آیا coronavirus واقعا سرچشمه در یک آزمایشگاه?

آیا رمان coronavirus فرار از یک آزمایشگاه است که تحقیقات خفاش ها? هر چند ریشه های اولیه از ویروس باقی می ماند مشخص نیست برخی از دانشمندان چینی’ کار کمک به توسعه یک واکسن. DW بررسی حقایق است.

محققان و روزنامه نگاران شده اند گمانه زنی برای ماه ها در مورد چگونگی کروناویروس جدید, SARS-CoV-2 پدید آمده در شهر ووهان چین. نشانه های اولیه با اشاره به اصطلاح مرطوب بازار که در آن ماهی ها فروخته شد همراه با حیوانات وحشی.

با این حال رسانه های غربی رسانه ها گزارش داد که این ویروس احتمالا سرچشمه در نزدیکی ووهان موسسه ویروس شناسی.

ادامه مطلب: از خفاش ها به pangolins, چگونه ویروس رسیدن به ما ؟

مشابه نظریه شروع ساخت دور در سایت های رسانه های اجتماعی به عنوان اوایل ژانویه عمدتا در ارتباط با تئوری های توطئه ارجاع چینی مخفی نظامی labs توسعه bioweapons. در آن زمان واشنگتن پست روزنامه خار نظریه که این ویروس ساخته دست انسان با استناد به کارشناسان که ارزیابی شده که ویژگی های آن اشاره کرد و به طور طبیعی رخ می دهد ویروس و نه ساخته دست انسان جهش.

که ارزیابی تایید شد توسط یک تیم از محققان به رهبری Kristian G. اندرسن منتشر شده که پیدا کردن بیان به همان اندازه در مارس 17 نسخه از مجله Nature Medicine.

عامل دیگری که به نظر می رسد برای تایید است که ارزیابی این واقعیت است که آزمایشگاه کار نیست و آن مقدار از آن در تحقیقات مختلف خفاش ویروس های منتشر شده در مجلات حرفه ای. شرکای غربی نیز درگیر شده است و در تعدادی از پروژه های تحقیقاتی انجام شده در ووهان. یکی از کسانی که شرکای شد دانشگاه تگزاس’ گلوستون آزمایشگاه ملی. بریتانیا ایمیل های روزانه روزنامه گزارش کرده است که دولت آمریکا همچنین حمایت مالی برای تحقیقات در آزمایشگاه در ووهان.

که در آن برای اولین بار عفونت آمده است ؟

اما با وجود همه این نشانه به خلاف آن نمی توان گفت که برخی از این بیماری همه گیر نیست به طور تصادفی وارد جهان از طریق ووهان آزمایشگاه.

به عنوان اوایل به عنوان پایان ماه ژانویه مجله علم چاپ مقاله سوال نظریه رسمی که این ویروس شده بود انتقال از حیوان به انسان در مرطوب بازار است. و دیگری مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی لانست به این نتیجه رسیدند که 13 از اولین 41 نفر مبتلا COVID-19 تا به حال هیچ تماسی آنچه به ووهان بازار است.

علاوه بر این احتمال است که “بیمار صفر” — اولین کسی که به این بیماری آلوده شده بود در اوایل ماه نوامبر سال 2019. این اولین مورد بود بدون اتصال به بازار به عنوان دانیل hannah fraser استاد برای بیماری های عفونی در مرکز پزشکی دانشگاه جورج تاون آمریکا گفت: علم صحبت می کند در مصاحبه ای در اواخر ماه ژانویه است.

A horseshoe bat

پژوهشگر چینی Shi Zhengli آثار یافت شده از coronavirus در مدفوع از یک خفاش نعل اسب

محققان به سرزنش ؟

اما چگونه این ویروس را در راه خود را به ووهان بازار ؟ شیعه Zhengli استاد ویروس شناسی در ووهان موسسه که منتشر یافته در بت ویروس در شماره فوریه طبیعت, ممکن است پاسخ. در یک داستان استاد زد که در جنوب چین صبح پست روزنامه در فوریه 6, او گفت: چگونه او تا به حال سفر به غارهای سراسر 28 مختلف استان برای جمع آوری مدفوع خفاش.

به عنوان نیز گزارش شده در مجلات مانند علمی آمریکا, او با استفاده از این نمونه ها برای ایجاد یک آرشیو کامل از خفاش ها در کامپیوتر است. در اوایل سال 2019 او و همکارانش منتشر شده مطالعه گسترده در بت coronaviruses. در این گزارش اشاره کرد که خفاش نعل اسبی بود وکتور برای coronavirus گونه های شبیه به یکی که بعدها به نظر می رسد در ووهان.

این بود تیم او کار ساخته شده است که این امکان را به توالی و انتشار ویروس در ژنوم تا به سرعت ارائه تاریخی فرصت بی سابقه ای برای سرعت در آینده با یک واکسن.

هنوز بیش از چند هفته گذشته شیعه Zhengli شده است بی وقفه در سایت های رسانه های اجتماعی در آسیا و سراسر جهان است. که باعث شده است تا یک دفاع از نیویورک-بر اساس تحقیقات شریک پیتر Daszak سر از EcoHealth داد یک سازمان غیر دولتی با تمرکز بر پژوهش های علمی و پیشگیری از بیماری همه گیر.

صحبت کردن با ما رادیو عمومی برنامه Democracy Now!, Daszak گفت: این نظریه که این ویروس در بر داشت راه خود را از ووهان آزمایشگاه بود “خالص مزخرف.” او گفت که او تا به حال شخصا با کار آزمایشگاه برای 15 سال است که آن را ذخیره نمی کند SARS-CoV-2 ویروس ها در آن محل.

“این واقعا یک سیاسی از ریشه های همه گیر و این واقعا مایه تاسف است,” او گفت: داستان در دلالت هر گونه ارتباط بین آزمایشگاه و شیوع.

قابل ذکر است که دولت چین به تازگی شروع به سانسور داستان برخورد با کسانی که ریشه. هنگامی که مواجه با اتهامات چاپ شده در روزانه ایمیل به سفارت چین در لندن واکنش نشان داد و با عصبانیت خواستار آنها را “بی اساس.” سفارت نیز منتشر شد بیانیه ای گفت که پژوهش با هدف پیدا کردن ریشه های COVID-19 بود و هنوز هم در جریان است.

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>