بیماری همه گیر کوروناویروس رانندگی راه حل های فن آوری در کشورهای جنوب صحرای آفریقا

Coronavirus همه گیر است که به عنوان یک چالش عمده در آفریقا است. با کمک از حد انتظار از اهدا کنندگان این قاره tech نابغه اختراع سریع و ارزان راه حل برای جلوگیری از گسترش ویروس.

نوآوری و بدانند همه چیز است و هیچ چیز جدیدی به آفریقا یک قاره که در آن مردم استفاده می شود برای ساخت و کار با منابع محدود. از خانه و ادوات کشاورزی و وسایل نقلیه موجود در گرد و خاکی آفریقای جنوبی انبارهای برای یک پسر و ساخت آسیابهای بادی از تکه آشغال در روستایی مالاوی به محبوب تلفن همراه, پول, پرداخت, سیستم M-Pesa مردم در سراسر آفریقا می دانم که چگونه برای به دست آوردن خلاق است.

به SARS-CoV-2 coronavirus همه گیر در ادامه به ترکیب این قاره منابع محدود — و نه کمک بسیار می رود که از اهداکنندگان غربی که اقتصاد باید از خط خارج شده است با آغاز. در حال حاضر بسیاری از راه اندازی مراکز در سراسر این قاره هستند ramping تا راه حل های نوآورانه حتی برای ابتدایی ترین و موقت از نیازهای.

بیشتر بخوانید: بانک جهانی: “هیچ کشور آفریقایی می توانید در صورت این بحران به تنهایی’

هواکش

COVID-19 حملات انسان سیستم تنفسی است. مردم با علائم شدید تلاش برای نفس کشیدن و نیاز به تهویه مصنوعی. اما در سراسر آفریقا بسیار کمی وجود دارد که بخش های مراقبت ويژه مجهز به این دستگاه است.

ادامه مطلب: چگونه فن کار می کند ؟

این فقط مشکل آفریقا: کشورهای صنعتی مانند ایالات متحده و آلمان دستور داده اند که تولید کنندگان ماشین تولید هواکش یکهو. با تقاضا outstripping تولید کشورهایی مانند آفریقای جنوبی ، غنا و اوگاندا به دنبال آغاز به تولید خود هواکش.

A ventilator prototype to be tested by Makerere University

این یک نمونه اولیه است و در حال حاضر در حال آزمایش در Makerere University در اوگاندا

وینسنت Ssembatya استاد در Makerere در دانشگاه کامپالا اوگاندا همکاری با یکی دیگر از داستان موفقیت, ماشین, تولید کننده Kiira موتور با تنها هدف از ساخت مقرون به صرفه هواکش برای تامین این کشور بسته های پول در سیستم مراقبت های بهداشتی. “هر کس خواستار همان محصول تا آفریقا بسیار کوچک شانس” Ssembatya گفت: DW.

یک تیم در شهر علمی دانشگاه در آکرا غنا را توسعه داده است یک نمونه اولیه است اما در حال حاضر مواجه با محدودیت های مالی برای خرید بیشتر قطعات این دستگاه به صورت آماده برای تست و صدور گواهینامه.

در نیجریه, غیر انتفاعی, سرمایه گذاری, سرمایه داری, آفریقا, فرشته کسب و کار شبکه در حال کار بر روی یکی دیگر از نمونه در حالی که یک خودرو تولید Innoson موتور به کنار تولید آن به تولید هواکش. با توجه به خون تحویل خدمات LifeBank نیجریه حدود 100 هواکش متعلق به خصوصی امکانات بهداشتی است.

ادامه مطلب: COVID-19: آفریقا روحانیون ارسال پیام های مخلوط به پیروان

در ضمن در آفریقای جنوبی تحت کنترل دولت ملی یک پروژه برنامه ریزی 10,000 ماشین آلات تا پایان ماه ژوئن به صورت محلی با استفاده از مواد تولیدی و یا کسانی که در حال حاضر در دسترس است.

برنامه های تلفن همراه و راه حل های وب

زیر مجازی خود hackathons هفته گذشته سازمان بهداشت جهانی ارائه شده تا $20,000 (€18,400) در دانه بودجه به فینالیست با راه حل های دیجیتال برای جلوگیری از این بیماری همه گیر.

تیم برنده از غنا توسعه یک ابزار است که نقشه های آزمون موارد مشابه به دانشگاه جانز هاپکینز دانشگاه Coronavirus مرکز منابع. تفاوت این دو ابزار غربالگری می تواند طبقه بندی موارد با توجه به خطر و ارائه اطلاعات به مقامات ملی.

Fresh In a Box delivery driver getting instructions in Harare, Zimbabwe (DW/P. Musvanhiri)

برنامه های تلفن همراه مانند زیمبابوه تازه در یک جعبه نقش کلیدی در آفریقای پاسخ

در نیجریه را بر روی تقاضا اطلاعات سلامت پلت فرم Wellvis ایجاد کرده است آسان به استفاده از نرم افزار به نام COVID-19 تریاژ ابزار. این برنامه رایگان اجازه می دهد تا کاربران را به خود سنجش خود coronavirus خطر دسته بندی بر اساس علائم و سابقه قرار گرفتن در معرض. بسته به پاسخ یک کاربر از راه دور ارائه شده است توصیه های پزشکی و یا مراجعه به نزدیک ترین مرکز مراقبت های بهداشتی.

دولت آفریقای جنوبی با استفاده از WhatsApp برای اجرای تعاملی chatbot که می توانید پاسخ های رایج نمایش داده شد در مورد COVID-19 افسانه ها, علائم و درمان است. آن رسیده چندین میلیون کاربر در پنج زبان مختلف.

همچنین در آفریقای جنوبی در تلاش برای جلوگیری از اخبار جعلی و سرکوب وحشت دو سابق دانشگاه کیپ تاون دانش آموزان ایجاد کرده اند Coronapp یک ابزار است که مرکزی جریان اطلاعات در مورد این بیماری همه گیر.

غنا e-health راه اندازی Redbird راه اندازی یک COVID-19 ردیاب در اواخر ماه مارس است. این برنامه مبتنی بر مرورگر به کاربران خود گزارش علائم بدون نیاز به بازدید از یک مرکز مراقبت های بهداشتی. CcHub آفریقا و بزرگترین تکنولوژی رشد کرده و با راه اندازی یک صندوق بزرگ و باز تماس بگیرید برای اطلاعات بیشتر با تکنولوژی پروژه های.

انتقال پول های تلفن همراه

استفاده از تلفن همراه مبتنی بر خدمات انتقال پول غیر معمول نیست که در قاره آفریقا است. کنیا پول موبایل پلت فرم M-Pesa استفاده شده توسط بیش از 20 میلیون نفر است. مخابراتی غول Safaricom که صاحب M-Pesa تا به چشم پوشی از هزینه های نقل و انتقال تحت 1,000 شیلینگ ($10/€9) در حالی که شعر نیز چشم پوشی اتهامات در تمام پرداخت از طریق پلت فرم آن شعر پول است.

بیشتر بخوانید: شش راه های دیجیتالی کمک به آفریقا محیط زیست

غنا بانک مرکزی خواسته است تا ارائه دهندگان به صرف هزینه های معاملات از 100 cedi ($18) و کاسته ثبت نام مورد نیاز شهروندان اجازه می دهد برای باز کردن بیش از یک حساب.

خدمات تحویل غذا

ملی مستندات در کشورهای جنوب صحرای آفریقا معنی مردم در حال تلاش برای قرار دادن مواد غذایی بر روی میز است.

مستندات به معنای توقف COVID-19 از گسترش. اما آنها نیز متوقف عملا همه چیز از جمله مواد غذایی و تحویل به بازارهای سنتی. در بسیاری از آفریقایی جنوبی شهرستانها بازارهای کلیدی برای تهیه محلی با روزانه لوازم — بر خلاف بسیاری از کشورهای اروپایی که در آن مردم می توانند سهام در مواد غذایی.

یک زیمبابوه راه اندازی تازه در یک جعبه است ارائه تازه تولید درب به درب به طور مستقیم از کشاورزان است. این شرکت با اجرا کردن یک برنامه و ارجمند موتور سیکلت سه چرخ تحویل مواد غذایی جعبه. این کمک می کند تا کاهش خطر ابتلا به عفونت و جلوگیری از مردم از گرسنگی.

در اوگاندا, بازار, باغ, برنامه اجازه می دهد تا فروشندگان به فروش و تحویل میوه ها و سبزیجات به مشتریان به عنوان محدودیت برای ترویج اجتماعی فاصله شده اند اجرا می شود. توسعه یافته توسط موسسه تحول اجتماعی یک اوگاندا خیریه را کاهش جمعیت شلوغ در بازار مناطق با اجازه دادن به زنان برای فروش کالاهای خود را از خانه های خود از طریق برنامه. موتور سیکلت و تاکسی تحویل کالا به مشتریان.

آفریقایی e-commerce غول Jumia ارائه کرده است دولت با استفاده از آن آخرین مایل تحویل شبکه برای توزیع منابع به امکانات مراقبت های بهداشتی و کارگران است.

فرانک Yiga در اوگاندا و امتیاز Musvanhiri در زیمبابوه کمک به این گزارش.

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. شما می توانید ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>