هشت مرده پس از زمین لرزه ترکیه-ایران مرز

5.7 قدر زلزله زده ایران در شمال غربی مرز با ترکیه است. آنکارا می گوید: 9 نفر کشته شده اند, در ترکیه, در حالی که ایران هنوز ارزیابی خسارت و تلفات شده است.

نه نفر از جمله سه کودک و سه زن مرده پس 5.7 ریشتری زلزله که زده ایران و ترکیه مرز منطقه اوایل روز یکشنبه ترکیه وزیر کشور سلیمان Soylu گفت.

بیست و یک نفر مجروح شدند — از جمله 8 که در یک شرایط بحرانی با توجه به وزارت بهداشت.

“جستجو و نجات تلاش های در حال انجام” Soylu, گفت:, و اضافه کرد که مقامات فکر می کنم مردم هنوز هم به خاک سپرده شد سقوط بیش از 1000 ساختمان در چندین روستاهای مرزی.

این زمین لرزه عمق 5 کیلومتر (3.1 مایل) اروپایی مدیترانه ای لرزه نگاری مرکز (EMSC) گفت.

ادامه مطلب: نظر: ما باید به بحث در مورد آب و هوا

بیشتر تلفات ‘به احتمال بسیار زیاد’

کانون این زمین لرزه که زده در 9:23 صبح (5:53 UTC) بود در نزدیکی ایران ایجاد کرد از Habash-e Olya کمتر از 10 کیلومتر (شش مایل) از مرز به گفته USGS.

یک مقام ایرانی گفته تلویزیون دولتی که “تیم های نجات شده اند و اعزام به منطقه و … آن است که یک منطقه پر جمعیت در ایران و استان آذربایجان غربی.”

یکی دیگر از مقام های محلی گفته است که “به احتمال بسیار زیاد” است که وجود دارد خواهد بود تلفات و یا خسارت ایران در تلویزیون دولتی گزارش شده است. این مقام افزود که این زلزله احساس شد در چندین شهر از جمله خوی Urmiah و سلماس.

ترکی دولتی “آناتولی” گفت: این زمین لرزه همچنین باعث آسیب در چندین روستا در کشور همسایه استان وان که زده شد در اوایل این ماه توسط دو بهمن که به کشته شدن 41 نفر است.

ایران و ترکیه در میان زلزله خیز کشور در جهان است. زلزله ماه گذشته در شرق ترکیه کشته و بیش از 40 نفر دیگر در ایران باعث آسیب ساختاری به خانه بدون ایجاد هر گونه مرگ و میر.

lc/mm (AFP ایسنا)

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>