Coronavirus: پلیس مجسمه عظیم ماسک صورت کلاهبرداری

مواجهه با کمبود با توجه به COVID-19 شیوع آلمانی, مقامات بهداشتی اقدام به خرید ماسک صورت فله آنلاین. آنها به زودی نیرنگ در یک مفصل بین المللی کلاهبرداری — پرداخت میلیون ها دلار برای ماسک که وجود ندارد.

پلیس در سراسر اروپا فویل پیچیده جعلی ماسک صورت طرح که تقریبا هزینه مقامات آلمانی 15 میلیون یورو ($16.4 میلیون) Europol اعلام کرد در روز سه شنبه.

حداقل دو نفر بازداشت شده در پرونده که شامل تحقیقات در سراسر آلمان, اسپانیا, هلند و ایرلند و انگلستان است.

با توجه به COVID-19 گیر کشور در سراسر جهان روبرو هستند کمبود در دنده محافظ — ارشاد دولت ها به خارج عادی خود را عرضه کانال های امن زندگی-صرفه جویی در منابع.

با توجه به Europol آلمانی, مقامات بهداشتی به دنبال خرید نزدیک به 15 میلیون یورو در ماسک صورت در اواسط ماه مارس درخواست دو شرکت برای خرید لوازم.

ادامه مطلب: Coronavirus: آلمان, ماسک صورت معمای

آلمانی خریداران سپس تماس یک وب سایت برای یک شرکت در اسپانیا که در آن گفت: تا به حال 10 میلیون ماسک در انبار. در عین حال این سایت معلوم شد یک نسخه شبیه سازی شده از اصل اسپانیایی سایت شرکت.

“[خریدار] بود در خیالی کلون سایت بود که واقعی نیست. بنابراین با وجود این واقعیت است که او فکر او خرید €14.7 میلیون ارزش ماسک صورت آنها وجود ندارد در این سایت او هرگز نمی خواهید برای دریافت حتی یک ماسک” رئیس سرپرست پت Lordan از گاردا ملی جرایم اقتصادی اداره گفت ایرلندی پخش RTE.

مقامات آلمانی ‘فریب خورده’ توسط scammers

زمانی که این شرکت موفق به ارائه ماسک های آنها به کارگردانی آلمانی خریداران به “اعتماد” فروشنده در ایرلند. این واسطه قرار داده و سپس آنها را در تماس با یک شرکت دیگر در هلند.

به اتهام شرکت هلندی گفت: آن را می تواند تحویل 1.5 میلیون ماسک, اما خواسته آلمانی خریداران برای انتقال €1.5 میلیون در یک جبهه پرداخت.

مدت کوتاهی قبل از تحویل ادعا هلندی تامین کننده گفت: اولین پرداخت نشده بود رفته طریق اصرار آلمانی خریداران به پرداخت اورژانس انتقال €880,000 برای اطمینان از ماسک را در رسیدن به مقصد خود در آلمان است.

ادامه مطلب: سارقان سرقت هزاران facemasks از کلن بیمارستان

این شرکت هلندی معلوم بود واقعی — اما scammers تا به حال شبیه سازی شده وب سایت خود را به عنوان به خوبی. عرضه ماسک هرگز وارد شده است.

“هنگامی که خریداران متوجه آنها شده بود فریب خورده آنها بلافاصله در تماس با بانک خود را در آلمان تنظیم کردن یک مسابقه بین المللی برای رهگیری بودجه و به دنبال پول دنباله” Europol در بیانیه ای گفت.

پول رهبری برای نیجریه

پلیس و مقامات مالی در سراسر اروپا به سرعت کار می کرد به توقف کمک های مالی. ایرلندی مقامات قادر به پیگیری کردن اولیه €1.5 میلیون پرداخت و همچنین شرکت ایرلندی درگیر در حالی که مقامات هلندی قادر به سرعت پیگیری €880,000 قبل از آن منتقل شد و بیشتر در صحرا.

“تقریبا €500,000 از این بودجه در حال حاضر فرستاده شده به انگلستان همه که مقدر بود برای یک حساب کاربری در نیجریه” Europol گفت.

حداقل دو نفر دستگیر شده اند در هلند به علت کلاهبرداری در حالی که ایرلندی و انگلیسی, رسانه ها گزارش دادند که یک مرد ایرلندی زیر سوال برده بود بیش از کلاهبرداری.

کلاهبرداران در سراسر جهان شده اند با استفاده از کشنده شیوع کروناویروس با Europol هشدار به خریداران در برابر فروشگاه آنلاین فروش جعلی و ماسک های پزشکی و تقلبی مالاریا درمان است.

ادامه مطلب: Europol هشدار coronavirus کلاهبرداری

روز سه شنبه مورد, اما, بزرگترین کلاهبرداری به گزارش در اروپا پس از وقوع فوران.

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب روز اخبار و ویژگی های. ثبت نام در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>