یک نگاه در سایت های رسانه های اجتماعی نشان می دهد جامعه آسیایی مواجه است تبعیض است. دویچه وله خبرنگاران در بازدید از بن آسیایی جامعه برای یک نگاه نزدیک تر است.

“من وقت ندارم در حال حاضر. نگاه کنید که چگونه ما مشغول هستند. بعدا می گوید:” بسیار تاکید کردن زن پخت و پز در غذای آماده رستوران با یک سوپر مارکت در شهر بن. در راه او در پاسخ به این سوال که به هر حال: مردم, اجتناب از, آسیایی, سوپر مارکت ها و رستوران ها به دلیل ترس بیش از coronavirus? پاسخ به نظر می رسد هیچ حداقل نه در اینجا.

سوپر مارکت اولین بار از بسیاری از آسیایی, کسب و کار ما خبرنگاران و بازدید در این روز در شهر بن شهر 320,000 ساکنان و در واقع بر روی رودخانه راین در غرب آلمان است. بن محبوب در میان گردشگران آسیایی. آن است که بعد از همه زادگاه آهنگساز مشهور آلمانی لودویگ فون بتهوون و می تواند یکی از بازدید از خانه که در آن او متولد شد.

بتهوون یکی از دلایل اصلی آسیایی, گردشگران گله به شهرستان ریورساید. که مورد علاقه است به خصوص مشتاق این سال به عنوان شهر بن برگزار خواهد شد تعدادی از برنامه های ویژه مارک خود 250 تولد — قرعه کشی برای بازدید گردشگران.

ادامه مطلب: نظر: رها کردن تاج-نژاد پرستی در برابر مردم چین

Beethoven house (DW/Marco Müller)

بتهوون خانه تساوی انبوه جمعیت به شهر بن پایتخت سابق آلمان غربی

‘من یک ویروس’

داستان تبعیض علیه آسیایی ها از شیوع کروناویروس شروع می شود در هر تعداد از سایت های رسانه های اجتماعی. و هشتگ مبارزات ظهور کرده اند تا در زبان های مختلف در توییتر تحت نام #IAmNotAVirus. داستان سند مواردی است که در آن باید پیاده عبور از خیابان برای جلوگیری از آسیایی ها, چگونه, آسیایی ها در حال حاضر در مغازه ها و یا شفاهی مورد آزار قرار گرفته به عنوان “حامل ویروس.” یکی دیگر از روند مستند است که این پدیده از مردم اجتناب از رستوران آسیایی. بنابراین این موارد جدا شده و یا این است که آنچه در زندگی روزمره به نظر می رسد مانند در آلمان در حال حاضر ؟

Bonn pharmacy (DW/M. Müller)

داروساز استفانی Maletz در بن

حضور همه جانبه از coronavirus

یکی از چیزهایی است که بلافاصله روشن است: نه تنها این ویروس تسلط بر سرفصل های آن نیز در همه جا حاضر موضوع در زندگی روزمره است. هنگامی که ما متوقف شده توسط یک داروخانه در شهر بن یک چیز بلافاصله گرفتار چشم ما. آن را نشانه ای ضبط شده به فروشگاه نقدی, ثبت نام, خواندن: “آن است که از نظر علمی ثابت شده است که با پوشیدن یک ماسک صورت ارائه خواهد شد قابل توجهی حفاظت در برابر coronavirus.”

داروساز استفانی Maletz می گوید ماسک با ساخته شده است در فیلتر های بسیار محبوب این روزها — به ویژه در میان مشتریان خارجی: “امروز صبح برخی از چینی در آمد و می خواست به خرید 200 نفر از آنها را. متاسفانه ما تا به حال تنها 50 به طوری که آنها آنها را خریده و به سمت چپ.” او می گوید: آنها می خواستند برای قرار دادن ماسک برای اعضای خانواده به خانه بازگشت. در حال حاضر این مورد که هزینه های €10 ($8.50) است به فروش می رسد هر چند Maletz می گوید او نازک پزشکان ماسک که تنها هزینه 20 سنت در هر کدام.

بیشتر بخوانید: آلمان: ‘ناقص’ coronavirus مطالعه گسترش اطلاعات غلط

asian market in Bonn (DW/M. Müller)

Minh Phung Hoang می گوید DW چگونه coronavirus وحشت تحت تاثیر کسب و کار خود را

‘کمتر مشتریان در آینده’

Minh Phung Hoang نشسته پشت, پول نقد, ثبت نام در, از فروشگاه مواد غذایی در نزدیکی ایستگاه قطار مرکزی به عنوان او با این گوشی. در این لحظه وجود ندارد مشتری در چشم. به این دلیل است که از coronavirus?

“من می خواهم بگویم coronavirus تحت تاثیر کسب و کار. کمتر مشتریان در آینده. اما هیچ کس در واقع گفت هر چیزی در مورد این ویروس می گوید:” ویتنامی مرد. او به ما می گوید که فروش کاهش یافته است در طول هفته گذشته — نه زیاد اما هنوز هم به طرز محسوسی.

در ناخن سالن مشتریان و manicurists نشستن بسیار نزدیک به یکدیگر است. در یکی از این فروشگاه در مرکز شهر بن یک جوان, مرد در حال انجام یک مشتری ناخن. او نمیخواهد به ثبت می شود و نه نشانی از او می خواهم به ما نام خود را. او تصدیق میکند که به طور معمول همه همکاران خود خواهد بود در حال حاضر, اما برخی از مشتریان دور ماندن — و همکارانش مجبور به صبر در اطراف. او می گوید که مطمئن نیست چرا که. پرسید: اگر آن را تا به چیزی برای انجام با کروناویروس او می گوید: “این ممکن است اما من مطمئن نیستم.”

این وضعیت همان بود در یک رستوران آسیایی ما بازدید کردند. یک کارمند وجود دارد که او نیز نمی خواست به نام او به ما گفت که کمتر مهمانان ناهار خوری در ایجاد این روزها.

اما …

هر کسی که خواندن این دور ممکن است تصور است که رسانه های اجتماعی گزارش از آسیایی ها در آلمان اجتناب درست هستند. اما این تنها نیمی از داستان است. در دوم ناخن, سالن, سه, آسیایی, کارکنان بسیار شلوغ دادن آرایش ناخن و مانیکور. آنها به ما بگویید که در کسب و کار طبیعی است. این چیزی است که شنیده می شود در طول روز در تعدادی از رستوران ها و مغازه ها.

وقتی پرسیده شد که اگر کسب و کار شده است منفی نهفته ژانگ Baoxiang صاحب یک سوپر مارکت می گوید: “هیچ. همه چیز عادی است در آلمان—, چینی, آلمانی — همه چیز عادی است. هیچ تفاوتی نسبت به قبل از.” هوانگ ژانگ فو, صاحب, Ocean, Paradise, یک رستوران چینی در یک چینی به سبک کشتی لنگر انداخت در راین concurs. شانگهای-متولد رستوران می گوید: او نه از دست هر کسب و کار است. او می گوید: همه چیز عادی است — تقریبا همه چیز.

او به ما می گوید “شب گذشته با کسی شوخی تماس بگیرید. آنها گفتند که می خواستم به می آیند برای شام اما نمی خواهید این ویروس. که واقعا در نوع اذیت من است.” او می گوید که او درک نمی شوخی است.

بیشتر بخوانید: Coronavirus: دوری می گزیدند و ‘غم انگیز, اشتباه, جای تعجب نیست’

گئورگ Türk یک عضو از چین-آلمان و انجمن دوستی و مدیر عامل DeKang یک شرکت است که توصیه می کند شرکت های آلمانی فعال در چین است. او به ما می گوید این ویروس به طور مستقیم مختل حداقل یکی از جنبه های کار خود را — او برنامه ریزی شده بود تا میزبان یک گروه از بازدید کنندگان چینی در پایان ماه اما این گروه مجبور شد برای به تاخیر انداختن سفر خود را برنامه.

Türk نیز اشاره تولد او با حضور بیش از آخر هفته. او می گوید زمانی که مردم متوجه آنچه که او را برای یک زندگی آنها شروع به پرسیدن سوال در مورد زمانی که او در گذشته به چین بوده است و اگر او مریض بود. او می گوید: سوالات نیمه شوخی نیمه جدی و او به آنها گفت, “آیا می انجام دور.” او می گوید: او هنوز به شنیدن در مورد تبعیض از هر یک از چینی خود دوستان است.

همه مردم صحبت ما را به درون جامعه آسیایی در بن جواب داد: با قطعی “نه” وقتی پرسیده شد که اگر آنها تا به حال تجربه هر گونه تبعیض. تقریبا همه آنها. یک زن شاغل در آسیا غذای آماده رستوران گفت که هنگامی که دوستان خود را در فروشگاه های مواد مخدر روز دیگر صندوقدار بلافاصله رسیده اسپری ضد عفونی کننده پس از آنها پرداخت می شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im