کرواتی رئیس جمهور Milanovic تظاهرات جنگ جهانی دوم Ustasha شعار

کرواتی رئیس جمهور Zoran Milanovic رفته از یک جنگ استقلال یادبود رویداد زمانی که برخی از شرکت کنندگان نمایش داده می شود یک شعار استفاده شده توسط نرم افزار-نازی Ustasha شبه نظامی. ساعت Andrej Plenkovic با انتقاد از خروج.

یک احساسی متهم حادثه دیدم کرواتی رئیس جمهور Zoran Milanovic ترک یادبود رویداد اختصاص داده شده به یک سال 1995 تهاجمی علیه جدایی طلبان صرب در کرواسی در روز جمعه.

Milanovic راه می رفت از عملیات فلش سالگرد گردهمایی که با حضور نخست وزیر Andrej Plenkovic و جانبازان از 1990s جنگ زمانی که حداقل دو نفر از شرکت کنندگان نمایش داده می شود شعار “برای صفحه اصلی(زمین) آماده” بر روی تی شرت خود را.

شعار بد نامی در جنگ جهانی دوم بود که آن را مورد استفاده توسط همدستان نازی ها از جنبش Ustasha به عنوان معادل آلمانی “Sieg Heil.” این Ustasha در درجه اول هدف قرار صرب زندگی در کرواتی خاک که کشته شدند, آزار و اذیت قرار گرفتند و به اردوگاه کار اجباری فرستاده. بدنام ترین از اردوگاه Jasenovac دیدم حداقل 83,000 صرب رم و یهودیان از دست دادن زندگی خود را. در پایان جنگ Ustasha شد با شکست کمونیست نیروهای مقاومت که خود یک قانون چند ملیتی در یوگسلاوی.

شعار باعث باز گشت

در اوایل 1990s, اما, فروپاشی یوگسلاوی بازمی گردد کرواتی استقلال رزمندگان علیه نیروهای صرب. کرواتی نظامیان rehashed این Ustasha نمادها از جمله “جلو خانه(زمین) آماده” با استفاده از خود را نشانه گذاری کنید. شعار استفاده شده است امروز توسط کرواتی راست بال به عنوان نمادی از پیروزی در 1990s جنگ. دیگران برچسب آن را یک فاشیست سلام. آخرین جنگ در دادگاه بیش از قانونی بودن آن به پایان رسید در ماه فوریه با یک تقسیم دادگاه قادر به رسیدن به یک تصمیم.

روز جمعه در جناح چپ جمهور Milanovic گفت که نمایش این شعار در یادبود رویداد “عمدی تحریک آمیز است که ما در شمارش” اتفاق می افتد.

“شعار” برای صفحه اصلی(زمین) آماده’ تعلق ندارد در این محل گفت:” در یک بیانیه رسمی.

Milanovic گرفت و به عنوان رئیس جمهور در ماه ژانویه این سال و پس از ضرب و شتم محافظه کار وقت Kolinda Grabar-Kitarovic. دولت هنوز اجرا شده توسط محافظه کار HDZ این در حالی است که اغلب برای انتقاد از معاشقه با ultra-ملی گرایان.

Jasenovac حل نشده

در روز پنج شنبه نخست وزیر Andrej Plenkovic گفت که Milanovic واکنش بود “خوب نیست … من فکر نمی کنم آن را خوب بود و من فکر نمی کنم آن مناسب بود” Plenkovic گفت: مطبوعات پس از Milanovic راه می رفت.

جناح راست نخست وزیر همچنین با انتقاد Milanovic گفتار ساخته شده است در Jasenovac هفته گذشته است. در آن زمان رئیس جمهور ناودان نصب و راه اندازی یک پلاک تحمل Ustasha شعار و نام 1990s استقلال مبارزان در اردوگاه مرگ که چند سال پیش رخ داد. تحت فشار از این پلاک بود و بعد از نقل مکان به یک شهر 10 کیلومتر (6 مایل) به دور است. Milanovic گفت: این پلاک باید دور انداخته شود به طور کامل.

در روز پنج شنبه Plenkovic گفت که هر کس که فوت برای کرواسی “به من احترام بگذارند.”

“شما هرگز از شنیدن هر یک از ما که در اینجا پلاک با نام مدافعان که جان خود را برای کرواسی باید دور انداخته شود,” او گفت.

dj/mm (بتا AP)

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>