Coronavirus: Gobal اقتصاد می تواند $4.1 تریلیون دلار رسید, هشدار بانک

بانک توسعه آسیایی هشدار داده است که اگر “بدترین بیماری همه گیر در یک قرن” طول می کشد بیش از شش ماه ضرر و زیان اقتصادی می تواند بالاتر باشد. آن را پیش بینی کرد که رشد اقتصادی چین خواهد بود دو سوم کمتر از سال گذشته است.

Coronavirus همه گیر می تواند هزینه اقتصاد جهانی $4.1 تریلیون (€3.78 تریلیون دلار) آن را به عنوان گسترده در ایالات متحده و اروپا و دیگر اقتصادهای عمده این بانک انکشاف آسیایی (ADB) هشدار داد در روز جمعه.

این مانیل مستقر در سازمان گفت: “احتمال شدید بحران مالی و بحران های مالی را نمی توان با تخفیف.”

در آخرین گزارش خود ADB گفت: این رقم به مبلغ نزدیک به 5 ٪ از در سراسر جهان, اقتصادی خروجی بر اساس بهداشت و درمان اضطراری با ماندگاری 6 ماه یا بیشتر. آن اضافه شده است که ضرر و زیان می تواند بدتر.

“برآورد تاثیر می تواند یک دست کم به عنوان کانال های اضافی مانند … ممکن است اجتماعی و بحران های مالی و اثرات طولانی مدت در مراقبت های بهداشتی و آموزش و پرورش محروم هستند از تجزیه و تحلیل” ADB اقتصاددان ارشد Yasuyuki Sawada گفت.

او افزود که کوتاه تر مهار دوره برای جلوگیری از گسترش این ویروس می تواند در کاهش زیان های اقتصادی به 2 تریلیون دلار.

ادامه مطلب: پیگیری آخرین تحولات با ما نورد پوشش

چین رشد sputters

این گزارش گفت: چین دوم در جهان بزرگترین اقتصاد دیدم دو رقمی انقباضات در فعالیت های کسب و کار در ماه های ژانویه و فوریه و به احتمال زیاد رشد سقوط به 2.3 درصد در سال جاری از سه دهه کم از 6.1 درصد در سال 2019.

چین در تلاش است تا اقتصاد خود را در مسیر بازگشت بی سابقه پس از خاموش شدن ناگهانی در ووهان جایی که این ویروس برای اولین بار گزارش شده و در سایر نقاط کشور است.

ADB گفت: چین می تواند دچار ضرر و زیان به مقدار به $692 میلیارد اگر مهار تلاش بکشید. اما بانک تخمین زده است که رشد خواهد گزاف گویی سال آینده به بیش از 7 درصد.

آسیا به عنوان یک کل است که پیش بینی برای رشد فقط 2.2% در این سال آن کمترین سرعت پس از 1.7% رشد در طول بحران مالی آسیا در سال 1998.

ادامه مطلب: Coronavirus: چین و مسئول عمل

کشورهای در حال توسعه ضربه سخت

منطقه ای وام دهنده رشد گفت در حال توسعه آسیا و به احتمال زیاد سقوط به 2.2 درصد در سال 2020 از 5.2 درصد در سال گذشته و برای حساب تا 36 درصد از برآورد ضرر و زیان است.

Sawada گفت: این بانک پیش بینی فرض coronavirus شیوع شامل می شود در سال جاری و بازگشت به حالت عادی در 2021.

اما او هشدار داد که “زنجیره تامین می تواند به طور دائم قطع و وجود دارد می تواند یک عقب نشینی در جهانی شدن و منطقه ای ادغام.”

ادامه مطلب: چه آينده تصور کنید که برای پست-coronavirus-همه گیر ،

این خواهد بود یک ضربه به آسیا است که بهره مند است شدیدا از اقتصاد باز و لیبرال تجارت و جریان سرمایه در دهه گذشته او اضافه شده است.

روز پنج شنبه تعدادی از جهانی COVID-19 مورد در صدر یک میلیون mark با بیش از 52,500 مرگ و میر.

دولت ها در سراسر جهان متعهد شده اند بیش از $5 تریلیون دلار در محرک در حالی که همچنین کاهش سیاست های پولی به عنوان اقتصاد خرد به توقف.

mm/rt (AFP AP dpa)

هر شب در سال 1830 UTC, DW ویراستاران ارسال یک انتخاب از روز را سخت خبر و با کیفیت از ویژگی های روزنامه نگاری. ثبت نام برای دریافت آن به طور مستقیم در اینجا.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>