مصر رئیس جمهور سابق حسنی مبارک می میرد

مصر رئیس جمهور سابق حسنی مبارک درگذشت در سن 91. مبارک رئیس جمهور مصر برای 30 سال تا زمانی که او سرنگون شد بهار عرب و جنبش.

رئیس جمهور سابق مصر حسنی مبارک درگذشت در سن 91 مصر تلویزیون دولتی گزارش روز سه شنبه.

مبارک بود که حکومت مصر به مدت سه دهه و سرنگون شد با تظاهرات توده ای در سال 2011 درگذشت عوارض در قاهره بیمارستان که در آن او تا به حال تحت نامشخص عمل جراحی مصر تلویزیون دولتی گفت.

سابق حزب جدا و دو پسرش بودند محکوم به سه سال حبس و دستور به پرداخت میلیون ها دلار جریمه برای اختلاس از بودجه دولت است. مبارک صرف بیشتر از نگهداری او در بیمارستان شد و در نهایت آزاد در سال 2017.

ادامه مطلب: مصر Abdel-Fattah ال-Sissi — بدون چراغ امید

مصر از زمان رئیس جمهور عبد فتاح ال-Sissi, سوگواری مرگ از سقوط مبارک به عنوان یک “رهبر نظامی و قهرمان جنگ” ارائه شده و دولت را تسلیت خود را به خانواده, دفتر او در بیانیه ای گفت.

سابق بمب افکن خلبان مبارک به قدرت رسید و پس از او predecesor انور سادات بود به ضرب گلوله کشته پایین ایستاده در کنار او در یک رژه نظامی.

او در طول حکومت مبارک بود سرسخت ما متحد مبارزه علیه ستیزه جویی اسلامی و ترویج مصر صلح با اسرائیل است.

اما در سال 2011 ده ها هزار نفر از جوانان مصری در برابر او به مدت 18 روز از بی سابقه تظاهرات خیابانی در قاهره مرکزی میدان تحریر که جلب مشارکت میلیون ها نفر از مردم است.

مبارک سقوط شد و خیره کننده توسعه مشخص شده است که این بهار عربی جنبش است. اما سرنگونی سقوط مصر به سال بی ثباتی و تنظیم صحنه برای یک مبارزه قدرت بین نظامی این کشور و اخوان المسلمین.

سابق قدرتمند مراسم تشییع جنازه تنظیم شده است برگزار می شود, روز چهارشنبه در قاهره با توجه به منابع در خانواده ذکر شده توسط آلمان آژانس خبری dpa.

jcg/rg (یمن)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>