ده ها کشته در سوریه به ترکیه-حمایت نیروهای افغان در حمله ای در ادلب

ترکی-حمایت شبه نظامیان که به درگیری با نیروهای دولتی سوریه در ادلب به عنوان آنها سعی در فشار به این منطقه است. پاسخ روسیه عربستان از کشته شدن دو سرباز.

ترکی-حمایت شبه نظامیان با حمله نیروهای دولتی سوریه در شمال غربی استان ادلب در روز پنج شنبه باعث درگیری بین دو طرف ترکیه, رسانه دولتی و مخالفان دولت سوریه فعالان گفت.

ترکیه وزارت دفاع گفت: بر روی توییتر که برخی از 50 دولت سوریه سربازان کشته شدند. پنج مخازن دو نفربر زرهی دو مسلح وانت و دیگر تجهیزات نیز نابود شد آن را گفت.

دو سرباز ترک نیز کشته شدند در یک حمله هوایی وزارت گفت. پنج نفر دیگر زخمی شدند در این حمله که هدف نیروهای ترکیه آن را گفت.

روسیه که پشت رژیم رئیس جمهور سوریه بشیر اسد مسئولیت برای پاسخ حمله هوایی.

روسیه وزارت دفاع متهم ترکیه از ارائه توپخانه و پشتیبانی با توجه به نظرات اعلام شده توسط دولت اجرا ریا اینترفاکس و TASS آژانس های خبری.

این درگیری یک روز پس از رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان هشدار داد از “قریب الوقوع” ترکیه با حمله نظامی در یمن است. در اوایل این ماه 13 سرباز ترک کشته شدند که نیروهای سوریه از تلاش برای اصلاح شورشی-دژ برگزار شد.

‘گفت و گو سالم’

ترکیه وزیر دفاع Hulusi Akar گفت: در مصاحبه با CNN Turk روز پنج شنبه که ترکیه و روسیه در حال بحث در مورد استفاده از حریم هوایی سوریه در ادلب. او گفت: این مشکل را می توان غلبه بر اگر روسیه “مراحل کنار گذاشته است.”

Akar اضافه شده است که “گفت و گو سالم” بین ترکیه و روسیه بر روی زمین در ادلب. او گفت که ترکیه قصد ندارد از درگیری با نیروهای روسیه در ادلب و تنها هدف این است که دولت سوریه است.

Akar همچنین گفته سی ان ان ترک است که ترکیه در مذاکرات با ایالات متحده احتمالا خرید سیستم های موشکی پاتریوت.

“در گذشته آنها فرستاده اند ما دفاع هوایی باتری. کشور ما مواجه با یک موشک تهدید,” او گفت:. “در این راه وجود دارد می تواند پشتیبانی (از طریق استقرار) از پاتریوت” او گفت:.

در سال گذشته ترکیه امن مقابله با روسیه برای خرید S-400 موشک نادیده گرفتن آمریکا هشدار انجام کسب و کار با روس ها. آمریکا در پاسخ به تعلیق یک F-45 جت جنگنده برنامه با ترکیه است.

آلمان و فرانسه نگران

بعد در پنجشنبه آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی به نام ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به ابراز نگرانی در مورد وضعیت انسانی در یمن است.

“هر دو ساخته شده روشن چقدر آنها نگران فاجعه انسانی وضعیت مردم در سوریه استان ادلب” سخنگوی گفت. “هر دو خواستار فوری برای پایان دادن به جنگ و امکان کمک های انسان دوستانه برای مردم است.”

هر دو مرکل و پاکسازی در بروکسل اتحادیه اروپا شدند.

در تماس با پوتین “تاکید بر نیاز به کارآمد اقدامات برای خنثی کردن تهدید تروریستی در حالی که احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه” کرملین گفت.

dv/aw (AP, Reuters)

DW می فرستد یک انتخاب سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>