مبارز Hongkongers بزرگداشت قتل عام میدان تیان آن من با وجود ممنوعیت

Thousands از هنگ کنگ معترضان به مبارزه طلبیده پلیس ممنوعیت پنج شنبه شب به مرحله سالانه افروزی در سالگرد 4 ژوئ

توسط PATRIS-FUN در 15 خرداد 1399

Thousands از هنگ کنگ معترضان به مبارزه طلبیده پلیس ممنوعیت پنج شنبه شب به مرحله سالانه افروزی در سالگرد 4 ژوئن 1989 — تاریخ که چینی مخازن نورد به پکن میدان تیان آن من به له شدن یک دانشجو به رهبری جنبش دموکراسی.

برای سه دهه گذشته semiautonomous هنگ کنگ شده است تنها جایی بر خاک مجاز به آشکارا برگزاری یک توده یادبود. اما در یک اقدام بی سابقه که موجب انتقاد دولت لغو این رویداد را سال به نقل از شیوع کروناویروس و نیاز اجتماعی فاصله.

تنها چند ساعت قبل از فعالان آغاز فیلترینگ به ویکتوریا پارک به هر حال خطر جریمه و بازداشت هنگ کنگ مقننه جرم توهین به چین سرود ملی. هر کسی گناهکار مسخره "مارس از داوطلبان" می توانید به سه سال زندان و جریمه نقدی تا 50,000 دلار هنگ کنگ دلار ($6,450).

مخالفان درک این لایحه به عنوان یک تخلف در شهر آزادی بیان و ببینید که در آن عبور از فرسایش بیشتر از آزادی های مدنی مجموعه هنگ کنگ جدا از بقیه از چین است.

تنش در حال حاضر در حال اجرا پس از پکن حرکت های اخیر به اهلی تظاهرات ضد دولتی که فلج چینی-اداره شهرستان برای نیمه دوم سال 2019.

تازه تظاهرات شروع شد و در پایان ممکن است پس از حزب کمونیست چین (CCP) اعلام کرد برنامه ای برای اعمال امنیت ملی قانون جلوگیری از اعمال براندازی و تجزیه طلبی. آن را به احتمال زیاد خواهد شد از دولت در برابر مخالفان دولت اما آن را نیز به پرسش های مطرح شده در طول چه مدت پکن خواهد بود مایل به تحمل مخالفت در سر محاصره از جمله بزرگداشت حساس تاریخی سالگرد.

در ویکتوریا پارک در پنج شنبه شب معترضان خود را به خشم و سرخوردگی آشکار آنها به عنوان تلاش برای از بین بردن وارن از فلز موانع و پلیس ، دیگران دست تکان دادند این تظاهرات پرچم خواستار "انقلاب از زمان ما است."

یک معلم بازنشسته مدرسه که خواسته بود تنها با شناسایی نام خانوادگی خود را Yeung با توجه به دلایل ایمنی به نام سرود ملی لایحه "مستقیم محدودیت [از] از آزادی های ما."

65 ساله می گوید او نشد و سالگرد تیان آن من هر سال از سال 1989 زمانی که او به تماشای آن اتفاق افتاد در تلویزیون. "این وظیفه من," او می گوید. "من مجبور به ایستادن تا صحبت کردن."

بیش از 3000 شورش افسران مستقر شدند و به اجرای زنده داری, ممنوعیت, با توجه به رسانه های محلی گزارش. به زودی پس از مردم شروع برگزاری در پارک یک بلندگو به آنها هشدار داد آنها می تواند پیگرد قانونی برای مونتاژ وجود دارد.

هنگ کنگ داد در حمایت از میهنی جنبش های دموکراتیک در چین گروهی که سازماندهی سالانه افروزی به نام از مردم در اطراف شهر به نور یک شمع در 8 p. m. و به رعایت یک دقیقه سکوت در 8:09 بعد از ظهر از هر مکان.

لی Cheuk-یان صندلی از اتحاد می گوید او معتقد است انگیزه های سیاسی شدند تصمیم به ممنوعیت این رویداد پس از محلی منتقل coronavirus موارد کاهش یافته اند.

"اگر آنها را از ترس ویروس اگر آنها فکر می کنم این ویروس بسیار خطرناک است که به سلامت عمومی چطور آنها مجاز مدارس برای باز کردن ؟" او می گوید.

در حالی که میله سواحل مدارس و کلیساها شده اند مجاز به از سرگیری عملیات دولت در روز سه شنبه تمدید ممنوعیت تجمع بیش از هشت نفر برای دو هفته دیگر. آن را نیز تمدید اجباری قرنطینه اقدامات برای ساکنان ورود از خارج از هنگ کنگ.

زمانی که پلیس را رد کرد برنامه ای برای نگه داشتن این سال را به شب زنده داری کرد و گفت: این رویداد خواهد ژست یک "تهدید عمده برای سلامت عمومی" جانباز دموکراسی فعالان نگران شد. برخی از آن زمان به عنوان شواهد بیشتر از پکن اعمال کنترل های سخت تر.

"ژوئن 4 شب زنده داری همواره سیاسی محرک به پکن می گوید:" Andrew J. ناتان, یک استاد علوم سیاسی در دانشگاه کلمبیا که co-ویرایش کتاب به تیان آن من مقالات. "در حال حاضر که پکن است تشدید کنترل از هنگ کنگ این فرصت برای پایان دادن به این بزرگداشت در خاک چینی از مقاومت در برابر استبداد."

فعالان برگزاری یک کشته و زخمی بر جای ویکتوریا پارک در هنگ کنگ در 4 ژوئن سال 2020 است.
آنتونی والاس—خبرگزاری فرانسه/گتی ایماژ

نمادی از هنگ کنگ استقلال

هنگ کنگ شده است سایت اصلی به عموم بزرگداشت خونریزی در تیان آن من. هر چند رسمی تلفات ناشناخته است آن است که به طور گسترده ای اعتقاد بر این است که صدها اگر نه هزاران نفر کشته شدند.

سالگرد باقی می ماند یک موضوع تابو در سرزمین اصلی. یک بررسی رسمی هرگز برگزار شد و چند که تلاش برای بزرگداشت آن به زندان افتاده اند. حتی جستجوهای اینترنتی برای هر اصطلاحات مرتبط مانند تاریخ آن اتفاق افتاده است—در حال مسدود شده توسط چین سانسور دستگاه.

ادامه مطلب: 'به من گفته شده است دروغ است.' جوان چینی به یاد بیاورید زمانی که آنها برای اولین بار آموخته تیان آن من

اما در هنگ کنگ صورت تساوی گنده محزون جمعیت. بیش از 180,000 برآورد شد برای جمع آوری کرده اند در ویکتوریا پارک سال گذشته است. مذهبی رهبران معترضان شهود و بستگان کشته شدگان به طور معمول به سخنرانی در hardcourt زمین فوتبال. بر خلاف درگیری های خشونت بار بین پلیس و معترضان که در برابر سال گذشته بیش از شب زنده داری شناخته شده است به یک صلح آمیز رویداد. شرکت کنندگان سال گذشته در اطراف گیر پس از جمع آوری زباله ها و خراش موم شمع.

به هنگ کنگ جانباز دموکراسی فعالان بزرگداشت تیان آن من سرکوب ارائه می دهد یک راه برای ترمیم و نشان دادن هنگ کنگ استقلال و اثبات آن ادامه داد: معافیت از دولت کمونیست را سانسور.

این مستعمره سابق بریتانیا بود متحد با چین در سال 1997 هشت سال پس از تیان آن من " بود. اما نخستین معاهده حل و فصل این سرزمین را در آینده در حال حاضر بوده است جوهر مدتها قبل از نظامی کشته و زخمی شدند. تصاویر از سربازان سرکوب یک دموکراسی نوپای جنبش بسیاری از Hongkongers تا به حال به طور فعال در حمایت نیست جواب خوبی برای شهرستان خود آرمان حق رای همگانی.

"در سال 1989 [هنگ Kongers] بودند دچار آسیب های روانی توسط پکن قتل عام; و آنها نمی توانند در مورد آن را فراموش," Jean-Pierre Cabestan, یک استاد علوم سیاسی در هنگ کنگ باپتیست دانشگاه می گوید. "شب زنده داری شده است بخشی از هنگ Kongers DNA از آن راه به تصریح هنگ کنگ هویت تمایز سیاسی آزادی و استقلال است."

دانش آموزان پاک "نظامی" ستون ابر "شرم" یک بنای یادبود برای کشته شدگان در سال 1989 تیان آن من سرکوب در دانشگاه هنگ کنگ در 4 ژوئن سال 2020 است.
بیلی H. C. Kwok—Getty Images

اما در سال های اخیر برخی از جوان هنگ Kongers خودداری از شب زنده داری کرد و گفت آن است که بیش از حد متمرکز بر گذشته است. دیگران تقسیم بر سازماندهی گروه هدف برای ساخت "دموکراتیک چین" خواستار آن نیست مترقی به اندازه کافی. بسیاری از فعالان خواهید بیشتر آزادی های دموکراتیک در این سرزمین و به طور فزاینده ای خواستار استقلال در هنگ کنگ به عنوان یک راه برای ابراز خصومت نسبت به پکن حتی اگر بیشتر فکر نمی کنم این امکان پذیر است.

اما در روز پنج شنبه شب این ممنوعیت در شب زنده داری و عبور از سرود ملی قانون گالوانیزه برخی از حامیان جوان برای آمدن به پارک.

"من آمد به دلیل اخیر [اعتراض] جنبش می گوید:" ریکو یک 22 ساله دانشجوی دانشگاه که به نام مستعار. او می گوید این تنها دومین شب زنده داری و پس از او پیوست سالگرد چهار یا پنج سال پیش.

"ما در حال جمع آوری امشب به مردم نشان می دهد چقدر ما را دوست ندارند CCP و [به] یادآوری مردم در جهان چه CCP را 31 سال پیش و چه در چین در حال انجام است به هنگ کنگ, در حال حاضر," او می گوید.

نگرانی برای آینده

بسیاری از ترس است که قریب الوقوع امنیت ملی قانون را بزرگداشت سالگرد تیان آن من بیش از حد خطرناک در سال آینده. اگر چه این قانون با هدف outlawing اعمال مانند تجزیه طلبی براندازی و تروریسم از جمله اتهامات به طور منظم در سرزمین اصلی به سرکوب مخالفان می باشد.

"در سال های آینده حتی اگر هیچ عامه منطقی برای ممنوعیت بزرگداشت من پیش بینی است که مقامات را پیدا خواهد کرد دیگر توجیه" می گوید: Nathan استاد در دانشگاه کلمبیا.

"Beijing جدید امنیت ملی قانون برای هنگ کنگ به نظر می رسد به احتمال زیاد به ارائه یک حقوقی بنیاد برای چنین آینده ممنوع," او می گوید.

رئیس سابق اجرایی CY لئونگ اذعان کرد در مصاحبه ماه گذشته که سالانه افروزی و آن سازمان می تواند هر دو سقوط گرفتار جدید امنیت ملی قانون بسته به اینکه چگونه این قانون نوشته شده است توسط پکن.

معترضان در ویکتوریا پارک بودند خوشبین نیست. "این است که احتمالا در ماه ژوئن گذشته 4 گردهمایی که دلار هنگ کنگ خواهد شد که شاید یکی از آخرین تا کنون در چین می گوید:" ریکو.

در ماکائو تنها جای دیگر در چین مجاز به مناسبت سالگرد تیان آن من, مقامات نیز ممنوع این سال را به شب زنده داری به دلیل نگرانی بیش از COVID-19 اگر چه وجود نداشته است جدید تایید موارد در قمار مکه برای تقریبا دو ماه. تصویب شد و همچنین لغو ماکائو سالانه, open-air نمایشگاه عکس در قتل عام.

"مشکل این است که در سال 1989 ما رو همان وحشیانه رژیم می گوید:" لی هنگ کنگ افروزی سازمان.

با وجود این سال را مبنی بر جمع آوری برخی از Hongkongers هنوز هم یافت می شود از راه های دیگر به مناسبت سالگرد. شمع روشن شد در آپارتمان, ویندوز, در حالی که رویدادهای کوچکتر مانند خوانش و خدمات کلیسا بودند و برنامه ریزی شده در سراسر شهرستان.

جفری Wasserstrom مورخ و نویسنده از شب زنده داری: هنگ کنگ در آستانهگفت: زمان آن است که ممکن است تصور کنید که در آینده برای این شهر است که در آن هیچ رسما تایید شده در مقیاس بزرگ vigils در 4 ژوئن.

"اگر اتفاق می افتد که برخی از مردم مطمئنا پیدا کردن راه های خلاق برای حفظ سنت بزرگداشت زنده" او می گوید: "اما در راه زیرکانه از یک همایش بزرگ در ویکتوریا پارک."

در این سال حتی با این رویداد سالانه از لحاظ فنی ممنوع هزاران نفر از مثل نور سوسو شمع یک بار دیگر روشن چهره های جوان و پیر در ویکتوریا پارک. در لحظه ای از عزاداری همه آنها سقوط کرد و سکوت.

شب زنده داری شرکت کنندگان متعهد به نگه داشتن سنت شمع تجمع هر چه اتفاق می افتد. "من هرگز خواهد فراموش می گوید:" مردی که شناسایی خود را به عنوان عمو چان, 75. "اگر در سال آینده ما نمی آمد در اینجا ما می توانید استفاده کنید دیگر جایی برای ادامه به یاد داشته باشید این روز است."

نوشتن به امی Gunia در amy.gunia@time.com.tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب