اگر چه تایوان نظام سلامت تا حد زیادی موجود COVID-19 پکن نگه می دارد این جزیره را از چه کسی است. تایوان عملکرد در متوقف کردن یک توده شیوع می تواند در قرعه کشی تماس برای این تغییر است.

تایوان و سازمان بهداشت جهانی (WHO) یک ستیز ارتباط است. تنش ها بار دیگر پختند به سطح پنج شنبه پس از که مدیر کل Tedro Adhanom Ghebreyesus متهم تایوان وزارت امور خارجه از هدف قرار دادن او را در یک “کمپین از نژادپرستی است.”

پکن در زمان استفاده از این ردیف دیپلماتیک و متهم تایوان از “سمی” حمله به این که در حالی که با استفاده از این بیماری همه گیر کوروناویروس “به دنبال استقلال است.”

پکن در نظر خود حکومت تایوان را بخشی از خاک چینی و مانع تایپه از عضویت در سازمان های بین المللی مانند که.

اما تایوان را از دست داده و همه گیر شده است ذکر شده است به عنوان یک داستان موفقیت. دیگر که کاربران ممکن است در حال حاضر تمایل بیشتری به تقاضا که بین المللی سلامت عمومی بدن کمک مالی تایپه ناظر. تایوان استدلال می کند که این می تواند ارزشمند ورودی در بهترین شیوه ها و استراتژی های بهداشتی برای کشورهای دیگر برخورد با خود COVID-19 بوده است ،

“برای قرار دادن آن را به سادگی این است که سازمان ملل متحد سازمان ملل متحد رفتار تایوان به عنوان بخشی از جمهوری خلق چین گفت:” Chieh-Ting یه نایب رئیس جهانی تایوان موسسه.

“با این حال پس از پکن ندارد هر حوزه قضایی بیش از تایوان در واقعیت زیر را از طریق آن موقعیت در زندگی واقعی ایجاد شرایط پوچ.”

اشتراک, به, تاج, جمع و جور — DW خبرنامه ردیابی coronavirus در آسیا

چه کسی را ندارد تایوان به طور جدی در COVID-19?

از آغاز شیوع کروناویروس تایوان در تلاش است تا موقعیت خود را به عنوان قابل اعتماد بین المللی در مبارزه با ویروس.

با توجه به تایوان مرکزی اپیدمی مرکز فرماندهی (CECC) تایوان هشدار داد که در مورد احتمال انتقال انسان به انسان از coronavirus در اوایل دسامبر 31 2019.

اما CECC گفت: DW که پس از دریافت اطلاعات است که صرفا اذعان کرد که اطلاعات منتقل شده است به بخش مربوطه.

“چه کسی را ندارد اطلاعات ارائه شده توسط تایوان به طور جدی و اعتقاد ما بر این است که منجر به تاخیر در پاسخ جهانی به COVID19 همه گیر” به CECC گفت: در یک بیانیه کتبی به DW.

“از تجربه ما در برخورد با شیوع بیماری سارس در سال 2003 به ما آموخته است که ویروس ها مانند این می تواند به راحتی منتقل می شود در میان مردم, بنابراین ما تصمیم گرفت به آنها اطلاع دهد. اما این که اجازه دهید آن را سقوط در گوش کر.”

ادامه مطلب: چگونه تایوان نگهداری آن coronavirus عفونت نرخ خیلی پایین است ؟

تایوان می گوید آن COVID-19 اطلاعات ‘مشترک’

به رد و نقد است که آن را عمدا به حاشیه رانده شده و تایوان که با صدور بیانیه ای در مارس 29, ادعا که آن را از نزدیک دنبال توسعه COVID-19 شیوع در تایوان و که آن را به حال شده است با درس گرفتن از چگونه تایوان است که به مبارزه با این بیماری همه گیر.

“با توجه به COVID-19 شیوع این که دبیرخانه این نسخهها کار با تایوانی کارشناسان بهداشت و درمان و مقامات زیر روش های تعیین شده برای تسهیل سریع و موثر پاسخ و اطمینان از اتصال و جریان اطلاعات” را نوشت که در این بیانیه است.

ادامه مطلب: تایوان رد که ادعای نژادپرستانه کمپین

اما تایوان CECC گفت: DW که این بیانیه منعکس نمی کند واقعیت این است که در تعامل با تایوان در coronavirus بیماری همه گیر.

این CECC استدلال کرد که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط تایوان بود با دیگر کسانی که عضو رغم برقراری ارتباط با کسی که از طریق یک “بهداشت بین المللی و مقررات” چارچوب و دسترسی به اطلاعات از این که رویداد داخلی سایت اطلاعات.

“اطلاعات ارائه شده توسط تایوان نشان داد هرگز بر کسی که به روز رسانی روزانه که بدان معنی است که کشورهای دیگر قادر به درک هر دو وضعیت کنونی در تایوان و اقدامات است که تایوانی دولت به تصویب رسید” تایوان CECC گفت: DW.

مبارزه با کروناویروس است و هنوز

کارشناسان اشاره می کنند که در حالی که تایوان با موفقیت شامل شیوع کروناویروس تا کنون فاقد دسترسی به این که هنوز هم می تواند مطرح برخی از خطرات به مبارزه با این بیماری همه گیر.

“مبارزه با این بیماری همه گیر خواهد شد ماراتن پس از آن هنوز هم می تواند مفید باشد به تایوان اگر آن را می تواند شامل شود در این پلت فرم چند جانبه و به موقع تبادل اطلاعات و بحث در مورد راه حل های” یو-Jie Chen, حقوقی, پژوهشگر در دانشگاه هنگ کنگ گفت: DW.

ادامه مطلب: Sieren چین: می تایوان تبدیل شدن به کمتر جدا شده?

تایوان به اشتراک گذاشته است منابع و قابلیت ها با جامعه بین المللی در طول چند ماه گذشته, اما, همکاری های دو جانبه محدودیت های آن است.

“تایوان اهدای ماسک های ردیابی فن آوری و توسعه کیت های آزمایش و واکسن گفت:” چن. “محروم بودن از این خواهد شد که جلوگیری از تایوان با استفاده از این پلت فرم چند جانبه برای به حداکثر رساندن تلاش های خود را. یک سیستم چند جانبه کمک خواهد کرد تایوان رسیدن بیشتر موثر است.”

Chieh از جهانی تایوان موسسه گفت: این بیماری همه گیر کوروناویروس را برانگیخته بحث در مورد تایوان خروج از این که.

به عنوان همه گیر ادامه Chieh گفت: دولت متوجه خواهد شد که تایوان زیادی برای نگه داشتن شهروندان خود را امن در طول شیوع بیماری و همچنین مشاوره با ارزش برای به اشتراک گذاشتن با جهان است.

“من باور دارم که در دراز مدت وجود خواهد داشت بیشتر تقاضای بین المللی برای تایوان به منظور کمک به بهداشت جهانی با وجود تایوان محرومیت از چه کسی است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im