دلیل وجود دارد نقض توسط زمین دریا و هوا, اما آن را نیاز به نظارت وجود دارد و نیاز به پاسخگویی.” Maas هم اذعان کرد که تحریم شده بود beached چندین بار در هفته گذشته است.

بیشتر بخوانید: بسیاری از کشورها نقض تحریم تسلیحاتی لیبی پس از برلین نشست: سازمان ملل متحد

لیبرال پارلمان اروپا گزارش داده اند بیش از 100 گونه نقض در دوران اخیر و نقد که خارجی minsters’ توافق نمی به اندازه کافی. نیکولا آبجو یک MEP با بازار آزاد FDP گفت: خارجی minsters’ تلف شده بود یک فرصت برای “موافق تحریم که ارسال یک پیام روشن به ترکیه و روسیه و یا امارات متحده عربی است.” در نظر او موافقت در اتحادیه اروپا ماموریت نظامی بدون همچنین اعمال تحریم کافی نیست برای تسکین لیبی و هیچ چیز به کاهش جریان از اروپا محدود شدند.

Migrants sit in a rubber dinghy after Proactiva Open Arms (pictur- alliance/AP Photo/O. Calvo)

برخی از اتحادیه اروپا و سازمان ملل می ترسند که این ماموریت ایجاد یک “کشش اثر”

  

سبز پارلمان اروپا به نوبه خود شکایت کرده اند که این ماموریت این است که طراحی شده برای نجات مهاجران در دریا. MEP اریک Marquardt گفت که “عروق باید که در آن مردم در پریشانی هستند.” و اضافه کرد که برای یک سال دولت های اتحادیه اروپا بوده است, جلوگیری از مهاجران از نجات در حالی که به طور همزمان کمک به شبه نظامیان لیبی قطع مسیرهای مهاجرت.

در یک مطالعه اخیر Markus Keim و رنه شولتز از موسسه آلمانی و بین المللی در امور امنیت (SWP) نوشتن که “هیچ گزینه آسان برای اتحادیه اروپا است که نیاز به کمی کار و تضمین موفقیت در اجرای موجود تحریم تسلیحاتی. همه گزینه های سیاسی و مالی و نظامی هزینه ها.” آنها استدلال می کنند که اتحادیه اروپا فاقد وسایل نظامی برای ایجاد این اتفاق می افتد و این که تحریم های اقتصادی خواهد بود کلید. اما به ایتالیا و فرانسه پشتیبانی از هر طرف مخالف درگیری شانس موفقیت هستند و نه باریک است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>