منتقدان می گویند کانادا سکوت صحبت می کند جلد به اسرائیل نژادها نسبت به الحاق

روز دوشنبه نخست وزیر جاستین ترودو صحبت تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل. روز سه شنبه او صحبت تلفنی با اسرائیل “جایگزین” نخست وزیر Benny Gantz.

اسرائیل دارای دو نخست وزیران که نفرت داشتن از یکدیگر دلیل است که آرایش تنها راه به شکل نیمه راه-عملکرد دولت در یک قطبی کشور که صحنه سه انتخابات در 12 ماه بدون تولید یک نتیجه روشن است.

دو PMs توافق کرده اند بسیار برای به اشتراک گذاشتن قدرت به عنوان دو کار موازی دولت در همان زمان. بسیاری از ناظران سیاسی در اسرائیل انتظار می رود این دو نفر برای ادامه خود را در مبارزه با هواپیما های مختلف.

اما وجود دارد یک پروژه طولانی مدت از نتانیاهو که Gantz وعده داده است به مخالفت پس از ژوئیه 1: رسمی الحاق توسط اسرائیل از بخشی از کرانه اشغال شده توسط اسرائیل از سال 1967 اما هرگز به رسمیت شناخته شده به عنوان بخشی از اسرائیل توسط هر دولت است.

ترودو تا به حال جداگانه گفتگو با هر دو اسرائیلی PMs. اما اگر دولت کانادا anodyne زیادتری از تماس های دقیق او دقیقا همان مکالمه با هر دو مردان است.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و Benny Gantz, میانه آبی و سفید رهبر و نتانیاهو شریک در دولت وحدت ملی, پوشیدن ماسک صورت به عنوان آنها در طول برگزاری مراسم تحلیف برای دولت جدید در کنست در اورشلیم در تاریخ 17 مه سال 2020 است. (Adina Valman/سخنگوی کنست را از طریق رادیو فردا)

کانادا را به رسمیت نمی شناسد الحاق

کلمات “الحاق”, “کرانه” و “سرزمین های اشغالی” به نظر نمی رسد در هر نقطه در خروجی. اگر چه مقامات دولتی صحبت کرد که به CBC News با اشاره به عبور اشاره به “راه حل دو کشور” آنها قادر به می گویند که نخست وزیر هشدار داده بود خود را همتای اسرائیلی به ادامه با الحاق.

دو مقام را بگویید CBC News هیچ فرصتی است که کانادا را به رسمیت شناختن الحاق.

امور جهانی سخنگوی آدم آستن گفت: CBC News که “کانادا بسیار نگران است که اسرائیل در حال حرکت رو به جلو با الحاق یک طرفه خواهد بود صدمه زدن به مذاکرات صلح و بر خلاف قوانین بین المللی است. این می تواند منجر به ناامنی بیشتر برای اسرائیلی ها و فلسطینی ها در یک زمان بحرانی برای صلح و ثبات در منطقه است.”

اما ترودو دولت است که تا حد زیادی ادامه داد: سازمان ملل متحد رای گیری الگوی دولت هارپر به جای آن از Chrétien و مارتین به نظر نمی رسد مشتاق در به چالش کشیدن اسرائیل است.

در واقع بازخوانی می گوید: کانادا به دنبال روابط نزدیک تر: “نخست وزیر ترودو ابراز کانادا ادامه داد: برای حمایت از اسرائیل به عنوان یک دوست و متحد و رهبران دو کشور در مورد راه هایی برای ادامه و تقویت روابط دو جانبه …”

هیچ پشتیبانی برای الحاق در اتاوا

هیچ اصلی کانادا فدرال حزب به نظر می رسد برای حمایت از به رسمیت شناختن الحاق. محافظه کار و امور خارجی منتقد Leona Alleslev گفت: CBC News که “محافظه کاران همچنان معتقدند در حل دو دولت به عنوان بخشی از یک مذاکره حل و فصل این مناقشه به عنوان به خوبی به عنوان حق اسرائیل برای دفاع از خود و امنیت مرزهای خود است.”

حزب دموکراتیک ملی جک هریس اشاره کرد که “کشورهای دیگر از جمله انگلستان و نروژ ایرلند و فرانسه ساخته شده اند قوی اعلامیه” در برابر الحاق.

“در حال حاضر که دریافتی دولت اسرائیل متعهد شده است به یک طرح به ضمیمه سرزمین در سرزمین های اشغالی, کانادا باید صحبت کردن و محکوم کردن چنین اقدام” او در بیانیه ای گفت. “این امر می تواند نقض آشکار قوانین بین المللی و کنوانسیون ژنو که به کانادا است ،

حزب سبز حزبی با ارسال نامه ای به ترودو در اوایل این ماه درخواست او را به همان استانداردها را به اسرائیل پیشنهاد الحاق آن دولت خود را اعمال می شود به الحاق کریمه به روسیه در سال 2014.

“تلاش دولت نتانیاهو را به این عمل در حالی که جهان مشغول است با خرید و فروش بی سابقه جهانی بحران بهداشت عمومی است قابل سرزنش” گفت: این نامه است.

شاهین در برابر شاهین

الحاق طرح تقسیم کرده است, نظر در اسرائیل است. اسرائیل صلح اردوگاه را رد کرد و آن را به عنوان آخرین میخ تابوت از پیمان اسلو اما این طرح نیز مخالفت بخش بزرگی از اسرائیل را افزایش تدابیر امنیتی و استقرار.

یک گروه از سابق دفاع اسرائیل نیروهای ژنرال به تازگی هشدار داده است که “یک جانبه الحاق پتانسیل را دارد که جدی آتش سوزی” و “هر جزئی الحاق است به احتمال زیاد به مجموعه ای در حرکت یک واکنش زنجیره ای که بیش از اسرائیل را کنترل کند.”

اما این پیشنهاد بسیار محبوب است با مغلوب ساختن پیشی جستن دولت است که تشویق نتانیاهو به جلو حرکت کند. در واقع الحاق نقشه کشیده شده توسط یک مشترک آمریکا-اسرائیل “تیم نقشه برداری” است که شامل سفیر ایالات متحده در اسرائیل دیوید فریدمن خود را مشاور Veronique Lightstone و C. Scott لیت یک مشاور ارشد در ایالات متحده آمریکا شورای امنیت ملی.

تظاهر کنندگان فلسطینی فرار از گاز اشک آور شلیک شده توسط نیروهای اسرائیلی در اعتراض به شهرک سازی اسرائیل و رئیس جمهور آمریکا دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خاورمیانه ابتکار در بانک غرب روستای Beita در فوریه. 28 سال 2020. (مجدی محمد/آسوشیتد پرس)

حامیان اسرائیل ديپلمات

برخی از ناظران اسرائیلی استدلال کرده اند رئیس جمهور تهمت به جای PM نتانیاهو رانندگی الحاق برنامه به منظور چیزی است که برای نشان دادن خود انجیلی حامیان در زمان انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر.

اما این حرکت ممکن است بیشتر محبوب با پروتستان های انجیلی آمریکا در مقایسه با یهودیان آمریکایی.

قوی حامیان اسرائیل از جمله جمهوری خواهان مانند دانیل لوله و دموکراتیک اکثریت برای اسرائیل آمده اند در برابر آن.

“ما نمی توانیم مبالغه آسیب دراز مدت این حرکت را باید در آمریکا و اسرائیل داد” مارک Mellman یک دیرین استراتژیست آمریکایی کمیته امور عمومی اسرائیل (AIPAC) هشدار داد در نامه فرستاده شده به هر دو اسرائیل, نخست وزیران.

‘بدون سر و صدا ساخته شده است’

این شک و تردید بیش از حکمت الحاق احساس بودن در اسرائیل و ایالات متحده ممکن است در آینه طرفدار اسرائیل جامعه در کانادا که نیست استقبال این پیشنهاد با شور و شوق. CBC News پرسید: این مرکز برای اسرائیل و یهودی امور خود را بر این موضوع اما از آن کاهش یافته است به نظر.

از طرف دیگر بحث هر چند گروه مستقل یهودی صدای که مخالف اشغال کرانه به نام طرح “یک تست برای کشورهایی مثل کانادا که ادعا می کنند برای ایستادن بر اساس قوانین بین المللی اما در واقعیت تنها انجام این کار به صورت انتخابی هر زمان که مصلحت های سیاسی است.”

IJV کوری بلسان گفت: صرفا به منزله به رسمیت شناختن نیست به اندازه کافی خوب پاسخ از دولتی که ادعا می کند به یک نگهبان از قانون بین المللی.

“اگر هیچ سر و صدا در حال ساخته شده و سپس اسرائیل ادامه خواهد داد الحاق زمین,” او گفت: CBC News. “در این مرحله آنچه که اسرائیل نیاز است اقدامات تنبیهی که در آن در حال منصرف. که در آن گفتگو در سطح جهان به خصوص در اروپا که در آن متحدان مانند ایرلند و فرانسه در حال بررسی راه های جلوگیری از اسرائیل است. نه فقط ماندن در سکوت و امتناع از به رسمیت شناختن الحاق.”

رایگان تجارت با ضمیمه خاک ؟

بلسان اشاره می کند که کانادا واردات خرما از شهرک های یهودی نشین در دره اردن که در این فهرست از اراضی به ضمیمه. “دولت ممکن است می گویند که آنها را به رسمیت نمی شناسد الحاق اما آنها تغییر کانادا-اسرائیل توافقنامه تجارت آزاد (CIFTA) برای رد این سرزمین از ممتاز تجارت وضعیت؟” “من به شدت شک دارم که”.

CBC News خواسته مقامات در امور جهانی و دفتر نخست وزیر در مورد این مسئله اما گفته شد که آنها تا به حال هیچ اظهار نظر در مورد این موضوع.

کانادا در حال حاضر اجازه می دهد تا از محصولات غیر قانونی شهرک غرب بانک به کشور وارد معاف تحت CIFTA با این استدلال که اسرائیل و کرانه بخشی از یک اتحادیه گمرکی به توافق دو طرف اسرائیل و فلسطینی ها. که توافق خواهد دیگر وجود داشته باشد زیر الحاق.

یک کشاورز برداشت گندم در نزدیکی غرب بانک شهر “جنین” در آوریل 24, 2014. (محمد Ballas/آسوشیتد پرس)

درخت گل حنا با انتقاد از بیانیه صادر شده پس از ترودو تماس به نتانیاهو برای خود صحبت از “افزایش روابط, بهبود روابط, اضافه کردن به تجارت و همکاری است.”

“شما می خواهم فکر می کنم که اگر کانادا در تلاش برای ارسال یک پیام قوی است که آنها را خوشحال با جهت اسرائیل در حال رفتن آنها خواهد شاید نشان می دهد که نوع همکاری بر اساس اسرائیل در مورد الحاق خاک,” او گفت:.

دو استاندارد

مایکل Lynk سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه برای سرزمین های اشغالی (که همچنین می آموزد قانون در دانشگاه وسترن انتاریو) گفت: ترودو دولت خفیف واکنش به اسرائیل الحاق طرح موضع در تضاد کامل با آن پاسخ به یک طرفه روسیه الحاق کریمه به روسیه در سال 2014.

که باعث سیل از اقدامات تلافی جویانه است که تنها پس از تشدید.

هنگامی که او در کانادا امور خارجه, وزیر Chrystia Freeland بارها و بارها صحبت در مورد نیاز به دفاع از آنچه او به نام “حیاتی بین المللی هنجار” تاسیس شده پس از جنگ جهانی دوم است که هیچ کشور باید مجاز به تغییر مرزهای خود با توسل به زور.

“امروز تحریم ها نشان می دهد که کانادا و جامعه بین المللی آماده به تحمیل هزینه ها در روسیه هنگامی که آن را نادیده قوانین بین المللی و بر اساس قوانین بین المللی به منظور” او گفت: سال گذشته در پنجمین سالگرد الحاق کریمه به او اعلام کرد که کانادا در حال افزایش تعداد روسی افراد و سازمان ها در مواجهه با تحریم ها برای که عمل به بیش از 400.

یک پرچم دار رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین در صورت امواج بیش از یک مسکو جمعیت در طول Vesna (بهار) جشنواره بزرگداشت الحاق کریمه به روسیه در مارس 18, 2017. (ایوان Sekretarev/آسوشیتد پرس)

Lynk گفت: ترودو دولت به نظر می رسد بسیار کمتر علاقه مند به رعایت قوانین بین المللی و قوانین مبتنی بر سیستم هنگامی که آن را به اسرائیل می آید.

“روسیه اخراج شد از G8. وجود دارد, واردات و صادرات, ممنوعیت های اعمال شده بر کالاهای تولیدی در کریمه,” او گفت:. “وجود دارد طیف وسیعی از تحریم ها علیه روسیه و فردی مسدود ساختن دارایی ها و ممنوعیت سفر اعمال شدند و روسیه نیز هست.

“وجود دارد هیچ نور روز بین روسیه و الحاق کریمه به روسیه و اسرائیل برای الحاق هر یک از قلمرو آن را در سال 1967. برای کانادا به سکوت … به من می گوید که کانادا استفاده از استانداردهای مختلف به شرایطی که در اصل همان.

“این برای من تعجب آور بود که کانادا دهکدهای از دست داد صدای خود را در این توجه به تعهد خود بر اساس قوانین بین المللی ،

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>