دهلی شورش: قربانیان تلاش برای بازسازی زندگی خود

بی خانمان بازماندگان از ماه گذشته در دهلی نو شورش در حال حاضر به صورت یک آینده نامشخص کثیف در اردوگاه به عنوان آنها صبر کنید برای کمک به. DW صحبت با داوطلبان و مردم ساکن در اردوگاه ها.

چند هفته گذشت از خشونت اوباش rampaged از طریق محله در حومه دهلی نو ترک مرگ و نابودی در پی خود. با توجه به رسمی شماره 53 نفر کشته و بیش از 200 مجروح شدند. صدها نفر از خانه ها و مغازه ها شد و آتش همراه با هزاران نفر از وسایل نقلیه.

برای برخی از کسانی که زندگی می کردند از طریق شورش درد و رنج همچنان به عنوان آنها را از دست داده اند همه چیز متعلق به آنها. هزاران نفر از این افراد در حال حاضر زندگی در “بی خانمان اردوگاه” هیچ اگر زندگی خود را همیشه به حالت عادی بازگشت.

ادامه مطلب: چگونه دهلی نو مسلمانان و هندوها در مواجهه با خشونت با هم

DW بازدید یکی از این اردوگاه های واقع در شمال شرق دهلی نو Mustafabad. راه رفتن به محل اردوگاه احساس مانند بازدید از یک موزه زنده به حدی از خشونت که لرزاند محله با بقایای شورش موجود در کانال ها و ساختمان های آسیب دیده.

اردوگاه ساخته شده بود که توسط دولت در شهرستان بر اساس یک مسجد محلی و برآورد از 1200 نفر در اینجا زندگی کرده از فوریه 28. یک هیات از داوطلبان آن را نگه می دارد در حال اجرا و تیم از پزشکان و درمانگران و وکلا ارائه کمک به کسانی که نیاز دارند.

علاوه بر فیزیکی زخم های بسیاری از بازماندگان در حال درد و رنج از ضربه روحی. اضطراب در هوا است که یکی وارد اردوگاه و آن را می توان در چهره مردم از جمله کودکان.

مردم زندگی می کنند نزدیک به هم در موقت چادر از جمله تنها ملزومات برهنه و بدون مبلمان دیگر از یک تخت خواب. زنان و کودکان زنده به طور جداگانه از مردان است.

هیچ راه بازگشت به خانه

دهلی اقلیت کمیسیون یک سازمان دولتی است که محافظت از منافع اقلیت های مذهبی بوده است مشاوره کسانی که زندگی در اردوگاه ها در حالی که کمک به فرزندان برای مقابله با استرس است. Bartika داوطلب گفت: DW که چند تا از آنها را از دست داده اند و اعضای خانواده خود را.

در بسیاری از دانشجویان جوان نیز تعجب که چگونه آنها را می توانید در ادامه مطالعات خود را پس از کتاب و یادداشت ها نابود شدند همراه با خانه های خود. “ما در حال تلاش برای کمک به آنها را به عنوان آنجا که ممکن است” گفت: Bartika اضافه کرد که بسیاری از جوانان مسلمان در حال ترس از طرد اگر و زمانی که آنها به کلاس بازگشت.

Saiful Islam, یک دانش آموز نوجوان است بسیار مشتاق رفتن به مدرسه خود را و او مطمئن نیستید اگر او خواهد شد و پذیرفته شده توسط جامعه به عنوان تنش بین هندوها و مسلمانان همچنان ادامه دارد. اسلام همچنین گفت: DW که بسیاری از کسانی که زندگی در اردوگاه مطمئن هستند که اگر آنها هرگز قادر به بازگشت به خانه.

معیشت در دود

“هنگامی که ما به بازگشت به محله ما و کسانی که ما را در ارائه پول برای بازسازی خانه های ما ؟” گفت: Firoz اختر که در تلاش برای بازگشت به خانه پس از شورش ولی هیچ چیز باقی مانده است. “هیچ چیز در خانه ما حتی روی پشت بام. همه چیز شده است دمیده دور با استفاده از یک سیلندر گاز” او گفت: DW.

او تا به حال هیچ گزینه ای دیگر اما به بازگشت به اردوگاه. Firoz حال اجرا یک فروشگاه کوچک مجاور به خانه اش. که خانواده اش را تنها درآمد و از آن نابود شده است, او گفت:.

یکی دیگر از اردوگاه نشین و 75 سال Rubina خاتون گفت: او دهکدهای از دست داد امید به آینده. خانواده او ساخته شده یک زندگی با یک لبنی کسب و کار. هنگامی که شورش را در محله خود او مجبور به ترک خانواده 21 گاو و فرار به ایمنی.

“پس از خشونت متوقف شد و من با عجله به خانه به بهانه من گاو اما هیچ کدام وجود دارد یافت می شود,” او گفت: DW. “میان پشته از تخریب فقط دو نفر از ما را گاو می توان پیش بینی کرد. یکی از آنها را از دست داده بود هر دو چشم و لنگش در اطراف محله با پای شکسته.

“طلا و جواهر و پول است که من را نجات داد برای من نوه عروسی نیز به سرقت رفته است. من نمی توانم تصور کنید که همه چیز را همیشه به حالت عادی بازگشت. من نمی خواهم به زندگی می کنند دیگر هیچ” گفت: خاتون.

در انتظار حمایت دولت

برخی از خانواده ها گفته شد که برخی از حمایت دولت ارائه خواهد شد برای کمک به آنها در راه اندازی خانه های خود را دوباره وجود دارد اما هیچ نشانه ای از آن نشده است. این اردوگاه را از بین داوطلبان گفت: احساس ناامیدی در حال رشد است و با گذشت هر روز.

هنوز همه داوطلبان و وکلا و پزشکان در تلاش هستند تا بهترین خود را برای کمک به این افراد است. پزشکی سرپرست Angshu Antony گفت: “ما در حال اجرا است یک چادر پزشکی در اینجا برای دو هفته. در طول شورش گاز اشک آور استفاده شد و گسترده است. بسیاری از اردوگاه ساکنان هنوز در حال مبارزه با اثرات گاز است.”

آنتونی گفت که بسیاری از مردم همچنان مشکل در تنفس. به عنوان جدید کروناویروس در دهلی نو نگرانی وجود دارد که این اردوگاه می تواند آسیب پذیر است. با توجه به یکی دیگر از داوطلبان پزشک وجود دارد که تا کنون هیچ مورد از COVID-19 در کمپ.

“اما در چنین شرایطی اگر هر یک از اردوگاه ساکنان آلوده, از آن خواهد شد بسیار دشوار است برای کنترل اوضاع در اینجا,” او گفت:.

همانطور که برای آینده از کسانی که زندگی در اردوگاه بسیاری از سوالات بدون جواب باقی می ماند. مقامات قول داده بود که ترتیبات ساخته شده باشد را به شورش بازماندگان خانه بلافاصله پس از جشنواره هولی در هفته گذشته.

اما معلوم نیست که در آن مردم را به خانه های خود شده اند نابود شده است.

“مردم از این محله ها ممکن است همچنان ماندن در این اردوگاه به عنوان طولانی به عنوان آنها نیاز به. دولت آماده است تا به ارائه کمک های اولیه” گفت: Arvind Kejriwal, دهلی وزیر.

اما اقامت طولانی در یک کثیف در اردوگاه یک سوال راه حل برای این مشکل.

“هیچ کس نمی تواند ادامه زندگی در چنین شرایط است. فوری ترتیبات باید برای کمک به اردوگاه ساکنان به خانه هایشان بازگردند.” آقای شمشاد و یک دیوان عالی کشور, وکیل گفت: DW.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>