Coronavirus: چین عمدتا علاقه مند در حفظ رژیم'

چینی مورخ ژانگ لیفان گفت: DW این بیماری همه گیر در معرض برخی از مهم نقص در چین سیستم حکومت است که او می گوید:

توسط PATRIS-FUN در 19 بهمن 1398

چینی مورخ ژانگ لیفان گفت: DW این بیماری همه گیر در معرض برخی از مهم نقص در چین سیستم حکومت است که او می گوید: "باقی می ماند توتالیتر و سلسله مراتبی" جلوگیری از شیوع بیماری از حال موجود است.

DW: آنچه که ممکن است تاثیر شیوع کروناویروس در دولت چین?

ژانگ لیفان: این بیماری همه گیر در معرض نقص در نوسازی از حکومت است که دولت چین شده است مورد مباهات. روشن است که چین نه واقعا مدرن حکومت آن سیستم و 17 سال بعد از شیوع بیماری سارس در آن نیز ندارد تاسیس یک سیستم پیشگیری از بیماری همه گیر.

در راه این بیماری همه گیر در معرض نوع دیگری از ویروس در چین است که "ویروس از بوروکراسی." چین سیستم حاکمیت باقی می ماند توتالیتر و سلسله مراتبی و نه مدرن. به همین دلیل زمانی که پکن برای مقابله با مقیاس بزرگ اپیدمی حکومت آن سبک شکننده باقی می ماند.

پکن شده است در تلاش برای کنترل این روایت در مورد کوروناویروس بیماری همه گیر از جمله سانسور مربوط به مکالمات آنلاین. چگونه ارزیابی می کنید انگیزه و تاثیر پکن کنترل بیش از آزادی بیان?

دولت چین را نادرست از این بیماری تا حد زیادی به کار با آن استفاده کنید. به منظور حفظ ثبات رژیم آنها هیچ پهنای باند برای در واقع حاوی شیوع ویروس. مهم ترین چیزی که به حزب کمونیست چین است که برای حفاظت از آن رژیم است.

بیشتر بخوانید: از خفاش ها به pangolins, چگونه ویروس رسیدن به ما ؟

اگر ما نگاهی به افراد مسئول از پیشرو تلاش برای جلوگیری از شیوع ویروس واضح است که هیچ یک از آنها دارای هر تخصص در بهداشت عمومی. این یک "کار" تیم در تلاش برای دستور دادن به یک گروه از کارشناسان بهداشت عمومی و واقعی خود تابع است حاوی ویروس, اما برای حفظ ثبات اجتماعی در چین است.

از منظر اعمال سانسور و گروه ضربت انجام داده است یک کار درخشان. دوربین مدار بسته پخش شده است که چگونه کشورهای در حال توسعه "ستایش" چین در تلاش برای مهار این بیماری همه گیر. اما از آنجا که اینها همه کشورها گرفته اند که مقدار بسیار عظیمی از وام از چین, آنها پرداخت, چین توسط ستایش آن رفتارهای بدون قید و شرط.

Zhang Lifan (picture alliance/AP Photo)

ژانگ لیفان: چین 'تاسیس یک سیستم پیشگیری از بیماری همه گیر'

بین المللی چین با تمرکز به طور عمده در جلوگیری از هر نوع انتقاد نسبت به آن نادرست از این بیماری همه گیر. من باور دارم که آنها مایل به حفظ این رژیم با نادیده گرفتن تمام حقایق و اساسی اخلاق است.

آیا شما فکر می کنم این ویروس شیوع مطرح خواهد شد یک چالش جدی برای دولت چین?

این یکی از چالش برانگیز ترین لحظات در حزب کمونیست چین 70 سال سابقه. اولین بحران بزرگ مواجه بود که چینی قحطی در طول مائو تسه تونگ عصر و دومین بحران بزرگ بود میدان تیان آن من اعتراض در سال 1989. در حال حاضر ما باید این بحران بهداشت عمومی.

بیشتر بخوانید: چگونه برای محافظت از خودتان را از coronavirus

بر خلاف دو بحران های اینترنت اجازه داده است اطلاعات در مورد این بیماری همه گیر به اشتراک گذاشته شود بسیار به سرعت و به طور گسترده ای که تشدید سطح چالش است که دولت چین برای مقابله با. حتی اگر پکن تلاش می کند به سانسور آنلاین بحث و گفتگو در مورد coronavirus بیماری آنها هنوز هم نمی تواند رسیدن به یک کل خاموشی. مردم چین در حال حاضر می دانم که بسیاری از حقایق در مورد این بیماری همه گیر. حتی بسیاری از مقامات چینی احتمالا می دانید که آنها در حال دروغ گفتن در مورد این بیماری همه گیر.

اما این به این معنا نیست که در مقیاس بزرگ در اعتراض به این است که در ساخت برخی از تحلیلگران ممکن است نشان می دهد. از مشاهدات دولت چین نظارت بر جامعه از طریق ردیابی توسعه این بیماری و روش های بسیاری از "حفظ ثبات" مورد استفاده در این بیماری می توان به حوادث مشابه در آینده است.

علاوه بر این بسیاری از افراد در چین هنوز هم ترس از مرگ از coronavirus به طوری که آنها ترجیح می دهند در خانه بمانند و از مصرف آن به خیابان در یک زمان مثل این. دولت چین با استفاده از این و با اعمال کنترل دقیق بر ترافیک جاده ها و جنبه های دیگری از مردم در زندگی روزمره است. من فکر می کنم دولت چین با استفاده از این اپیدمی به تقویت کنترل خود بر جامعه است.

چگونه دولت چین رسیدگی به اپیدمی رفتن به جلو ؟

دولت چین استفاده می شود برای به اشتراک گذاری اخبار مثبت و کتمان اخبار منفی. زمانی که آنها دیگر نمی تواند مخفی کردن اخبار منفی آنها سعی کنید به پیدا کردن راه هایی برای روشن کردن اخبار منفی به اخبار مثبت. این نیز اتفاق افتاده است در طول مراحل اولیه coronavirus بیماری همه گیر.

ادامه مطلب: نظر: پینگ گرفتن چین کردن یک مسیر خطرناک

زمانی که رهبران در بالاترین سطح نمی گویند هر چیزی در مورد این بیماری همه گیر در تمام رسانه ها گزارش دادند که این ویروس نیست سرايت بین مردم است. هنگامی که شیوع اتفاق افتاده است کل سیستم ملی نمی خواهد شروع عملکرد مگر رهبر به سفارش. این صفت از استبدادی سیاست است.

من فکر می کنم نکته بعدی که چین می تواند انجام دهد این است که سعی کنید به آدرس مسئله واقعی است. آنها به احتمال زیاد خواهد شد سعی کنید برای جلوگیری از شیوع و در همان زمان نگه داشتن کنترل جامعه است.

هنگامی که آنها می توانید امن رژیم آنها را شروع فریم این بیماری همه گیر به عنوان بازتابی از برتری سوسیالیسم. من فکر می کنم این نتیجه به احتمال زیاد. اما, آن است که هنوز هم سخت است برای گفتن که اگر تمام بیماری همه گیر خواهد نیروی تغییر رژیم در درون حزب کمونیست چین یا نه. در حال حاضر همه چیز هنوز هم بسیار تیره است.

لیفان ژانگ مستقل مورخ و نویسنده است. او زندگی در پکن.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن