COVID-19 دروغ بودن گسترش و روسیه و چین می گویند کارشناسان

روسیه و چین در حال رانندگی آنلاین موج دروغ در مورد COVID-19 همه گیر ،

برخی از دروغ گردش آنلاین به مقدار تئوری های توطئه در مورد ریشه های این ویروس ادعا می کند که در آن اختراع شد در یک آزمایشگاه آورده و یا به چین توسط سربازان ایالات متحده ،

برخی از آن شامل گزارش نادرست است که کارشناسان می گویند می تواند در نهایت آسیب رساندن به مردم ادعا می کنند که شستن دست ها کمک نمی کند برای جلوگیری از گسترش COVID-19 یا که این ویروس تاثیر نمی گذارد افراد سیگاری است.

کانادا فیلیپ هوارد سر آکسفورد اینترنتی موسسه بریتانیا بر اساس علمی بدن تحصیل در رشته جامعه شناسی از اینترنت است. او گفت: این بیماری همه گیر است که شاهد افزایش اطلاعات غلط و دروغ مربوط به COVID-19 در حال گسترش منابع مربوط به دولت های خارجی.

“ما دیده ایم کاملا قابل چشم انداز مثبت در اطلاعات تولید شده توسط کشور خارجی و بازیگران به ویژه از روسیه و چین” هوارد گفت: CBC News. “در واقع 92 درصد از اطلاعات غلط از دولت حمایت سازمان های سراسر جهان سرچشمه از روسیه و چین است.”

فیلیپ Howard, مدیر آکسفورد اینترنتی موسسه می گوید تیم او دیده است افزایش آنلاین دروغ طول بیماری همه گیر. (فرستاده شده توسط فیلیپ Howard)

‘چرخش دروغ گفتن نیست’

“دروغ” غلط است و یا اطلاعات جعلی به عمد در تلاش برای پنهان کردن تقسیم و یا مختل کند.

دروغ را باید متمایز از تلاش های سیاستمداران و یا سازمان ملل به چرخش حقایق برای پیشبرد اهداف سیاسی خود دارند گفت: حزب جمهوری خواه ران Nehring مدیر آموزش بین المللی برای واشنگتن مبتنی بر رهبری موسسه.

“چرخش, چرخش,” او گفت:. “اما چرخش است نه دروغ.”

سازمان دیده بان | روسیه و چین فشار coronavirus اطلاعات غلط در رسانه های اجتماعی:

روسیه و چین در حال گسترش coronavirus اطلاعات غلط در رسانه های اجتماعی بیشتر خود را ملی برنامه با استفاده از مقامات رباتها و رسانه دولتی. 2:02

سیستم عامل رسانه های اجتماعی شده اند فعال تر به تازگی در نظر گرفتن اطلاعات سلامت که نادرست است و یا می تواند مضر همراه با حساب های درگیر در “هماهنگ اصیل رفتار” با همکاری با یکدیگر به گسترش اطلاعات غلط.

هفته گذشته محققان در دانشگاه کارنگی ملون در پیتسبورگ گزارش داد که حدود 45 درصد از تویت ها مربوط به لغو محدودیت های همه گیر شد پست شده توسط “رباتها” — خودمختار برنامه های ارائه شده به عنوان معتبر کاربران آنلاین — و بازتاب پیام از روسیه و چین است.

یک جنگ ایدئولوژی’

“آنها rebroadcasting پیام از دولت حمایت رسانه ها به خصوص روسیه و چین گفت:” کاتلین Carley علوم کامپیوتر استاد در دانشگاه کارنگی ملون. “بنابراین هر زمان که آنها را ارسال یک پیام پس از آن بود که برنامه تکراری پخش کردن توسط … یک ارتش کوچک از رباتها.”

برخی از رباتها شده اند به tweeting لینک به وب سایت که حاوی دروغ.

استفانی کاروین سابق تحلیلگر امنیتی برای دولت کانادا که در حال حاضر تدریس در دانشگاه کارلتون گفت: این بیماری همه گیر در حال حرکت است “از یک جنگ برای بقا به جنگ ایده ها و جنگ ایدئولوژی.”

عدم قانع کننده منبع داستان برای این ویروس باعث می شود آن را آسان برای دروغ به گسترش او گفت:.

“از آنجا که روشن است وجود دارد داستان از اینجا و از آنجا که چین را تقریبا با آن غیر ممکن است برای ما احتمالا تا کنون پیدا کردن چگونه این واقعا اتفاق افتاده این است که رفتن به قرض دادن خود به دروغ برای چند دهه,” او گفت:.

تظاهرکنندگان جمع آوری برای یک اعتراض همه گیر shutdown در پارک ملکه در تورنتو در روز شنبه, مارس 25 سال 2020 است. (Tijana مارتین/کانادا مطبوعات)

کاروین گفت: برخی از دروغ های او دیده می شود آنلاین متمرکز شده است این ویروس را ریشه.

“وجود دارد هیچ سوال در ذهن من … من فکر می کنم که روسیه و چین هستند و قطعا تلاش برای گسترش این ایده که این نوعی از ایالات متحده bioweapon,” او گفت:. “آن را ارزان و آسان برای آنها را به انجام. این مسئله ای است که بسیاری از افراد مبتلا شده اند و علاقه مند هستند.”

‘زمین’ به صورت دروغ پراکنی

پیتر Stano یک سخنگوی اتحادیه اروپا اقدام خارجی که تنظیم شده توسط اتحادیه اروپا برای نظارت و مقابله با دروغ. او گفت که از دیدن بسیاری از بیماری همه گیر مرتبط با اطلاعات غلط و دروغ و برخی از آن است که از منابع وابسته به کرملین.

“این رمان وضعیت,” او گفت:. “این یک بحران جدید که در آن هنوز هم وجود دارد مقدار سوالات بیش از پاسخ وجود دارد. وجود دارد بی سابقه اقدامات معرفی شده توسط دولت. هیچ واکسنی وجود دارد. هنوز هم وجود دارد فقدان اطلاعات و وضوح در مورد چگونه آن را در واقع به وجود آمد.

“پس این است که زمینه مناسبی برای هر کسی که می خواهد به گسترش اطلاعات غلط دروغ و انواع توطئه.”

هوارد گفت: وجود برخی شباهت ها میان پیام های در حال گسترش و تکنیک های در حال کار با بازیگران در ارتباط با روسیه و یا چین — اما او هم با دیدن تفاوت.

هر دو کشور چین و روسیه در حال ترویج روایت است که دموکراسی در حال شکست و عدم ظرفیت و یا خواهد شد برای مبارزه با این بیماری همه گیر در حالی که این ادعا که آنها در حال انجام یک کار بهتر در جستجو برای درمان و کمک به کشورهای دیگر با همه گیر اقدامات است.

هوارد گفت: روسیه سال حساب های رسانه های اجتماعی که تمایل به ارسال مورد چیزهایی مانند اپرا صابون و یا soccer scores — تا زمانی که آنها نیاز به فشار سیاسی پیام.

همراه با پوشیدن یک ماسک صورت برای محافظت در برابر جدید کروناویروس پر کردن مجدد یک جام در کنار رئیس جمهور چین در افتتاحیه جلسه از چین ملی (NPC) در پکن یکشنبه, مارس 22 سال 2020 است. (Ng هان Guan/آسوشیتد پرس)

چین رسانه های اجتماعی اطلاعات غلط و دروغ تلاش های اخیر, او گفت:, و بیشتر متمرکز بر رد پیشنهادات است که چین به سرزنش برای این بیماری همه گیر.

“آنها واقعا فقط شروع به انجام این کار بیش از سال گذشته پس از اعتراض در هنگ کنگ,” او گفت:. “آنها به سادگی خرید یک صد هزار جعلی حساب آنها را همه در یک بار و آنها را retweeting و یا آنها را به فشار از محتوا است.”

دروغ تلاش در ارتباط با روسیه و چین نیز نشان می دهد که آنها را در رسیدن به رسانه های اجتماعی گفت: Howard.

“چیزی که واقعا ما را شگفت زده کرد این است که این حجم از محتوا است که کسانی که در دولت های تولید به زبان انگلیسی,” او گفت:. “بنابراین در حال حاضر آنها می تواند رسیدن به تقریبا یک میلیارد رسانه های اجتماعی حساب کاربری یک هفته با زبان و محتوا است که در سراسر Instagram and Twitter و Facebook و Reddit.”

اغلب هوارد گفت: تلاش در دروغ به شکل پیشنهاد شده که این ویروس فرار از آزمایشگاه و یا یک آزمایش اشتباه رفته در غرب است.

“ما فقط به پایان رسید در یک مطالعه از شش کشور افکار عمومی در شش کشور و در بر داشت که تقریبا یک چهارم از پاسخ دهندگان در انگلستان و آرژانتین و آمریکا … فکر می کنم که این ویروس سرچشمه در یک آزمایشگاه.” او گفت:.

تلاش برای بازنویسی روایت

Nehring گفت که او نیز از دیدن تفاوت های کلیدی بین پکن و مسکو در زمانی که می آید به دروغ استراتژی است. چین در تلاش است به بازنویسی روایت او گفت: توسط نشان می دهد که ایالات متحده از افسران ارتش آورده ویروس به ووهان در طول بازی های نظامی در ماه دسامبر — اما کرملین کنترل رسانه ها به نظر می رسد تلاش برای طولانی کردن بیماری همه گیر در خارج از روسیه است.

“ما شاهد مقالات … این ادعا که شستن دست ها هیچ تاثیری در جلوگیری از گسترش این ویروس که افراد سیگاری نه coronavirus که زنجبیل می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای جلوگیری از ابتلا به بیماری” گفت: Nehring. “تن از اطلاعات نادرست است که هرگز اصلاح هرگز کردهاند و هنوز هم آنلاین امروز که قرار توسط روسها.”

دولت روسیه می گوید که کشورهای غربی که در حال گسترش دروغ.

“توسط پخش كردن, دروغ, شایعات و تقلبی مغرضانه برخی از کارشناسان در حال انجام خود را ارتقاء از طریق سرزنش روسیه برای همه () جهان فجایع از جمله COVID-19” در سفارت روسیه دفتر مطبوعاتی در بیانیه ای گفت.

“بر خلاف دروغ عمده ابزار غربی MSM (رسانه ها) است که در مورد زمانی که آنها پوشش (روی) coronavirus وضعیت در روسیه است. حفر خاک روسیه نادیده گرفتن واقعیت (پایین ترین نرخ مرگ و میر و رکورد تست) بهبود نمی یابد (این) وضعیت همه گیر در کانادا است.”

چینی سفارت هنوز برای پاسخ به سوالات از CBC News.

الیزابت تامپسون را می توان در رسید [email protected]

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>