اتیوپی صدای پرواز هواپیمایی 302: ‘درد غیر قابل تحمل است’

یک سال پیش یک 737 MAX از اتیوپی, شرکت های هواپیمایی پس از سقوط را در آدیس آبابا. همه 157 نفر در هیئت مدیره درگذشت. در حال حاضر بستگان خواستار سازنده بوئینگ در نهایت مسئولیت طول می کشد.

آن را صبح روز یکشنبه در آدیس آبابا زمانی که بانک جهانی, کارمند حداکثر Thabiso Edkins سوار اتیوپی صدای پرواز هواپیمایی به نایروبی. پسر یک رسانه های آلمان مشاور و آفریقای جنوبی فیلمساز Edkins بود در راه خود را برای حضور در سازمان ملل متحد برنامه محیط زیست کنفرانس — مثل بسیاری دیگر در هیئت مدیره. اما هیچ کدام از آنها هرگز وارد نایروبی.

بوئینگ 737 MAX سقوط حدود 62 کیلومتر (38.5 مایل) جنوب شرقی فرودگاه, آدیس آبابا, کشتن تمام 157 مسافر. “شما نمی تواند توصیف این احساس آن است که وحشتناک درد غیر قابل تحمل است” همین Edkins پدر حداکثر Thabiso Edkins گفت: DW. “ما باید برای پیدا کردن راه هایی برای زندگی با آن است.”

سرودهای و ارائه

صدها نفر از عزاداران با تجمع در آدیس آبابا برای ادای احترام خود را به قربانیان 33 ملیت های مختلف در روز یکشنبه با نماز, آهنگ ها و ارائه شده است. یکی دیگر از مراسم یادبود برگزار شده توسط اتیوپی خطوط هوایی برنامه ریزی شده است برای پنج شنبه, سالگرد یک سال در محل حادثه. همین Edkins و ماریان Gysae حداکثر Thabiso را در سفر به اتیوپی برای این رویداد است. “در اینجا 400 نفر ما با آنها می توانید به اشتراک گذاری درد ما می گوید:” Edkins. اما برخی از خانواده ها نمی آمد. “هر دو آنها احساس نمی قادر به شرکت و یا آنها نمی خواهند به پرواز و یا آنها نمی خواهند به هیئت مدیره بوئینگ.”

Memorial ceremony of deads from crashed Boing 737 -8 max Ethiopian Airlines. It has been conducted at the place where the accident has happened.

مراسم یادبود یک سال پس از سقوط: “در این محل به خون مردم ریخته شد”

کشاورزان که مشغول به کار در زمینه های که در آن هواپیما سقوط کرد و امیدوارم که یک یادبود تاسیس خواهد شد وجود دارد. “در این محل به خون مردم ریخته شد و آنها در اینجا درگذشت. این غیر قابل تصور است به این زمین” یکی از ساکنان گفت: DW. “ما هنوز در عزاداری. بنابراین من خوشحال خواهد بود اگر این سرزمین باقی خواهد ماند به عنوان حفاظت شده و مورد احترام آن را به عنوان در حال حاضر. که راه ما می توانیم به یاد داشته باشید این حادثه و ابراز همبستگی ما.”

عدالت کجا است ؟

اما یک سال پس از این حادثه آن است که هنوز مشخص نیست چه کسی مسئول این فاجعه است. ماریان Gysae معتقد است ما تولید کننده هواپیما بوئینگ است که عمدتا به سرزنش: “بوئینگ می دانستم که دقیقا همان است که چیزی اشتباه است با هواپیما. آنها باید هرگز پرواز شده است. این قتل عمد یا قتل نفس. آنها گناه از مرگ از همه عزیزان ما.” او را متهم بوئینگ تنها در تلاش برای ایجاد سود. “روشن است که خلبانان را به اندازه کافی آموزش در هواپیماهای جدید. و در عین حال آنها نگهداری هواپیما پرواز.”

این دومین حادثه مربوط به این مدل خاص: پنج ماه قبل از آن یک 737 MAX در اندونزی سقوط کرد. تقریبا 100 پرونده های حقوقی ثبت شد در برابر بوئینگ در سال 2019 پس از دو سقوط کرد. بوئینگ متهم است که طراحی شده معیوب خودکار کنترل پرواز و سیستم.

Gysae خواسته های عدالت: “بسیاری از خانواده های قربانیان پیوسته اند با هم به صورت شبکه ای انجام داده اند و بسیاری از لابی به خصوص در امریکا است. برخی از اعضای خانواده نیز حضور داشتند در جلسات برگزار شده توسط آمریکا و هوانوردی نظارت بر قدرت.”

Marianne Gysae, mother of the crash victim Max Thabiso Edkins

ماریان Gysae از سقوط قربانی حداکثر Thabiso Edkins

بوئینگ غرامت می پردازد

شش ماه پس از تصادف در ماه سپتامبر سال 2019 بوئینگ اعلام کرد این امر پرداخت غرامت از $144,500 (€126,148) به هر یک از خانواده های قربانیان. اما ماریان Gysae فکر می کند که بوئینگ در تلاش است به سمت مرحله سرزنش. “ما نمی توانیم قبول پول از قاتلان فرزندان ما,” او گفت: DW مصاحبه.

او گفت: هدف همچنان به تعقیب بوئینگ نه تنها تحت قانون مدنی بلکه تحت قوانین کیفری: “ما علاقه مند هستند در هر نوع جبران خسارت. مرگ پسر ما ساخته نمی شود خوب است. آن را در مورد آوردن بوئینگ به عدالت است. کل داستان نباید فراموش شود. بوئینگ به مسئولیت.”

پرواز “محکوم”

دولت اتیوپی منتشر شده یک گزارش موقت در سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ 737 Max 8 این دوشنبه. آن را اظهار داشت که معیوب سنسور اندازه گیری و فعال شدن خودکار ضد سیستم غرفه قبل از سقوط. این سیستم در نظر گرفته شده است برای جلوگیری از خطرناک غرفه, اما وجود دارد هیچ خطر در تمام طول این پرواز است. به جای سیستم سازی اتیوپی شرکت های هواپیمایی هواپیما به nosedive که خلبان نمی تواند متوقف شود. گزارش نهایی است و انتظار می رود بعد از این سال است.

Engine parts are seen at the scene of the Ethiopian Airlines Flight ET 302 plane crash, near the town of Bishoftu, southeast of Addis Ababa, Ethiopia

محل سقوط در نزدیکی آدیس آبابا: معیوب سنسور اندازه گیری

جمعه گذشته کمیته حمل و نقل مجلس نمایندگان آمریکا منتشر شده یافته های اولیه در دو سقوط کرد. این گزارش به انتقاد از اداره هوانوردی فدرال را تصویب هواپیما و متهم بوئینگ از نادیده گرفتن نقص طراحی. بر اساس این گزارش 737-MAX پرواز بودند “محکوم”.

مونیکا کلی وکیل از 80 خانواده های قربانیان است تشویق یافته است. “کمیته اتحاد یافت که بوئینگ است که در گسل به دلیل طراحی هواپیما است.”

پرواز ممنوع برای بوئینگ 737 Max

دو سقوط کرده بود منجر به ممنوعیت پرواز برای تمام بوئینگ 737 Max جت. پنجاه شرکت های هواپیمایی در حال حاضر عامل بیش از 380 هواپیما. هیچ یک از آنها مجاز به پرواز است. ماریان Gysae امید جت باقی خواهد ماند دارند. “من باور دارم که این فشار نیز از رسانه ها بخشی از دلیل که چرا بوئینگ هواپیما هستند و نه فقط رفتن برای بازگشت به بازار است.”

بوئینگ در ضمن اعتماد به نفس است این هواپیما را در خدمت. اما برای همین Edkins پدر حداکثر Thabiso, Boeings دست زدن به این حادثه نشان می دهد یک چیز است: “این یک سرمایه داری جهانی که در آن حرص و آز است و مهم تر از ایمنی که در آن سود مهم تر از زندگی انسان است. این نگرش باید تغییر کند.”

جزایر Muchie کمک به این مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>