اتحادیه اروپا را محکوم کرد حمله به آزادی مطبوعات در طول COVID-19 بحران

پیش از روز جهانی آزادی مطبوعات آلمان وزیر امور خارجه می گوید مستقل روزنامه نگاری است که در حال تضعیف در طول coronavirus بیماری همه گیر. اتحادیه اروپا نیز هشدار داد که آزادی رسانه ها است در معرض خطر در کشورهای مختلف است.

اتحادیه اروپا روز شنبه با انتقاد از اعمال محدودیت بر رسانه ها قرار داده و در جای خود توسط برخی از کشورها در طول coronavirus بحران است. وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas نیز پا به دفاع از مستقل روزنامه نگاری یک روز پیش از روز جهانی آزادی مطبوعات در روز یکشنبه.

“آن است که به احتمال بسیار زیاد است که COVID-19 همه گیر است که استفاده می شود برای محدود کردن آزادی مطبوعات در کشورهای مختلف” اتحادیه اروپا دیپلمات ارشد جوزپ Borrell در بیانیه ای گفت: به نمایندگی از 27 عضو متحده است.

“روزنامه نگاران باید قادر به کار بدون سانسور,” او اضافه شده است.

مجارستان یک کشور اتحادیه اروپا است که زیر آتش برای محدود کردن روزنامه نگاران و آزادی در طول بیماری همه گیر.

ادامه مطلب: Sajid Hussain بلوچ: Missing روزنامه نگار پاکستانی در بر داشت مرده در سوئد

حقوق گروه خبرنگاران بدون مرز نیز هشدار داد که بسیاری از روزنامه نگاران در سراسر جهان ممکن است در مواجهه با سانسور یا محدود آزادی به عنوان شیوع منجر به محدودیت در زندگی عمومی است.

هشدار می آید یک روز پس از چین و آمریکا یک روزنامه نگار برای ‘حمله و بدنام کردن حزب کمونیست.’

مستقل روزنامه نگاری ‘مهم’

وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas همراه با همتایان خود در انگلستان و فرانسه و هلند با انتشار بیانیه ای در روز شنبه تاکید بر اهمیت روزنامه نگاری استقلال در coronavirus بحران است.

“این است که عمیقا مربوط به رعایت آن نشریات در سراسر جهان در حال کوچک و بسته شدن در حالی که روزنامه نگاران در حال از دست دادن شغل خود به دلیل غرق شدن درآمد” Maas گفت.

ادامه مطلب: نگار چینی Li Zehua دوباره در یوتیوب پس از دو ماه

Maas در زمان به توییتر در روز جمعه برای محکوم کردن حمله به روزنامه نگاران در آلمان در برلین.

این سال را روز جهانی آزادی مطبوعات با شعار “روزنامه نگاری بدون ترس و یا به نفع” است که بر اساس اطراف اهمیت مستقل مطبوعات به عملکرد دموکراسی است.

سازمان بهداشت جهانی بارها هشدار داد از “infodemic” گسترش کاذب آنلاین اطلاعات مربوط به کوروناویروس.

اد/mm (dpa, epd)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>