شیوع کروناویروس مانع اجرای اتیوپی انتخابات

نظر سنجی در اصل برنامه ریزی شده برای ماه اوت به یک کلید آزمون برای اصلاح طلب PM Abiy احمد. منتقدان می گویند Abiy جدید حزب به دنبال بازگشت به روزهای سابق رژیم سرکوبگر.

اتیوپی انتخاباتی بدن NEBE اعلام کرد روز سه شنبه آن را به حال به تعویق افتاد اوت ریاست جمهوری و انتخابات پارلمانی پس از “مشورت با احزاب سیاسی و ذینفعان.”

“با توجه به وضعیت هیئت مدیره قابل درک است که آن را نمی تواند انجام انتخابات به عنوان برنامه ریزی شده و به حالت تعلیق در فعالیت هایی که قرار بود به جای توجه به برنامه” NEBE در بیانیه ای گفت.

با توجه به داده ها از دانشگاه جانز هاپکینز دانشگاه coronavirus منابع مرکز, اتیوپی به ثبت 29 مورد از رمان coronavirus COVID-19 به عنوان بخشی از شیوع گسترده تر آورده است که جهان به وقفه.

“به تعویق افتادن انتظار بود” گفت: Abebe Aynete یک صلح و امنیت تحلیلگر در اتیوپی روابط خارجی مطالعات استراتژیک موسسه. “ما در انتظار ملی کمیسیون انتخابات خواهد آمد تا با یک برنامه جدید.”

Two nurses wearing face masks at a coronavirus isolation center in Mekelle, Ethiopia (DW/M.H. Brhane)

Coronavirus جداسازی مراکز راه اندازی شده اند در سراسر کشور در یک پیشنهاد برای جلوگیری از گسترش COVID-19

اتیوپی مقامات معرفی طیف وسیعی از اقدامات در نظر گرفته شده برای جلوگیری از گسترش این ویروس از جمله ممنوعیت اجتماعات بزرگ و محدود کردن سفر است. “این امر می شده اند بسیار دشوار است اگر نه غیر ممکن است برای انتخابات هیئت مدیره را به تمام اقدامات لازم برای سازماندهی این انتخابات در تاریخ 29 مرداد ماه” ویلیام Davison, یک تحلیلگر ارشد گروه بین المللی بحران گفت: DW.

Abiy متهم به سرکوب مخالفان

انتخابات دیده می شود به عنوان یک کلید آزمون برای اصلاح طلب در دستور کار نخست وزیر Abiy احمد و تعیین خواهد کرد که آیا او می تواند نگه دارید با هم متمرد ملت و در ادامه طرح خود برای باز کردن آن تحت کنترل دولت در اقتصاد.

اتیوپی یکی از آفریقا ترین سرکوبگر متحده تا Abiy بود رو به قدرت در سال 2018 زیر امواج بزرگ سیاسی تظاهرات در سراسر این کشور از 100 میلیون نفر است. جوان نخست وزیر به سرعت در طلیعه گسترده سیاسی و اصلاحات اقتصادی: Abiy بلافاصله منتشر زندانیان سیاسی و باز سیاسی و فضای رسانه نه فقط محلی برای شهروندان بلکه برای کسانی که در تبعید.

Abiy رفت به پیروزی 2019 جایزه صلح نوبل در به رسمیت شناختن خود را میانجی صلح در منطقه که شامل حل و فصل اتیوپی تنش های طولانی مدت با اریتره.

Ethiopian Prime Minitser Abiy Ahmed hold his Nobel Peace Prize in Oslo (picture alliance/AP Photo/NTB scanpix/H. M. Larsen)

نخست وزیر Abiy احمد برنده جایزه صلح نوبل در سال 2019 برای تلاش های خود را در مرمت روابط بین اتیوپی و اریتره درآمد او را به رسمیت شناختن بین المللی

اما مخالفت احزاب سیاسی – عمدتا از Abiy خود قومی اورومی دژ محکم – در حال ابراز نگرانی های خود را بیش از یک تغییر ممکن است از دوره و متهم کردن نخست وزیر تازه تاسیس حزب رفاه (ص) از ارعاب آنها است. آنها می گویند Abiy است که تمرکز قدرت خاموش کردن مخالفان و اسامی زندانیان سیاسی.

“در سال گذشته بود و مرج بیشتر وقتی که می آید به سیاسی زمینه” پیست Tronvoll, استاد صلح و مطالعات جنگ در Bjorknes دانشگاه در اسلو گفت: DW. “اگر چه وجود دارد یک عنصر خاص از کثرت گرایی در عرصه سیاسی خاصی وجود دارد که فشار پشت از دولت در مورد چگونه به دور یکی می تواند مدافع یک نظر آید به گروه سیاست است.”

این نگرانی ها در حال تکرار توسط گروه های مخالف در سراسر کشور با توجه به محمد Negash یک سردبیر ارشد با دویچه وله امهری خدمات.

“ما از شنیدن بسیاری از اتهامات مخالفان که برخی از مقامات دولتی رد کردن دسترسی به برخی از گروه های رسانه ای و یا انکار اجازه برای برگزاری تظاهرات یا تجمعات عمومی,” گفت: Negash. “اما هنگامی که شما مقایسه چیزهایی که قبل از سال 2018 در هنگام Abiy آن همه چیز بسیار بهتر است. این روزها رسانه ها در حال حاضر نسبتا رایگان. می شود آن را مخالف حقوق بشر یا فعالان آنها در حال حاضر می گویند هر آنچه که آنها می خواهند.”

ادامه مطلب: نظر: آزمون-اجرا برای سال 2020 انتخابات: اتیوپی اصلاحات governmnet wrangles با ناسیونالیسم قومی

70 احزاب سیاسی ثبت شده

محصور در خشکی اتیوپی گزارش ثبت نام بیش از 70 احزاب سیاسی برای شرکت در انتخابات است. اما احزاب مخالف می گویند حکم PP مسدود کردن آنها از افتتاح دفتر جدید یا برگزاری عمومی و تاون هال نشست.

“آنها در حال دستگیری رهبران و اعضا و هواداران” گفت: Tolera Adaba سخنگوی این اورومی جبهه آزادی (OLF).

Young Oromians protesting as Ethiopian soldiers look on (picture-alliance/AP Photo)

این Oromia منطقه و دولت اتیوپی را به حال خاردار رابطه برای دهه

این OLF شده بود در تبعید اما بازگشت و در سال 2018 پس از Abiy به قدرت رسید. آن را ادعا می کند که حزب حاکم است خاموش کردن برخی از دفاتر خود را.

Adaba حزب است نه تنها در مواجهه با چنین موانع. اتیوپی صدای شهروندان برای عدالت اجتماعی (EzeMa) حزب همچنین ادعا کرد که برخی از آنها تاون هال بحث شد و مانع از مقامات ،

“ما شنیده ایم که یک دفتر متعلق به برجسته اورومی حزب مخالف اورومی فدرال کنگره در قرار, جنوب اتیوپی, بسته شد توسط مقامات دولتی. اما در غرب اتیوپی وجود دارد این است که یک درگیری بین ارتش فدرال و OLF مبارزان است.”

OLF ادعا می کند نیروهای دولتی دستگیر و بسیاری از سران منطقه ای اعضا و هواداران. حقوق گروه ها همچنین ادعا می کنند حداقل 70 اورومی سیاستمداران بازداشت شده اند.

در آخرین گزارش خود گروه حقوق سازمان عفو بین الملل اعلام کرد که مقامات اتیوپی تشدید “سرکوب مخالف دیدگاه های سیاسی پیش از انتخابات عمومی به خصوص در اعضا و حامیان OLF.”

این سازمان در شرق و جنوب آفریقا مدیر Deprose Muchena توصیف این وضعیت به عنوان “نگران کننده سیگنال” است که موجب تضعیف حقوق مربوط به آزادی بیان و انجمن پیش از سال 2020 انتخابات است.

ادامه مطلب: آفریقا آنلاین سخنرانی نفرت قوانین صدا زنگ بیش از آزادی مطبوعات

بازگشت به استبداد?

با توجه به Tronvoll نه تنها احزاب مخالف بودن مانع از انجام فعالیت های سیاسی اما “اعتراضات و تظاهرات در حال بازگشت به, اتیوپی به خصوص در Oromia منطقه بلکه در Amhara مانند.”

“این روند نگران کننده است و اگر آن را ادامه خواهد داد” Tronvoll گفت.

Bahir Dar Demonstration Amhara Region Ethiopia (DW/A. Mekonnen)

تظاهرات گرفته در امهارا

سازمان عفو بین الملل گزارش می دهد که پس از Abiy آن شده اند وجود دارد چند امواج از دستگیری توده مردم در Oromiya تصور می شود مخالف دولت است. افراد بازداشت شده متهم نیست و یا گرفته شده به دادگاه NGO اتیوپی محقق Fisseha b-line medical گفت.

“اکثر مردم بر این باورند که انتقال از مسیر خارج و ما در حال پسرفت نسبت به یک مستبد سیستم” برجسته فعال Jawar محمد به رویترز گفت در اواخر سال 2019.

Jawar نیز قومی اورومی سابق و متحد Abiy نقشی کلیدی که کمک Abiy به قدرت می آیند.

“حزب حاکم و ایدئولوژی آن به چالش کشیده خواهد شد به طور جدی نه تنها در انتخابات بلکه قبل از انتخابات,” او اضافه شده است.

مسالمت آمیز انتخابات ممکن است ؟

Abiy تا به حال اطمینان اتیوپیایی است که دولت خود را بهبود صلح و امنیت است. اما اخیرا در یک سخنرانی در پارلمان گفت که قانون گذاران است که او نمی خواهد تضمین صلح پیروز خواهد شد در یک دوره کوتاه از زمان.

غربی و جنوب غربی Oromia دولت در برخی از مناطق اصلی در این کشور به شدت تحت تاثیر ناامنی با توجه به گزارش های رسانه ها. ارتش فدرال درگیر در جنگ با مبارزان از OLF سابق شاخه نظامی این اورومی ارتش آزادی (OLA) در این منطقه است.

Ethiopia Prime Minister Abiy Ahmed (DW/Y. Gebrezihaber)

مخالفان را متهم به اتیوپی نخست وزیر Abiy احمد از reneging در وعده های خود را

“باز در دسترس و عادلانه انتخابات فرآیندهای ضروری صلح و ثبات در زمین که در آن انتخابات قرار است انجام شود” Tronvoll گفت. “اگر وجود دارد باز شورشیان در منطقه من به طور جدی شک دارم که اگر آن را ممکن است برای انجام یک باز انتخابات,” او اضافه شده است.

اینترنت و ارتباطات تلفن بسته شدند به مدت سه ماه در Oromia, اما دوباره این هفته در تلاش برای جلوگیری از شیوع کروناویروس.

Abiy اذعان کرد که “اختلال مربوط به وضعیت امنیتی.”

Abu-Bakarr Jalloh contribted به این مقاله است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>