کروز مسافری که Coronavirus عفونت رفت و کشف نشده را نشان می دهد آن ممکن است ممکن است برای جلوگیری از شیوع بیماری از گسترش

فقط شایعه وجود دارد که می تواند coronavirus روی Westerdam led پنج پورت به انکار لوکس کشتی کروز ورود در اوایل این ماه. زمانی که کامبوج در نهایت به توافق اجازه کشتی بارانداز در سیهانوکویل در فوریه. 13 هلند امریکا کروز خط و مقامات بهداشت عمومی در زمان احتیاطی برای تعیین اگر هر کسی در هیئت مدیره بود که مبتلا به این بیماری کشنده است.

کشتی در حال حاضر شده است در دریا به مدت 12 روز نسبت به پایان آنچه که کارشناسان معتقدند به دوره کمون برای COVID-19 ویروس و هیچ یک از سرنشینان شده بود به چین در دو هفته گذشته. تمام مسافران و خدمه خود را به حال درجه حرارت گرفته شده است. پس از تخلیه مسافران شد مورد نیاز برای پر کردن یک نوشته پرسشنامه سلامت با توجه به خط کروز.

هنوز هم به نظر می رسد حداقل یکی از آلوده مسافر خاموش کردم قایق کشف نشده. یک زن 83 ساله زن آمریکایی ساخته شده آن را به فرودگاه بین المللی کوالالامپور در مالزی قبل از حرارتی اسکنر شناسایی تب. دو بعدی آزمون توسط مقامات بهداشتی مالزی تایید کرد, او تا به حال coronavirus.

این مورد نشان می دهد که روشهای غربالگری مانند دما اسکن که مقامات در حال استفاده در فرودگاه ها در سراسر جهان به سعی کنید برای گرفتن افراد آلوده قبل از آنها می تواند گسترش ویروس نمی تواند تشخیص تمام موارد این بیماری است. COVID-19 در حال حاضر آلوده بیش از 75,000, کشته شدن بیش از 2100 مردم و گسترش به حداقل 25 کشور جهان است. اما 98% موارد بوده است در سرزمین اصلی چین و شده اند وجود دارد چند شیوع گسترده فرد به فرد انتقال به جاهای دیگر.

این Westerdam مورد یک یادآوری است که این می تواند به راحتی تغییر دهید. هیچ روش غربالگری است محفوظ ازخطا وشکست; یک مطالعه توسط محققان در لندن دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری تخمین می زند که 46 از 100 آلوده مسافران خواهد بود قادر به عبور غیر قابل تشخیص از طریق هر دو خروجی غربالگری در خروج مقصد و ورود غربالگری در هنگام ورود خود را محل.

“شما نمی توانید انتخاب کنید تا هر فرد آلوده به این دلیل که علائم می تواند خفیف می گوید:” بن Cowling, استاد بیماری های عفونی اپیدمیولوژی در دانشگاه هنگ کنگ است. “مهم نیست که چگونه بسیاری از افراد مبتلا به شما قادر به موفقیت شناسایی در جامعه شما همیشه از دست چند.”

تا کنون هیچ اضافی مسافران از Westerdam گزارش شده است که coronavirus و 781 مسافران که هنوز چپ کامبوج تمام آزمایش منفی, خط کروز گفت: پنج شنبه. اما جهان در حال حاضر دیده می شود که اگر یک فرد آلوده باقی می ماند در محله های نزدیک با دیگران این ویروس می تواند به سرعت گسترش یافته است. در یکی دیگر از کشتی کروز الماس شاهزادهکه پس از قرنطینه در ژاپن مقامات بهداشتی را شناسایی کرده اند حداقل 621 موارد coronavirus معنی این بیماری آلوده 17 درصد از مردم در هیئت مدیره.

چالش های غربالگری در سفر بازرسی

در بسیاری از جهات یک کشتی کروز منحصر به فرد در زمینه ویروسی شیوع سناریو. این یک جسمی جدا شده محل که در آن مردم همان صرف روز در پایان با هم. و اگر و هنگامی که شیوع ویروسی رخ می دهد, شما می توانید به عنوان مقامات بهداشتی باید با الماس شاهزادهقرنطینه مسافران و بررسی آنها را بارها و بارها برای این بیماری در طول تمام دوره کمون ویروس.

بسیاری از مسافران نیست در یک وضعیت موجود و می تواند در نهایت عبور از جهان قبل از آنها شروع به توسعه علائم. برای COVID-19 تخمین می زند به طور متوسط برای جوجه کشی از این بیماری متفاوت است از حدود سه تا پنج روز هر چند مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری می گوید: علائم ممکن است به نظر می رسد برای 14 روز. برخی از محققان در چین می گویند که در موارد نادر دوره جوجه کشی می تواند به عنوان طولانی به عنوان 24 روز.

تاخیر از زمانی که مردم آلوده به زمانی که آنها شروع به نشان دادن علائم یک دلیل عمده که اسکن برای علائم ممکن است گرفتن عفونت می گوید: Marc Lipsitch استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه هاروارد T. H. Chan دانشکده بهداشت عمومی. و در فرودگاه ها وجود دارد تنها یک پنجره کوچک از زمان به صفحه نمایش هر مسافر.

“وجود دارد مسئله زمان است که فرد باید علامتی در فرودگاه و این که نمی تواند درست برای همه” Lipsitch می گوید.

حتی اگر آنها علامتی, COVID-19 اغلب خفیف نشانه های آن را دشوار است برای تشخیص در برخی موارد. به گفته محققان در چینی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری, در مورد 81% از بیماران تایید کرد که این ویروس تنها با تجربه بیماری خفیف است. حرارتی و اسکن يكي از ابزارهاي مورد استفاده در فرودگاه ها برای شناسایی بیماری “تنها می تواند در تشخیص بیمارانی که در حال حاضر به نشان دادن علائم مانند تب می گوید:” بیلی Quilty یک بیماری عفونی modeler در لندن دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری است. Quilty است که یک نویسنده از مطالعه اخیر که در بر داشت که غربالگری برای علائم در فرودگاه موثر فقط اگر یک ویروس’ دوره کمون کوتاه است, غربالگری حساسیت تقریبا کامل است و اگر آن را نادر برای این ویروس به گذشت از حامل که بدون علامت هستند.

ویژه داستان
من در معرض آزار و اذیت در حال بارگذاری. پیامدهای وحشتناک بود
سوزان فاولر نشان می دهد چه اتفاقی افتاد بعد از پست وبلاگ خود در مورد تبعیض جنسیتی در هنگام راه اندازی ویروسی رفت.

علاوه بر این, آن را هنوز هم روشن نیست که آیا COVID-19 منتقل می شود در دوره کمون—در حالی که بیماران بدون علامت هستند. در صورتی که معلوم می شود این مورد است که می تواند به این معنی حتی در بیشتر موارد این ویروس در حال عبور از طریق فرودگاه ها و دیگر غربالگری مکان های کشف نشده.

با وجود این چالش ها با غربالگری فرودگاه مسافران Quilty معتقد است هنوز هم ارزشمند است.

“غربالگری نمی خواهید برای متوقف کردن همه چیز اما در ترکیب با موثر تماس با ردیابی ما ممکن است قادر به تاخیر شیوع بیماری” او می گوید: با اشاره به عملکرد از محل کسانی که در تماس نزدیک با افراد آلوده به تعیین اگر آنها بیش از حد آلوده می شوند. “با توجه به تعداد افراد آلوده در چین, ما پیش بینی گسترش بیشتر اما اگر ما می تواند پیدا کردن این افراد به سرعت ما به طور بالقوه می تواند آهسته یا متوقف کردن شیوع.”

حتی تست های آزمایشگاهی لازم نیست همیشه تشخیص coronavirus

بیشتر مسائل پیچیده است که برای تست این ویروس یک بار ممکن است موارد شناسایی شده توسط غربالگری همیشه دقیق نیست.

کارشناسان می گویند که آن را آسان برای توسعه یک تست سرعت برای شکل جدیدی از کروناویروس.

رادنی Rohde استاد و رئیس آزمایشگاه بالینی برنامه علمی در دانشگاه ایالتی تگزاس می گوید که به دلیل متعدد وجود دارد coronaviruses—از جمله سندرم حاد تنفسی (سارس) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS)—وجود دارد بسیاری از “ویروسی سر و صدای پس زمینه” است که می توانید آن را دشوار است برای شناسایی یک شکل خاص از یک ویروس است.

“آن را به چالش کشیدن برای توسعه یک تست برای یک ویروس بنابراین نسبتا جدید در صحنه جهانی به خصوص با بسیاری از نزدیک مربوط به ژنتیک عموزاده مانند سارس و MERS می گوید:” Rohde.

همچنین شواهدی وجود دارد که افراد آلوده ممکن است نیاز به آزمایش می شود چندین بار به بررسی کنید که آنها ویروس.

“حتی رفتن به سارس و با این کروناویروس و همچنین ما می دانیم که این امکان وجود دارد که بیماران می تواند بارها و بارها منفی در آزمون” Cowling می گوید. “یک فرضیه این است که عفونت شروع می شود در ریه ها تا زمانی که ما تست بینی یا گلو واقعا وجود دارد نه مقدار ویروس وجود دارد به طوری که آزمون نمی کند آن را انتخاب کنید.”

Michael Lai یک coronavirus متخصص در تایوان Academia Sinica می گوید که COVID-19 سخت تر است و به صفحه نمایش و تست از سارس—که سرچشمه در جنوب چین کشته و تقریبا 800 نفر در شیوع در سال 2002 و 2003. او می گوید که برای سارس, ویروس به نظر می رسد تنها پس از بیمار ایجاد یک تب اما این لزوما در مورد COVID-19.

“وجود دارد هیچ سخت همبستگی بین دمای بدن و میزان COVID-19 ویروس,” او می گوید. “مشکل این است که صفحه نمایش و تست برای COVID-19 ویروس در یک راه راست.”

ادامه مطلب: در داخل زندگی در خدمه عرشه مخصوص ماشینها ممنوع در Coronavirus زده الماس شاهزاده کشتی کروز

آن را در حال حاضر ممکن است خیلی دیر کارشناسان ترس

همه این باعث می شود آن را تقریبا غیر ممکن است برای مقامات بهداشت عمومی به طور کامل حاوی یک ویروس مثل این یکی. اگر حتی چند افراد آلوده به سفر به کشورهای خارج از چین رفت و کشف نشده که مردم در حال حاضر ممکن است انتقال این ویروس در محل آنها سفر کرد.

روشن نیست و در عین حال تا چه حد این ویروس را تحت تاثیر همه این کشورهای دیگر است. Cowling, برای یک معتقد است بروز عفونت در این کشورها ممکن است در حال حاضر در یک سطح مشابه به بروز در ووهان در دسامبر 2019 زمانی که اولین موارد تشخیص داده شد.

“من فکر می کنم ما از دست رفته فرصت برای جلوگیری از coronavirus داخل چین” Cowling می گوید.

نوشتن به امی Gunia در [email protected]

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>