می کنیا ضمیمه تکه های سومالی ؟

جدید تئاتر از جنگ پدید آمده است در شرق آفریقا که مخالف سومالی نیروهای درگیر در کنیا مرز هفته گذشته است. کنیا اشاره کرده است که در آن می تواند ضمیمه بخش هایی از سومالی را به نگه داشتن الشباب تروریست ها در خارج از قلمرو آن است.

تنش میان کنیا و سومالی افزایش یافت در هفته گذشته زیر درگیریهای مرزی است. درگیری درگیر سومالی نیروهای پلیس و نیروهای وفادار به احمد Madobe رهبر Jubbaland که یکی از سومالی پنج semiautonomous متحده است.

حداقل 11 نفر کشته در سومالی به شهر مرزی ” از Bula-hawo.

بیشتر بخوانید: آیا الشباب به دنبال اتیوپی?

مقامات کنیا گفت: مبارزه ریخته به کنیا, سومالی پس از مذاکرات دنبال Jubbaland نیروهای که در حال عبور از مرز.

Infograph depicting Jubaland, Somalia and Puntland

“این عمل به مقدار بی جا حمله توسط سربازان خارجی با هدف تحریک کنیا” کنیا گزارش می خواند. همچنین این ادعا که سربازان سومالی نابود خواص کنیایی در شهر مرزی مندرا.

“نیمی از مندرا شهر در حال حاضر رها شده است” گفت: محمد محمود سناتور مندرا شهرستان است. “ما در حال حاضر داخلی-آوارگان و بنابراین درخواست ما این است که ما دولت باید دخالت کند.” کنیا مندرا فرماندار علی Roba شنبه هشدار داد که درگیری بیشتر بین نیروهای سومالی قرار خواهد مندرا ساکنان در برزخ است.

سومالی نیز متهم کنیا پناه دادن یک فراری Jubbaland وزیر دستگیر شد و توسط موگادیشو برای “جرائم جدی” اما فرار از زندان در ماه ژانویه است.

سومالی دولت نیز خواسته کنیا به “توقف خود را مدافع حقوق بشر” از سومالی حاکمیت و تجاوز در مناطق مرزی. وضعیت در این منطقه باقی مانده است مخاطره آمیز به عنوان Jubbaland نیروهای در حال تجدید قوا برای امکان درگیری با وجود تلاش برای کاهش خصومت.

سومالی ترکیه آموزش نیروهای مسلح مستقر شده اند به Bula-hawo را گدو منطقه در یک حرکت نشان می دهد که موگادیشو می خواهد برای گسترش کنترل خود را فراتر از سرمایه است. استقرار بود محکوم محلی سومالی سیاسی گروه های مخالف که متهم جمهور عبدالهی Farmajo از سوء استفاده از ارتش ملی برای اهداف سیاسی.

دریایی اختلاف بین کنیا و سومالی

“این محصول از یک اختلاف که واقعا قدمت چند دهه می گوید:” کانادا نگار جی بهادر که خود را شناخته شده است گزارش در مورد دزدی دریایی در سومالی.

مبارزه آخرین است از روابط میان برلین و نایروبی شد سرد بیش از یک قلمرو دریایی کشش 100,000 کیلومتر مربع به اقیانوس هند. این منطقه غنی از نفت و گاز سپرده است.

Infograph depicting maritime border dispute between Kenya and Somalia

سومالی آورده که این موضوع قبل از دیوان بین المللی دادگستری در سال 2014 امیدوار بود برای یک حاکم در سپتامبر 2019. اما کنیا موفق به ICJ موکول مورد ژوئن 2020.

اوهورو کنیاتا اصرار دارد یک راه حل دو جانبه اما موگادیشو مقامات حاضر به مذاکره با نایروبی.

است کنیا برنامه ریزی به ضمیمه بخش هایی از سومالی ؟

“در چند سال گذشته ما تا به حال تشدید اختلاف دریایی بین کنیا و سومالی است که منجر به افزایش تنش میان دو کشور و حتی به نقطه ای که در آن کنیا مورد بحث در سطح واقعی الحاق بخش هایی از سومالی قلمرو” بهادر می گوید.

کنیا متهم سومالی اجازه الشباب تروریست ها نفوذ و جذب بمب گذاران انتحاری از اردوگاه های پناهندگان برای سومالی فرار از جنگ. تروریست ها انجام داده اند ده ها تن از حمله در کنیا در یک پیشنهاد به نیروی نایروبی به عقب نشینی نیروهای خود را از سومالی. با توجه به کنیا, استقرار, استقرار نیروهای نظامی به سومالی را گدو منطقه می تواند توقف الشباب مبارزان از ورود به کنیا.

“من فکر نمی کنم در دنیای امروز که واقعی الحاق قلمرو چیز بسیار آسان و یا سیاسی امکان پذیر است چیزی برای انجام. اما من فکر می کنم آن را نشان می دهد چقدر جدی تنش بین دو کشور را تبدیل به” بهادر گفت.

کنیا منجر حدود 4000 سرباز به اتحادیه آفریقا را در ماموریت های صلح بانی در سومالی AMISOM. اما کنیا به بیش از دو برابر این مبلغ غیر AMISOM نیروهای مستقر در سومالی با توجه به بهادر.

کنیا منطقه حائل در برابر الشباب در سومالی واقع شده است در منطقه گدو گسترش به دریایی مورد مناقشه محل. Mogadishu معتقد است نایروبی واقعی قصد حمایت از Jubbaland احمد Madobe است “به ادامه حضور در آن منطقه که در آن وجود دارد که مورد مناقشه دریایی فضایی” بهادر گفت.

Kenyan army soldiers stand in a dugout position at their base in Tabda (picture alliance/AP Photo/B. Curtis)

کنیا منجر 4,000 سربازان به AMISOM با نیروهای الشباب

با توجه به بهادر کنیا علاقه در سومالی فراتر از توقف الشباب و نفت-دریایی غنی منطقه است. کنیا نیاز “دسترسی به بندر کیسمایو برخی از سطح از کنترل بندر کیسمایو دسترسی به زغال صادراتی از سومالی که KDF (کنیا نیروهای دفاعی) باید سود از.”

منطقه ای و جغرافیای سیاسی

به مرتب کردن دریایی ردیف کنیا به دنبال کمک از اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد بود که کلام در آوردن کنیا جمهور اوهورو کنیاتا و سومالی رئیس جمهور Farmajo به بحث در سال گذشته است.

بیش از آخر هفته کنیاتا اعزام وزیر کشور فرد Matiang را به آدیس آبابا به دنبال حمایت از Abiy. “کنیاتا معتقد است که Abiy می تواند کمک به در مبادله خارج از دادگاه حل و فصل بیش از مرز دریایی اختلاف” کنیا, اخبار, سایت, ستاره, گزارش شده است.

Matiang ” من تا به حال رهبری یک سطح بالا کنیا هیئت به موگادیشو در هفته گذشته و گسترش دعوت از رئیس جمهور اوهورو کنیاتا به Farmajo به بازدید از کنیا. Farmajo پذیرفته کنیاتا درخواست رسانه های محلی گزارش.

بیشتر بخوانید: آمریکا و کنیا پایگاه نظامی حمله ادعا شده توسط al-Shabab

این جنگ دارای ابعاد منطقه ای در شرق آفریقا بیش از حد. کنیا پشت Jubbaland رئیس جمهور احمد Madobe.

نایروبی ساخته شده و روت Jubbaland ارتش و کنیاتا می بیند Jubbaland به عنوان یک بافر در برابر الشباب داعش که در چند صحنه حملات خونین در سراسر مرز.

اتیوپی که پشت سومالی مرکزی دولت detests Madobe.

Jubaland مقامات در ماه اوت متهم موگادیشو از دخالت در انتخابات و به دنبال سرنگونی رئیس جمهور کنونی Madobe و وفادار در قدرت برای افزایش کنترل آن است.

هر دو کنیا و اتیوپی باید نیروهای نظامی در سومالی به عنوان بخشی از یک اتحادیه آفریقا به رهبری نیروی حافظ صلح که همراه با سومالی دولت فدرال و محلی متحده در حال مبارزه با الشباب را گرفتهاند.

ایالات متحده هشدار می دهد که این تنش ها می تواند اتاق را به القاعده مرتبط الشباب که در حال حاضر قوی تهدیدی برای هر دو کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>