Coronavirus: دانش آموزان پاکستانی می گویند دولت خود ‘رها’ آنها را در چین

دانش آموزان پاکستانی خواستار دولت خود را تخلیه آنها از چین coronavirus کانون ووهان. آنها را متهم به اسلام آباد از خیانت آنها را به نگه داشتن روابط خوب با پکن است. DW صحبت کرد و به برخی از دانش آموزان است.

خانواده های دانش آموزان پاکستانی رشته در چین اعتراض در اسلام آباد در روز پنج شنبه خواستار آن است که دولت تخلیه دانش آموزان است.

حدود 1,300 دانش آموزان در حال حاضر در استان هوبی و 800 از این در ووهان استان پایتخت و کانون اصلی این ویروس است که تحت مستند برای هفته ها.

خانواده ها و دانش آموزان گفته اند که آنها خشمگین در پاکستان دولت برای تنظیم تخلیه از هوبئی. مقامات پاکستانی روز پنج شنبه گفت: این دانش آموزان هستند “در دست های امن.”

یک گروه از دانش آموزان پاکستانی تحصیل در پکن قادر به ترک چین در اوایل این ماه, با این حال کسانی که در ووهان نشده اند مجاز به ترک شهر.

ادامه مطلب: چرا coronavirus قیام می تواند ویرانگر برای جنوب آسیا

برخی از دانش آموزان گفت: DW که آنها زندگی می کنند در زیر سایه ترس مداوم از ابتلا به ویروس. آصف سجاد یک دانشجو در دانشگاه ووهان گفت که بسیاری از آنها مبتلا به استرس روانی.

“ما شده اند محدود به اتاق ما برای هفته ها. اگر کسی سرفه یا عطسه آن را می فرستد لرز پایین ما برآمدگی به فکر می کنم ممکن است فرد را گرفتار ویروس,” او گفت:.

“وجود دارد کمبود مواد غذایی و حتی اگر ما از بیرون رفتن در بالکن ما باید به پوشش ما هستند. ما می خواهیم بدانیم چرا دولت نمی کند ما را.”

دولت چین گفت که اقدامات کافی برای حفاظت از دانش آموزان پاکستانی از ابتلا به ویروس.

زندگی در سایه ترس مداوم’

اما سید Tauheed شاه در Huazhong دانشگاه علم و صنعت در ووهان گفت که دانشجويان اتاق شده اند ضد عفونی.

“علاوه بر آن ما شده اند ارائه شده با ماسک توصیه می شود اما تنها ساده ماسک,” او گفت:, و اضافه کرد که نزدیکی بیمارستان به دانشگاه نیز نگرانی.

“به نظر می رسد دولت پاکستان نگران است در مورد ما و در همه. حتی کشورهای فقیر مانند مالدیو گرفته شده از دانش آموزان خود را, اما ما هنوز هم اینجا گیر زندگی در سایه ترس مداوم.”

بیشتر بخوانید: Coronavirus: چگونه به بیمارستان در چین در ووهان نگهداری بیمار دور

دیگر دانش آموزان گفت: آنها از ترس به صحبت می کنند تا با توجه به آنها بورسیه قرار می گیرد در معرض خطر است. هزاران نفر از دانش آموزان پاکستانی در حال تحصیل در چین در کمک هزینه تحصیلی است.

“اگر آنها صحبت می کنند تا خود را از برنامه های بورس تحصیلی لغو خواهد شد” گفت: یک دانش آموز تحت شرط ناشناس ماندن.

“بسیاری از نمی خواهید به صحبت می کنند چرا که آنها می ترسند گفت:” دانشجو اضافه کرد که بسیاری از آنها احساس “عمیقا خیانت” توسط دولت پاکستان.

“ما در حال گدا. چین انبوه سرمایه گذاری در پاکستان و در حال حاضر دولت ما می خواهد به قربانی ما برای نشان دادن به چین که اسلام آباد است که دوست خود را.”

چرا پاکستان را برداشت دانش آموزان ؟

دانش آموزان پدر و مادر می گویند که مقامات تمایلی به تخلیه پاکستانی از چین همبستگی با پکن است. چین با سرمایه گذاری بیش از €50 میلیارد دلار در توسعه و پروژه های زیربنایی در پاکستان است.

“ارسال خود را از پزشکان خود را اعزام متخصصان و کادر پزشکی به چین اگر شما واقعا می خواهید برای نشان دادن همبستگی خود با پکن” گفت: شهيد Jadoon یک دانشجوی دکترا در ووهان.

“چین روابط خوبی با تعدادی از دولتها و آنها بیرون کشیده و خود دانش آموزان و پکن عصبانی نیست.”

پاکستان حاکم پاکستان تحریک-e-انصاف (PTI) دولت گفت: دانش آموزان در حال نگهداری در ووهان برای ایمنی خود را.

بیشتر بخوانید: اتحاد چین-پاکستان به کریدور اقتصادی زندگی می کردند تا اعتیاد به مواد مخدره?

PTI و رهبر سابق وزیر فدرال اسحاق Khakwani گفت: DW که نگه داشتن دانش آموزان در چین تا به حال هیچ چیزی برای انجام با نشان دادن همبستگی خود را با مقامات در پکن.

“دولت ساخته شده است که این تصمیم به خاطر دانش آموزان رفاه. چین بهتر شده است و به فن آوری و علمی به معنی مقابله با این وضعیت گفت:” Khakwani اضافه کرد که اگر آلوده دانشجویان بازگشت به پاکستان ممکن است از بند باز کردن شیوع است که می تواند دشوار باشد.

“من از پدر و مادر و دانش آموزان برای آرام کردن و اقامت در چین که در آن آنها بسیار امن تر است. دولت چین است که به دنبال پس از آنها.”

دولت پاکستان ادعا می کند آن را گرفته است اقدامات موثر برای مقابله با امکان coronavirus موارد است.

دولت سلامت مشاور ظفر میرزا ادعا می کند که تاکنون حتی یک مورد تایید شده از coronavirus تا کنون در پاکستان است.

منابع در پاکستان موسسه علوم پزشکی اسلام آباد بزرگترین بیمارستان گفت: DW که یک جداسازی بخش تنظیم شده است تا جایی که بیش از 40 چینی و پاکستانی از بازگشت از چین شد و به طور موقت نگه داشته اما تست منفی برای COVID-19.

An isolation ward at a Karachi hospital

انزوا بخش در یک کراچی بیمارستان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>