اتیوپی گزارش سرزنش 737 Max سقوط بیشتر در بوئینگ نرم افزار

Ethiopian محققان عمدتا سرزنش بوئینگ برای سال گذشته سقوط یک 737 Max جت در مدت کوتاهی پس از برخاستن گفت: در یک گزارش موقت جمعه که وجود دارد طراحی شکست و آموزش ناکافی برای خلبانان.

به روز رسانی از اتیوپی هواپیما, بررسی حوادث اداره یک روز قبل از سالگرد سقوط کرد و با اشاره به نقش جدید پرواز-سیستم کنترل که بوئینگ نصب شده بر روی 737 Max و که بارها و بارها تحت فشار قرار دادند بینی از هواپیما پایین.

همه 157 سرنشین کشته شدند که پرواز 302 سقوط یک زمینه شش دقیقه پس از برخاستن از آدیس آبابا. هر Max جت در سراسر جهان مبتنی بود در روز از آن سقوط.

___

آنچه ما می دانیم

پرواز سیستم کنترل به نام MCAS برای مانور Charcteristics تقویت سیستم را شکست داد خلبانان تلاش برای کنترل هواپیما. هنگامی که آن را باعث شده برای چهارمین و آخرین بار خلبانان مبارزه خود را کنترل ستون اما بینی از هواپیما غرق شد و حتی بیشتر و جت پرواز کرد و حتی سریع تر.

مدت کوتاهی قبل از ضربه جت کاهش یافت به سوی زمین در 575 مایل در ساعت (925 kph) — در نرخ از بیش از 5 ، 000 فوت (1500 متر) در هر دقیقه — با آن بینی کج شده در 40 درجه زاویه با توجه به گزارش.

محققان با صدور چند توصیه برای بوئینگ در گزارش قرار داده و کمی تقصیر را به گردن شرکت هواپیمایی و یا آن خلبانان. در این راستا اتیوپی به روز رسانی متفاوت از یک گزارش نهایی که اندونزی محققان صادر شده پس از یک 737 Max توسط شیر هوا سقوط کرد در ماه اکتبر سال 2018 است.

داده ها در اتیوپی به روز رسانی می تواند تمدید, سوال در مورد خلبان تصمیم به نوبه خود MCAS پشت در برای اولین بار پس از غیر فعال کردن آن هنگامی که هواپیما را از بینی به پایین. یک کارشناس هوانوردی گفت: بازگرداندن قدرت به MCAS محکوم پرواز.

___

چه ما نمی دانیم

یک تجزیه و تحلیل کامل از سقوط انتظار می رود که بعد از این سال با یک گزارش نهایی. روشن نیست که آیا اتیوپی محققان خواهد شد و سپس محل بسیاری از سرزنش در بوئینگ و MCAS یا چقدر, اگر هر گونه سرزنش خواهد گرفت به خلبانان. گزارش موقت نیز ندارد, متن کامل سخنرانی ضبط صدای کابین خلبان.

___

چرا از آن مهم است

گزارش نهایی می تواند تحت تاثیر قرار چگونه به زودی اداره فدرال هوانوردی ایالات متحده خواهد اجازه دارند حداکثر پرواز دوباره. آن را نیز مفید خواهد بود در آموزش خلبانان در مورد نحوه رسیدگی به کولاک آلارم است که در رفتن و هنگامی که یک هواپیما شروع به داشتن مشکلات به طوری که آنها می توانید تشخیص مشکل و مقابله با مهم ترین چیز است.

تماس با ما در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>