بحران سوخت رسانی جهانی تجارت اسلحه: SIPRI گزارش

این ما منجر به جهانی سلاح های تجارت با آلمان است که در چهارم, با وجود یک اسلحه سیاست دولت توصیف به عنوان “محدود.” تا کنون بیشتر سلاح به مقصد خاورمیانه که چند چهره خشونت آمیز در تضاد است.

جهان در بحران و جهانی تجارت اسلحه شکوفایی است. هیچ کشور صادرات بیشتر تجهیزات نظامی از ایالات متحده است. و هیچ کشور اقدام به خرید سلاح های بیشتر از عربستان سعودی است. اینها فقط دو تا از یافته های جدید در گزارش منتشر شده در روز دوشنبه با تحقیقات صلح بین المللی استکهلم موسسه SIPRI که تجزیه و تحلیل روند در طول پنج سال گذشته.

یک مقایسه از 2015 تا 2019 با آمار و ارقام برای سال های 2010 تا 2014 نشان می دهد که بین المللی تجارت اسلحه رشد بیش از 5 درصد در آن زمان به اندازه 20 درصد در مقایسه با سال 2005 تا 2009. اما این رشد در تجارت تجهیزات نظامی متنوع تا حد زیادی از منطقه ای به منطقه است.

این گزارش همچنین نشان داد که پس از 2015 61 درصد بیشتر سلاح های فروخته شده به خاورمیانه نسبت به preceeding پنج سال.

در مصاحبه با دویچه وله SIPRI تسلیحات متخصص پیتر Wezeman اظهار داشت که این “نگرانی با توجه به درگیری های بسیاری در منطقه و همچنین خطر تشدید درگیری برای مثال بین ایران و عربستان سعودی است.”

Pieter Wezeman (picture-alliance/dpa/privat)

Wezeman همكاري مارس سال 2020 SIPRI گزارش

آمریکا و روسیه و فرانسه: سه نفر برتر در تجارت اسلحه

تامین کننده اصلی سلاح در سراسر جهان است که هنوز هم در ایالات متحده است که افزایش صادرات اسلحه توسط 23 درصد است. عربستان سعودی اصلی آن فروشنده و خریدار کشور با استرالیا در دوم امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) در مقام سوم. به طور کلی بیش از یک سوم از تمام سلاح های معامله شده در سراسر جهان در حال حاضر تولید در ایالات متحده است.

SIPRI export graphic 2019

Wezeman تاکید می کند که یکی از دلایل این است که “ما البته به یک آغوش بزرگ میباشد. این مهم برای صنایع نظامی به عنوان بسیاری از مشتریان به عنوان شما می توانید آن را به عنوان از لحاظ اقتصادی قابل دوام به عنوان امکان پذیر است.”

بعلاوه SIPRI محقق اضافه می کند که واشنگتن در نظر صادرات اسلحه “بخش قابل توجهی از [آن] خارجی و سیاست امنیتی. آنها صادرات اسلحه به دوستان برای ایجاد متحدان و به اطمینان حاصل شود که آنها می تواند همکاری با دیگر کشورها در عملیات نظامی است.”

روسیه هنوز بزرگترین فروشنده سلاح در جهان است, اما این شکاف در حال افزایش است: در این کشور خرید و فروش کاهش یافته است 18 درصد در طول پنج سال گذشته. فرانسه برقرار کرده است خود را به عنوان سومین-بزرگترین فروشنده اسلحه, صادرات 72 درصد بیشتر تجهیزات نظامی از 2015-2019 نسبت به قبلی دوره پنج ساله.

دانشمند علوم سیاسی Max Mutschler از شهر بن مرکز بین المللی برای تبدیل (BICC). یک آلمانی صلح و جنگ در مرکز تحقیقات روابط این افزایش به موفقیت تجاری فرانسه هواپيمايی هواپیماهای جنگنده, در میان چیزهای دیگر. “برخی از معاملات بزرگ انجام شد با این کار به ویژه با مصر و قطر و هند است. و هنگامی که شما به فروش بسیار پیچیده و خیلی سیستم های سلاح مانند آن — به خصوص در زمینه هواپیماهای جنگنده بلکه با کشتی های جنگی — پس از آن دوره وجود دارد از افزایش مبالغ از پول درگیر” Mutschler توضیح می دهد.

Markus Mutschler (Imago/Metodi Popow)

Muschler است شک و تردید در مورد اینکه آیا دولت آلمان سلاح های سیاست را می توان نام ‘محدود’

آلمان صادرات اسلحه ‘محدود’?

آلمان همچنان به رتبه چهارم در جهان را مهم ترین تامین کنندگان سلاح های ساخت آن را یکی از پنج کشور که صادرات حساب برای بیش از سه چهارم تجارت جهانی در تجهیزات نظامی. با این وجود دولت آلمان را دوست دارد به آن می گویند به دنبال یک “محدود” صادرات اسلحه سیاست.

اما بین 2015 و 2019 صادرات آلمان افزایش 17% حتی اگر عربستان سعودی که قبلا یک مشتری مهم برای تولید کنندگان تسلیحات شد, لیست سیاه در پاییز سال 2018; آلمان متوقف شد صادرات اسلحه به عربستان سعودی در واکنش به قتل عربستان روزنامه نگار جمال Khashoggi.

Infografic SIPRI 2019 EN

در علاوه بر این به افزایش در آغوش صادرات BICC متخصص Mutschler زده بود چیز دیگری: ناتو-عضو آلمان نیز تهیه مقادیر قابل توجهی از سلاح های به غیر از کشورهای عضو ناتو و یا به اصطلاح کشورهای ثالث. Mutschler اشاره می کند که “در زمان SIPRI گزارش داریم الجزایر به عنوان مثال در مقام سوم به عنوان سومین دریافت کننده دولت” پس از کره جنوبی و یونان.

قطر و مصر نیز مهم دریافت کنندگان آلمان صادرات اسلحه در سال های اخیر Muschler می گوید. با استثنا از 2019 بیش از چند سال گذشته کشورهای جهان سوم همیشه از اختصاص بیش از 50% او توضیح می دهد. “و این نیز شامل کشورهای ثالث که مشکل ساز هستند — به دلیل وضعیت حقوق بشر به دلیل جنگ در کشورهای همسایه مانند یمن است.”

“به نظر من آن را بسیار euphamistic ro این توصیف به عنوان ‘محدود’,” او اضافه می کند.

یک نگاه در دولت آلمان را آخرین سلاح صادرات گزارش از نوامبر سال 2019 این را تایید میکند. در نیمه اول این سال صادرات اسلحه به ارزش بیش از €800 میلیون دلار ($913 میلیون) تصویب شد برای مصر است. این شامل موشک های, موشک قطعات و کسب هدف سیستم. فروش ردیابی رادار به امارات متحده عربی بود که به طور فعال درگیر در جنگ خونین در یمن برای سال نیز تایید شده است.

تولید کنندگان سلاح هستند خیلی خوشحال

آرمین Papperger مدیر عامل شرکت آلمان بزرگترین تسلیحات شرکت Rheinmetall بود خوشحال با آنچه که او به نام “supercycle” در تسلیحات صنعت و اعلام کرد یک جهش در سود. Papperger توصیف این را به عنوان یک “استثنایی برای خرید سلاح و مهمات یا وسایل نقلیه.”

Infografik Veränderungen beim Export von Großwaffen SIPRI 2019 EN

دفاع شرکت شماره 22 در تجارت جهانی در تجهیزات نظامی از مزایای این واقعیت است که بسیاری از کشورها احساس می کنند در حال عقب بر نظامی خود را تامین و تخصیص بودجه های بزرگ برای گرفتن — نه تنها کسانی که در درون ناتو که در حال کار به سمت اتحاد را هدف 2% برای مصارف نظامی.

این SIPRI محققان گزارش سالانه تمرکز در دراز مدت روند بین المللی. اطلاعات خود را محاسبه شده است با توجه به حجم معاملات اسلحه و نه ارزش مالی. این SIPRI گزارش لذا با این نسخهها کار بازار سهام و تغییرات آن بیان شده به عنوان درصد است. آن را نشان نمی دهد آمار و ارقام مطلق برای نقل و انتقال اسلحه در یورو یا دلار.

وقتی از او پرسیدند SIPRI متخصص Wezeman قرار می دهد حجم بین المللی تجارت اسلحه در حدود 80 دلار به 100 میلیارد دلار (€70 تا 87 میلیارد دلار) در سال است. این به این معنی است که تجارت تجهیزات نظامی اکانت در کمتر از 1 ٪ از تجارت جهانی, او توضیح می دهد.

هر شب DW می فرستد یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>