قبرس: معترضان, درگیری پلیس در بسته پاسگاه

پلیس با استفاده از گاز اشک آور در تظاهرات و تلاش برای فشار از طریق مسدود بازرسی در تقسیم سرمایه جزیره. مقامات می گویند بسته شدن بود یک اقدام احتیاطی در برابر coronavirus.

درگیری شکست در قبرس در روز شنبه هنگامی که ده ها تن از معترضان اقدام به شکستن از طریق یک کمربند پلیس در نیکوزیا خیابان لدرا عبور. حدود 200 قبرسی های یونانی و 150 ترکیه جمع آوری شده در دو طرف پاسگاه خواستار آن است که دوباره باز می شود.

پلیس گفت که آنها ساخته شده “استفاده محدود” از گاز اشک آور برای کنترل جمعیت است.

بیشتر بخوانید: بحران پناهندگان در قبرس به نقطه اوج

مقامات استناد بهداشت عمومی

قبرس مقامات هفته گذشته اعلام کرد که بسته شدن چهار نفر از نه پست های بازرسی در این جزیره است که تقسیم بین جمهوری قبرس عضو اتحادیه اروپا و جمهوری ترک قبرس شمالی است که تنها به رسمیت شناخته شده توسط ترکیه است. این تعطیلی که مقامات گفته بودند برای دلایل بهداشتی در میان سری از شیوع کروناویروس در سراسر جهان برای اولین بار پس از تنش ها میان دو طرف کاسته در سال 2003.

شاهدان گفتند که یک گروه از مردم ترکیه قبرس طرف معلوم شد برای حمایت از فعالان صلح در طرف دیگر خواستار خیابان لدرا عبور برای باز کردن. این خیابان لدرا پاسگاه باریک پیاده کوچه که عبور می کند از طریق سازمان ملل متحد-کنترل منطقه حائل است و مورد استفاده توسط صدها نفر از مردم هر روز.

An activist holds up a sign at a protest in Nicosia (AFP/C. Assi)

فعالان نامیده اند گذرگاه به دوباره باز

قبرس وزیر بهداشت Constantinos Ioannou گفت: در اوایل این هفته تعطیل شد و نه سیاسی بلکه به حساب کمبود پرسنل پزشکی نظارت بر گذرگاه. سلامت اضافی کارگران شده به گذرگاه که باز باقی می ماند. قبرس هیچ تایید موارد coronavirus تا کنون.

بیشتر بخوانید: کروناویروس در آلمان: سیستم مراقبت های بهداشتی تحت فشار

سازمان ملل متحد ابراز نگرانی

بخش ترک نشین قبرس مصطفی Akinci به نام تعطیلی “یک طرفه” و “غیر ضروری است.”

سازمان ملل متحد ضمن ابراز نگرانی مداوم موجب اختلال توسط بسته شدن.

“در حالی که سازمان ملل متحد پشتیبانی از تمام اقدامات موثر برای مقابله با هر گونه بالقوه اضطراری برای بهداشت عمومی ضروری است برای دو طرف به منظور هماهنگی نزدیک به منظور ارائه پاسخ جامع” آن گفت: در روز پنج شنبه.

دولت قبرس گفت: آن را دوباره بررسی تعطیلی روز دوشنبه.

وجود دارد همچنین درگیری در خیابان لدرا عبور در فوریه 29 روز بسته شدن اثر صورت گرفت.

dr/mm (AFP, Reuters, AP)

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>